• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Beni sevip sevmediğini bilmediğim birini seviyorum

Kelebeğin Rüyası

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm arkadaşlar öyle bir durumdayım ki daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Yüksek lisans yapmaya başladım. Sınıfta 6-7 kişi civarıyız zaten. Benim gönlümü kaptırdığım bir erkek oldu. Hiç aklımdan çıkaramıyorum sürekli onu düşünüyorum ve bu durumdan çok utanıyorum, üzülüyorum. Ben normalde bugüne kadar hiç böyle bir düşünceye kapılmadım zaten ne lise de ne üniversitede ne de başka bir yerde arkadaş olarak dahi olsa hiçbir erkekle hiçbir zaman muhatap olmadım hep çok dikkat ettim. Şimdi mecbur kişi sayısı az olduğu için konuşmak durumunda kalabiliyorum ama yine de çok dikkat etmeye çalışıyorum. Ama bahsettiğim kişiyle ilgili böyle şeyler düşünmeye başladığım için üzülüyorum. İlk gördüğümde ne kadar düzgün, efendi biri olduğunu düşünmüştüm sonra da duygusal olarak bir şeyler hissetmeye başladım. Bu kişinin bana karşı böyle bir niyeti olup olmadığını bilmiyorum. Unutamıyorum bir türlü sürekli gördüğümden. Ne yapmalıyım hem ondan hem de Rabbimden çok utanıyorum.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Selamun aleyküm arkadaşlar öyle bir durumdayım ki daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Yüksek lisans yapmaya başladım. Sınıfta 6-7 kişi civarıyız zaten. Benim gönlümü kaptırdığım bir erkek oldu. Hiç aklımdan çıkaramıyorum sürekli onu düşünüyorum ve bu durumdan çok utanıyorum, üzülüyorum. Ben normalde bugüne kadar hiç böyle bir düşünceye kapılmadım zaten ne lise de ne üniversitede ne de başka bir yerde arkadaş olarak dahi olsa hiçbir erkekle hiçbir zaman muhatap olmadım hep çok dikkat ettim. Şimdi mecbur kişi sayısı az olduğu için konuşmak durumunda kalabiliyorum ama yine de çok dikkat etmeye çalışıyorum. Ama bahsettiğim kişiyle ilgili böyle şeyler düşünmeye başladığım için üzülüyorum. İlk gördüğümde ne kadar düzgün, efendi biri olduğunu düşünmüştüm sonra da duygusal olarak bir şeyler hissetmeye başladım. Bu kişinin bana karşı böyle bir niyeti olup olmadığını bilmiyorum. Unutamıyorum bir türlü sürekli gördüğümden. Ne yapmalıyım hem ondan hem de Rabbimden çok utanıyorum.
İşte bir "göz zinası" vakası. Aleyküm selam bu arada. Utanılacak birşey yok. Ciddi düşünüyorsanız, adama duygularınızı söyleyip olayı ciddi boyutlara taşıya bilirsiniz (eğer karşı tarafın rızası varsa). Yok eğer ciddi düşünmüyorsanız, artık bu size haram kılındı.

Yinede söylüyorum, aksine gönül eğlendirmekten utanın. Zira, Hz.Muhammed (Allahın selamı ona ve ehli beytine olsun) buyuruyor ki,

"Evlilik benim sünnetimdir, benim sünnetime uymayanda, artık benden değildir."

Hadis, "evlenin bu şarttır!" anlamını taşımaz. Sadece, Hz.Muhammed evliliğin sünnet olduğunu söyler. Ardından söylediği benim sünnetime uymayan benden değildirden, kastedilen ise, evlenmeyen benden değildir anlamını taşımaz. Yani Hz.Muhammed tüm sünnetlerime uyun demez, sadece bir Müslüman sünnetlerede amel etmelidir anlamını taşır.

Ayrıca, benden değildir den kasıt ise,"benim ümmetimden değildir".

Ne var ki, ilk Evliya (Evliya (ve ya Veli) - Allahın dostları) Hz.Rabia (r.a.) da evli değildi.

Üst Alt