• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Bekaretini aldığım kızla evlenmek zorunda mıyım?

genc21

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum,
Ben 21 yasinda bir gencim ve maalesef büyük bir hata isledim. Bundan bir kac ay önce kiz arkadasimla beraber olup bekaretini aldim. Evlenme planlarimiz oldugu icin bu hataya yöneldik. Ben bu iliskiden önce dinime bagli bir insandim. Fakat su an hic anlasamiyoruz ve ben kendisini artik denesemde sevemiyorum ve birakmak istiyorum. Ben su anki hayatimdan memnun degilim ve tevbe edip kendimi tekrar Allaha adamak istiyorum. Bu kisi ile bekaretini aldigim icin hic istemesemde evlenmek zorundamiyim? Bana lütfen yardim eden ne yapacagimi gercekten bilmiyorum.

Cevabiniz icin simdiden tesekkur ederim.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim, fetvayı vicdanından alman lazım. Ancak hiçbir vicdan bu konuda senden taraf olmaz. Bekaretini kaybetmesine sebep olduğun bir kızı bırakmanın vebali çok ağır olur. Madem dinine bağlı biriydin bu konuyu bilmen gerekir. Karşındaki bir insan, bekaretini bozup sonra bir kenara atamazsın! Artık sevmiyorum, istesemde yapamıyorum v.s diyerek bir hak sahibi olamazsın. Güzelce nikahını yap, kızın hayatını perişan etme, Allah c.c birçok kapılar açar, sevgi peydah eder. Allah c.c herşeye kadirdir.

Esss

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm genç kardeşim haram sevda azaptır. Madem evlenme vaadiyle böyle bir harama yeltendiniz sorumluluğu almamak hangi vicdan sığar ki. Bir bayanın bütün hayatı söz konusu olabilir belkide hiç evlenemicek bu yüzden. Ben sevemiyorum artık diye sorumluluğu tek bir tarafa yükleyemezsin. Peygamber efendimiz (s.a.v) bir hadisi şerifinde umut verip kırdığın bir kalbin sadakasını iki cihanda da veremezsin buyuruyor. Evli olsaydın ne yapacaktın boşanacak mıydın? Kardeşim sen Rabbim'in rızası için sevmeye çalışırsan, sabredersen Cenab-ı Hakk kalplerinizi birleştirir. Zaten önce Allah rızası için sevmeli insan. Sen yaptığın her işte Allah rızasını gözetersen ummadığın güzelliklere ulaşırsın. Bir kızın hayallerini başına yıkarak eline ne geçeceğini düşünüyorsun. Kendini onun yerine koy ve kararını öyle ver kardeşim. İnsanın aynası vicdanıdır kardeşim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamün aleyküm genç kardeşim arkadaşların yazdıklarına aynen katılıyorum olaya daha büyük bir boyutan, beşinci boyutan da bakarsan kul hakkı,vebal ,vaad gibi sorumluluklar da var..bu ne tesadüf burada bir yakın komşumun oğlu bekar sevdiği kız ile beraber oluyor yapma dedim kader, nasip ,kısmet ya evlenmeseniz ne olacak dedim o da

-"Aman onunla zorla mı beraber oluyorum veren razı, alan razı o da namuslu kız olup vermeseydi sana ve anneme ne oluyor ..!Bekaretini aldığım kızın hiç mi suçu yok..bekaret alınmaz, verilir. kız vermiştir bekaretini kendi rızasıyla" dedi...

kesin güvenmiştir de vermiştir sana en değerli şeyini, kızlar için değerlidir bekaret.

evet doğru ama kendiliğinden sana güvenmemiştir tabi sen de , neler söylemişsindir, ne yalanlar ne vaadler verdin,onun size, sizin de ona ait olduğunuzu göster demişsindir kimbilir...eğer ardından da terk edersen bir erkeğin alçalabileceği en alt seviyedir. tabi karşı taraf da onun kadar hatalıdır..

Din ahlak gelenek vs. gibi kavramları bir kenara bırakıp düşünelim. diyelim kız çok sevdi birşeyler yaşamak istedi. en liberal toplumlarda bile bir kız için ilk ilişkisi çok önemliyken eğer kız bir erkeğe bekaretini veriyorsa ona cidden bağlanmıştır. ruhen ve bedenen Ona her şeyini vermiştir...
Yarın sizinde kızınız olabilir dikkat edin yapılanları kimse unutmaz elbet keser döner sap döner eğer hakikaten inanıyorsan bu yaşatıklarınızı yaşarsınız ..

genc21

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah hepinizden razi olsun verdiginiz cevablarla bana gercekten cok yardimci oldunuz. Allahin izni ile bu kizi sevmeye calisacam ve nikahimi kiyacam insaallah. Allah sizlerden tekrar razi olsun. Mevlam sizi daima mutlu etsin

Esss

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
İnşallah kardeşim. Senin niyetin temiz olursa sonunda güzel olur. Siz tövbenizi edin bundan sonra helala harama dikkat ederek yaşayın ki Rabbim yüreğinize nuruyla aydınlatır inşallah. Güzel bir yuva kurup bebeklerinizle mutlu mesut hayat sürersiniz Rabbimin izniyle

Muallak

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bekaret yüzünden barışmak zorundamıyım.

2012 senesinde bi kızla tanıştım, edepli usluplu, ahlaklı, ilşkimiz gayet güzel gidiyordu. Üniversite tercihleri yaptık farklı şehirlere çıktı. Ben arada onun yanına gidip geliyordum. Dini yaşayan bi insan ama ne olduysa birgün şeytana uyup birlikte olduk ve bekaretini kaybetti. Evlenme planları yapıyorduk, üniversite ortamı tabi bozulmaya başladı. Ben bundan güvensizlik sebebiyle ayrıldım 2 hafta sonra beni unutmak için başkasıyla çıkmış ben bu arada hala barışma planları yapıyorum. Konuşmak için buluştuğmuzda öpüştüklerini söyledi bekaretini bozdum diye barışmak zorundamıyım.

Üst Alt