Beyyine Suresinin Faziletleri

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
23 Nisan 2011
Mesajlar
3,345
Tepkime puanı
25
Beyyine süresi fazileti, Beyine suresi fazileti ve Sırları, Beyyine suresinin ilahi sırları nelerdir, Beyyine suresinin havassı
Cenabı Mevlanın çok büyük bir müjdesi olduğu için herkez bu müjdeyi görsün ve bu lutfa nail olsun istedim.

Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki:

“Kim Beyyine sûresini okursa, kıyâmet günü, hayrın, iyiliğin kaynağı ile berâber olur.”

“Allahü teâlâ, Beyyine sûresini okuyan kişinin kırâatini dinler ve şöyle buyurur:

Müjde olsun kulum! İzzetime yemîn olsun ki, gerek dünya ve gerek âhiret hâllerinden hiç birinde seni unutmayacağım ve seni Cennete yerleştireceğim tâ ki hoşnut oluncaya kadar.”

“Beyyine sûresini münâfıklar okumaz ve kalbinde Allahü teâlânın varlığında şüphesi olan da okuyamaz. Allahü teâlâya yemîn ederim ki, yer ve gök yaratıldğından beri melekler bu sûreyi okurlar. Kim bu sûreyi okursa, Alalhü teâlâ onun dînini ve dünyasını muhâfaza eder ve onun için istigfâr edecek melekler gönderir.”

Enes bin Mâlik şöyle anlatır: "Peygamber efendimiz, Übey bin Ka'b'a buyurdu ki:

“Allahü teâlâ, Beyyine Sûresini sana okumamı emretti.” Übey; "Ey Allahın resûlü!.. Allahü teâlâ benim adımı da andı mı?" dedi. Peygamber efendimiz; “Evet” buyurdu.

Bunun üzerine Übey bin Ka'b ağlamaya başladı.

Bu mübarek surenin en büyük özelliklerinden biride üzerinde büyü yada nazar şüphesi olan kişiler içindir. Bunun içinde :

- Surei şerife besmele ile birlikte temiz bir kagıt üzerine yazılır.Bu kağıt bir sürahi su içerisine koyulur ve k üzerine bu surei şerife ve Esmaül Husnanın tamamı 9’ ar defa okunur. Büyü yada nazar olduğu şüphe edilen kişi bu sudan 3 gün boyunca sabah kalktığı zaman aç karnına bu sudan ve gece yatmadan öncede son olarak bu sudan olmak üzere 1 barkdak veya birer yudum içer. Üçüncü günün sonunda da kalan su ayrı bir suyun içine katılarak çoğaltılır ve bu kişi bu su ile gusül abdesti alır.

Bu uygulamanın yapıldığı üç gün boyunca bu surei şerife okunmalıdır.
.
- Bu sure-i Şerifenin faziletlerinden birtanesi daha bir olayın yada bir gerçeğin ortaya çıkarılması için yararlanılabilir. Şöyleki :

ortaya çıkması beklenilen bir olayın yada bir gerçek için güzel bir abdest alınarak iki rekat namaz kılınır ve niyetlenerek 9 defa bu süre-i şerife okunur.

Havvas, sürelerin fazileti, dua kitabı
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Katılım
22 Şubat 2011
Mesajlar
9,111
Tepkime puanı
81

“Kim Beyyine sûresini okursa, kıyâmet günü, hayrın, iyiliğin kaynağı ile berâber olur.”


Okumak ve dinlemek için
Buyurun TIKLAYIN
 
Üst Alt