Ben bittim tükeniyorum ne olur yardım edin

Elif1988

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı geceler arkadaşlar. Bu güzel forumla gözlerimden sicim gibi yaşlar dökülürken belki tutacak bir el, umut verecek bir çift söz, dua edecek güzel bir yürek bulurum diye ararken karşılaştım. Ben bittim.Tükeniyorum ne olur yardım edin...

Neler yaşadım küçücük yaşımda, neler çektim de bu kadar çaresiz hissetmemiştim kendimi. Ölümü düşünmemiştim. 13 yıl önce annemin ölümüyle yıkılmıştı dünyam. 13 yaşında bir kız çocuğu... Annesi hastaneden çıkacak diye ona yatak hazırlayan en sevdiği, yazmaya kiyamadigi kokulu mektup kağıdiyla annesine mektup yazan bir kız çocuğu. O anne o yatağa hiç yatamadi, mektubunu okuyamadı. O küçük kız büyüdü hatalar yaptı.

Annemin ölümünden sonra babam zar zor bıraktığı içkiye başladı. Sarhoş olup gece yarılarında eve geldi. Dayakla attı küçük kızına. Okulun tatil dönemlerinde çalıştığım parayi bile elimden alıp içkiye verdi. Eviné bakmadı. Üç yıl elektriğimiz suyumuz kesik kaldı. Ama bu bile bir babanın sarhoş gelip çocuklarını dövmesi kadar kötü değildi. Erkenden sizarsa mutlu olurduk. Ne karanlık ne de diğerleri umrumda olmazdı o an. Kirayı ödeyemedik kapıya attılar.

O an tek bir akrabam olmadı yanımda. Elin kızı, elin oğlu diye beni koruduklari kişiler yanımda oldular. Bir süre sonra toparlanip hayata devama ettim. Babam da ickisine...

Annemin acısına yandırmadı babam. Ona cektirdiklerini çektirdi. Yıllar geçti, büyüdüm 27 yaşına geldim. Halen okuyorum...Bir yandan da çalışıyorum. Babamı hiç bırakamadim. Bıraktığım an perişan olur biliyorum.

Beni bu kadar yıkan şey geçmişte yasadiklarimdan çok işlediğim günah oldu arkadaşlar. Çalıştığım iş yerinde bir iş adamıyla tanıştım. Evli olduğunu sakladi benden. Öğrenir öğrenmez ayrıldım. Ama bırakmadı peşimi. Ben de bırakamadim... Halen devam ediyor. Ama vicdanim peşimi bırakmıyor. Rabbim beni eskiden çok severdi biliyorum. Rüyalarımda bile doğru yolu gösterirdi. Namaz kilardım. Ama şimdi onun huzuruna çıkmaktan utaniyorum. Ben öyle biri değildim arkadaşlar. Onunla o anlamda birsey de yaşamadım. Ama çok büyük bir günah olduğunu biliyorum.

Anne yok baba var da yok... Akraba yok... Doğru düzgün bir arkadas yok. Herkes bir çıkar peşinde herkes var da yok. Benim işten cikinca mutlu mutlu gideceğim bir yuvam yok. Beni bu günaha o itti. Hatalarıma kılıf aramiyorum ama ben öyle biri degilim. Onu çok seviyorum. Ondan borc olarak aldigim ikibini ödeyince ayrılacağım. Parasini odemeden ayrilmak istemiyorum. Nasil dayanacagim bilmiyorum. İkinci es olmamdan bahsediyor. Annesiyle tanıştırdı. Ama ben başka bir kadını üzemem. Ben bir insanın huzurunu bozamam.. Ne olur yargılamayın ne olur kötü gözle bakmayın. Ne olur dua edin.

Jan_

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Üzüldüm çok zorluk ve acı çekmişsiniz imkanınız varmı bilemem ama başkasının günahını da boynunuza alacaksınız. O adam eşini sizden sakladı kim bilir yarın daha başka neler saklar. Ayrıca hangi devirde yaşıyoruz sizi ikinci eş olarak nasıl alacak ki ? Resmi nikah bir kişiye kıyılır(!)
Ben derim o adamın evlilik vaatlerine inanıp kendi hayatımızı mahvetmeyin, o adamın eşi zaten mahvolmuş bi de hem o kadının günahıyla hem o adamın çapkınlık ve yalanlarıyla kendinizi yakmayın.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm Elif kardeşim,

Öncelikle Annene Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun kardeşim..
Okudum yazdıklarını, çok zorluklar çekmişsin halen de çekmektesin Rabbim sabrını artırsın, sıkıntılarını gidersin İnşallah...
Anne, her çocuk için çok önemli bir nimet gibidir, annesizlik ne acı kardeşim Rabbim sabrını artırsın! Ağlama, hepimiz aynı hataları yapıyoruz, Allaha ibadet ederken bir gaflete düşüp, ibadetlerimizi aksatıp bırakıyoruz! ne geliyorsa başımıza hep bundan geliyor zaten!
İlk önce tövbe et, rabbinin huzuruna çık, kıl namazını, dök içindeki sıkıntıları, kederleri, dertleri ne varsa!

Huzuruna çıkacak yüzüm yok deme! tövbe kapısı her zaman açık! neden açık peki? rabbim bilmiyor mu kulunun yanlış yapacağını? günah işleyip, nefsine yenileceğini!
İçinde iman olduğu sürece; sen o tövbe kapısında beklemeye, Allah'ın huzuruna çıkmaya hak kazanıyorsun bunu unutma! ümitsizlik ancak KAFİRLERE yakışır, onların meziyetidir!

Rabbinden bağışlanma dile, dua et! Yardım et bana Allahım bir çıkış yolu göster, bu yaşadıklarımdan kurtulayım de..

Kendi yanlışını kendin yazmışsın bize laf düşmez bu konuda ama sana küçük bir ikazda bulunayım, hiç kimse ikinci kadın olmak istemez, başkasının yuvasına (sen bilmeden yapmışsın, hatanı anlamışsın ben söz gelimi söylüyorum) yuva inşa etmeye çalışan da başarılı olamaz! seninle görüşmeye devam eden adam için söylüyorum, hem kendini, evliliğini gizliyor hem de bu durum açığa çıkınca, hala pişkinliğine devam ediyor, yazık günah değil mi sana?

"Jan" kardeşimin dediğine katılıyorum, bugün senden evliliğini gizleyen bakalım daha neler gizleyecek?

Güzel kardeşim sen daha gençsin yolun başındasın!
Rabbimin yolundan ayrılma, inşallah sana helal süt emmiş, hayırlı bir insan çıkarır karşına..

Sen önce silkelen kendine gel, çık Allahın huzuruna, gerisi Allah kerim..

Senin için dua edicem, Allah yar ve yardımcın olsun inşallah..

Elif1988

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Sağolun canım kardeşlerim Allah razı olsun.Çok korktum hakkımda kötü bir söz söylersiniz ya da kötü düşünürsünüz diye.Ben böyle biri değildim.O kadar çok acı çekiyorum ki.Yaşadıklarımı unutup yola devam edebilir miyim arkadaşlar?Aslında bir silkelensem o kadar güzel hayallerim hedeflerim var ki.İlk önce borcunu ödedikten sonra hemen ayrılmak istiyorum.Bu sene olarak Kpss sınavına girip atanıp bu acıları yaşadığım bu şehri terketmek yeni bir hayata başlamak istiyorum.Yarıda bıraktığım üniversite eğitimimi tamamlamak istiyorum.Çocuklarla çalışabileceğim hayalimdeki mesleğe kavuşmak istiyorum. Yapabilirim aslında kendime güveniyorum Rabbim de emegimi boşa çıkarmaz inşallah biliyorum.Ama yaşadığım acılar hel önümde bunu atamiyorum.İşlediğim günahı unutabilir miyim arkadaşlar?Onu unutabilir miyim?Eşim olacak kişinin yüzüne bakabilir miyim?Hayata yeniden başlamam için neler yapmam lazım lütfen yardımcı olun.Allah hepinizden razı olsun canım kardeşlerim.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Allah c.c. hepimizden razı olsun kardeşim...
Korkma! günahlarından, Allaha samimi olarak tövbeni et, sonra da yine yürekten duanı et! Allah doğruların yanındadır, sen yeter ki tövbende de duanda da samimi olarak yönel Allaha...
Ne diyor Peygamberimiz bir hadis-i şerifinde;

Muhakkak ki Allah, sizin dış görünüşünüze ve kalıbınıza bakmaz. Kalplerinize ve niyetlerinize bakar.”
(Müslim, İbn-i Mace, Ahmed b. Hanbel).

Önemli olan niyettir, sen önce güzel niyet et, bak göreceksin Allah sana nasıl yardımcı olacak! niyetin temiz olsun yeter ki!

İşlediği günahı unutamaz insan fakat, o günahtan güzel bir ders çıkarır ve bir daha işlememeye kendine ve Allaha söz verir...Şu anda acı tecrübe yaşadığın kişiyi de unutamazsın ama hatırlayınca sadece bir tecrübe ve yaşanılması gereken bir şeymiş diye hatırlarsın!
Yani yara geçer, izi kalır, ilk günkü gibi canın yanmaz artık! çünkü yara kabuk bağlamıştır artık!

Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmaz inan bana, Sen niyet et ve bismillah deyip başla yeni hayatına, rabbim Doğruların yardımcısıdır..
Ona güvenen kimseyi yarı yolda koymaz kardeşim.....

gülcem

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Güzel kardeşim yazılması gereken herşeyi Abıhayat sağolsun çok güzel bir şekilde dile getirmiş zaten. Benim senin için yazabileceğim öncelikle seni senden daha çok düşünen Allaha sığınıp bol bol dua edip bıraktığın namazına geri dönmen olacak. Senin bu hikayede tek suçun sevip güvenmen olmuş kendine çok yüklenme. Zaten burda bu yazdıklarınla değişime bir adım atmış bulunuyorsun. Değişmek yenilenmek istemesen buraya gelip bunları yazamazdın. Sen Allah de gerisi gelecek işallah.Allahım çektiklerini unutturacak hayırlı bir kapı nasip etsin sana. Allah yar ve yardımcın olsun...

Elif1988

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Sağol Allah razı olsun canım kardeşim...

Singapur

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı geceler arkadaşlar. Bu güzel forumla gözlerimden sicim gibi yaşlar dökülürken belki tutacak bir el, umut verecek bir çift söz, dua edecek güzel bir yürek bulurum diye ararken karşılaştım. Ben bittim.Tükeniyorum ne olur yardım edin...

Neler yaşadım küçücük yaşımda, neler çektim de bu kadar çaresiz hissetmemiştim kendimi. Ölümü düşünmemiştim. 13 yıl önce annemin ölümüyle yıkılmıştı dünyam. 13 yaşında bir kız çocuğu... Annesi hastaneden çıkacak diye ona yatak hazırlayan en sevdiği, yazmaya kiyamadigi kokulu mektup kağıdiyla annesine mektup yazan bir kız çocuğu. O anne o yatağa hiç yatamadi, mektubunu okuyamadı. O küçük kız büyüdü hatalar yaptı.

Annemin ölümünden sonra babam zar zor bıraktığı içkiye başladı. Sarhoş olup gece yarılarında eve geldi. Dayakla attı küçük kızına. Okulun tatil dönemlerinde çalıştığım parayi bile elimden alıp içkiye verdi. Eviné bakmadı. Üç yıl elektriğimiz suyumuz kesik kaldı. Ama bu bile bir babanın sarhoş gelip çocuklarını dövmesi kadar kötü değildi. Erkenden sizarsa mutlu olurduk. Ne karanlık ne de diğerleri umrumda olmazdı o an. Kirayı ödeyemedik kapıya attılar.

O an tek bir akrabam olmadı yanımda. Elin kızı, elin oğlu diye beni koruduklari kişiler yanımda oldular. Bir süre sonra toparlanip hayata devama ettim. Babam da ickisine...

Annemin acısına yandırmadı babam. Ona cektirdiklerini çektirdi. Yıllar geçti, büyüdüm 27 yaşına geldim. Halen okuyorum...Bir yandan da çalışıyorum. Babamı hiç bırakamadim. Bıraktığım an perişan olur biliyorum.

Beni bu kadar yıkan şey geçmişte yasadiklarimdan çok işlediğim günah oldu arkadaşlar. Çalıştığım iş yerinde bir iş adamıyla tanıştım. Evli olduğunu sakladi benden. Öğrenir öğrenmez ayrıldım. Ama bırakmadı peşimi. Ben de bırakamadim... Halen devam ediyor. Ama vicdanim peşimi bırakmıyor. Rabbim beni eskiden çok severdi biliyorum. Rüyalarımda bile doğru yolu gösterirdi. Namaz kilardım. Ama şimdi onun huzuruna çıkmaktan utaniyorum. Ben öyle biri değildim arkadaşlar. Onunla o anlamda birsey de yaşamadım. Ama çok büyük bir günah olduğunu biliyorum.

Anne yok baba var da yok... Akraba yok... Doğru düzgün bir arkadas yok. Herkes bir çıkar peşinde herkes var da yok. Benim işten cikinca mutlu mutlu gideceğim bir yuvam yok. Beni bu günaha o itti. Hatalarıma kılıf aramiyorum ama ben öyle biri degilim. Onu çok seviyorum. Ondan borc olarak aldigim ikibini ödeyince ayrılacağım. Parasini odemeden ayrilmak istemiyorum. Nasil dayanacagim bilmiyorum. İkinci es olmamdan bahsediyor. Annesiyle tanıştırdı. Ama ben başka bir kadını üzemem. Ben bir insanın huzurunu bozamam.. Ne olur yargılamayın ne olur kötü gözle bakmayın. Ne olur dua edin.
Cok uzuldum Ne olursa olsun babami birakamam dedinya Allah senden razi olsun taktir ettim seni kardesim.Allahin karsisina cikmaya utaniyorum deme.Hangimiz dortdortluguz Allah yardimcin olsun inşallah kurtulursun basindaki belalardan huzurlu bir yuvan olur inşallah.Sunu unutma senin gunahin ne kadar buyuk olursa olsun Allahin rahmeti ,merhameti senin gunahlarindan cok daha büyüktür.Rabbim inşallah seni en guzel hayirlarina kavuştursun.

Elif1988

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun canım kardeşim

elifece

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum Kardesim

Ab-i Hayat kardesimiz oyle guzel ve dogru seyler yazmis ki,onun ustune soyleyebilecegim hic bir sozun onemi kalmamis. Alllah ondan razi olsun.

Kisaca sunu yazmak istedim; Hic birimiz , hicbir aciz kul Rabbimizin ne kadar affedici oldugunu bizim su kucucuk beynimiz algilayamaz.. Insanoglu yadirgar, assagilar, hor gorur, riyakarlik yapar, sirt cevirir ama O asla hicbir kulundan vazgecmiyor. O tum kainati sonsuzlugu yaratmis ki, gokten toz tanesi kadar aciz kulunun af dileginimi geri cevirir. Mesela yaptigimiz ibadetlerle ovunmek ne kadar yanlissa, gunahlarimizdan dolayi umitsizlige dusmek bir o kadar yanlistir kardesim. Musluman insan umidini asla yitirmemeli. Ben bittim, beni Allah kabul etmez dememeliyiz insAllah..Ayrica sucunu anlayip tevbe etmekte Allah'a siginmakta bir ibadettir. Son olarak ta (INSALLAH icini daha cok rahatlatmasi dilegiyle) Kur'an-i Kerim'de ;“Allah, kendisine şirk koşulmasının dışındaki istediği kimselerin bütün günahlarını bağışlar(Nisa Süresi,48;116)” buyurarak hangi günah olursa olsun affedebileceğini bildirmektedir .
Rabbimin degerli kullari oldugumuzuda aklinda cikarma InsAllah cunku O sevdigi kullarina daha agir imtihan edermis ki, sabrimizi sinar, Ona ne kadar bagliyiz Onu ne kadar cok anabiliyor , Ona siginiyoruz ve sadece Ona guveniyoruz...Imtihanimiz agir kardesim. INSALLAH karli cikalim diger tarafta insAllah.
Rabbim Yar ve Yardimcin Olsun.
Selam ve duayla hoscakalin.

L

La ilahe illallah

Kayıtsız
Misafir
Yazılanlardan müteessir oldum. Allah annenizin taksiratını affetsin. Müsade ederseniz olaya ilm-i nücum penceresinden bakmak isterim. Epey bir zamandır bu alanla ilgiliyim. Ücretsiz doğum haritası çıkarıp yardımcı olabilirim. Tabi dilerseniz...

Üst Alt