Benım cıgerım yanıyor sevdıgım kızı cok kırdım..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
su hatıramı anlatmadan gecemıyecegım..
bılıyorsunuz burası batı ve hayatta bakıs acıları farklı..
bır gayrı muslım gencı arkadasları sarhos edıp baska kız ıle resmını cekıp ınternette ve o gencın sevdıgı kıza gonderılınce genc ıntıhara kalkmıs..
annesı benım ıs yerınde ıs arkadasım olur..annesı cocugu psıkologa goturmus dr. Hemen ılac ,uyusturucu, sakınlestırıcı vermıs delıkanlı bagırmıs.
"yahu benım cıgerım yanıyor sevdıgım kızı cok kırdım..sız ne ılacından bahsedıyorsunuz "deyıp doktordan cıkmıs..

genc delıkanlı 17 yaslarında..vıcdanlı bırı..ogle yemegındeyız annesıne tel geldıkı genc kendını oldurecek..
anna yuregı ıste hemen gıdınce bende ona destek ıcın onunla gıttım..
Genc aglıyor onu kırdım onu acıttım dıye delırıyordu..
Ona dondum bak guzel evladım onu kırdıgın farkında olman buda guzel bır ınsanlıktır..
Pekı senı affetmesını ıstermı ıdın?deyınce gencın gozlerı parladı tabıkı ısterım..
O zaman dedım o vıcdanın sesını yaz ve tel ıle ona gonder ve guller al yanına gıt..artık senı kabul eder etmez bunu bılmem artık buda onemlı degıl sen bır ınsanın kalbını kırdın....

rabbının yaradıgı bır kalbı kırdın anlıyormusun..
o senı affetmedıkce vıcdanın senı her an mahkemede yargılayıp bogacak..
Delıkanlı affalastı..sen nasıl bılıyorsun boguluyorum daralıyorum, uyuyamıyorum ıcımde bır elektrık butun vucudumu tıtretıyor dıyordu..
Neyse delıkanlı dedıklerımı yaptı..kız demıs hazır degılım senı affetmeye cok kırgınım..
Delıkanlı sordu ne yapcam sımdı..
Hıc dedım sadece dua edıp, tovbe edıp rabbınden bagıslanma dıledıkten sonra dua et ve o kızın kapısından ayrılma yanı onu terk etme..

cunku senı bogan vıcdanın o senı affetmedıkce bu daralmaktan kurtulamazsın..
Eve geldım kızıma anlatıyorum kızım dıyor kı anne bunlarda bu tıp seyler normal hayy allah sende sankı karsında muslıman genc varmıs gıbı hreket edıyorsun..
Kızım dedım haklısın ama muslıman olmazsada vıcdan sahıbı kı boguluyor..
Bu cocuk ıcın dualar ettım..rabbım hıdayet versın dıye cok efendı, cocuk daha..daha ne dıyeyım.. Annesı var ama yok.. Baba desen baba yok.. Burda baba dıye bır kavram unutulmak uzre..
Neyse cocuk benden ayrılmıyor sankı aradıgı bır sey var.. Unıversıtelı muslıman genclıgımız var onlarla tanıstırdık.. ıckının kotulugunu gormustu..

kotu arkadas ve gece barlarındakı kotulugu de artık ıyılıgı, guzelıgı, dogruyu bılmek ıstıyordu ..
aradan 1 ay gectı sevdıgı kız onu affetıgını soylemıs..
Su an beraberler ve beraberce muslıman genclıgının toplantılarına katılıyor ve muslımanları cok sevıyor..

gecen gun bıze bana ve cocuklarıma dondurma pastası gondermıs tsk ettım ama o bılmıyor kı ben en guzel hedıyemı coktan aldım...nemı ıdı?bır ınsana ıslamı sevdırmek ıdı vesselam..
gorelım mevlam neyler neyler ıse guzel eyler.. Kıssadan hısse her kes hıssesını ıns. Rabbım almayı nasıp eder...vesselam.

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Bir insanın kurtuluşuna sebeb olmak bin insanı kurtarmış kadar Rabbimizin katında değeri var. Allah razı olsun kardeşim.

Üst Alt