• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Bekareti diktirmek caiz olur mu?

Dereeen27

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm hocam nasıl anlatacağım nasıl yazacağım bilmiyorum içim de o kadar derin bir pişmanlık ve ağır bir yük var ki bu kadar günahkar olacağıma keşke hayvan olarak yaratılmış olsaydım diyorum Rabbime karşı o kadar mahcup hissediyorum kendimi.

Konuma gelince evlilik vaadiyle kandırılıp çok büyük bir günah işledim zinaya düşüp bekaretimi kaybettim, bekaretimi diktirsem eşime yalan söylemiş olacağım, diktirmesem arkamda bir ailem yok annem babam yatalak hasta ileride bir eşim olursa bu konu yüzünden çok eziyet göreceğim hiç evlenemek bile istemiyorum açıkçası herşeyden korkuyor ve hiç bir şey istemiyorum. Sadece bekaretimi geri kazanmak istiyorum, Korkuyorum bu diktirmek günah mı ben şimdi ne yapacağım nasıl yaşayacağım böyle bilmiyorum bir daha asla böyle bir hataya düşmemek için diktirmeyi de düşünüyorum ne olur bana yardım edin nasıl çıkacağım ben bu çıkmazdan.

Allah'ım benim gibi bir kulu affeder mi tesettürlü olduğum halde umreye gitmiş bir insan olarak bu kadar büyük bir ahlaksızlık yaptım kendime gelmiyorum bir türlü diktirsem bunun günahı var mı

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim. Bir hatayı, günahı yalanla, düzenle yok edemezsin, düzeltemezsin. Tevbe istiğfar edip Allah c.c ye tevekkülle teslim olmak lazım. Gelecekte ne olacağını, ne zaman ve nasıl olacağını bilemezsin. Tek sığınak ve koruyucu Allah'dır c.c. Başkasını kandırmak da doğru olmaz. Hiç bir günah Allah c.c nün Rahmetinden daha büyük değildir. Tevbe kapısı açıktır. İnsan hatasını bilip Ona yönelirse mutlaka yardım gelecektir. Belki seni olduğun halinle sevecek birini çıkaracak karşına. Ona sığın, hatanı, yalanla düzeltmeye uğraşma derim. Yarın ne olacağını kimse bilmiyor. Ancak Allah c.c olmuş olacak herşeyi biliyor.

Ashab

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm hocam nasıl anlatacağım nasıl yazacağım bilmiyorum içim de o kadar derin bir pişmanlık ve ağır bir yük var ki bu kadar günahkar olacağıma keşke hayvan olarak yaratılmış olsaydım diyorum Rabbime karşı o kadar mahcup hissediyorum kendimi.

Konuma gelince evlilik vaadiyle kandırılıp çok büyük bir günah işledim zinaya düşüp bekaretimi kaybettim, bekaretimi diktirsem eşime yalan söylemiş olacağım, diktirmesem arkamda bir ailem yok annem babam yatalak hasta ileride bir eşim olursa bu konu yüzünden çok eziyet göreceğim hiç evlenemek bile istemiyorum açıkçası herşeyden korkuyor ve hiç bir şey istemiyorum. Sadece bekaretimi geri kazanmak istiyorum, Korkuyorum bu diktirmek günah mı ben şimdi ne yapacağım nasıl yaşayacağım böyle bilmiyorum bir daha asla böyle bir hataya düşmemek için diktirmeyi de düşünüyorum ne olur bana yardım edin nasıl çıkacağım ben bu çıkmazdan.

Allah'ım benim gibi bir kulu affeder mi tesettürlü olduğum halde umreye gitmiş bir insan olarak bu kadar büyük bir ahlaksızlık yaptım kendime gelmiyorum bir türlü diktirsem bunun günahı var mı

اَمَّنْ هُوَ قَانِتٌ اٰنَٓاءَ الَّيْلِ سَاجِدًا وَقَٓائِمًا يَحْذَرُ الْاٰخِرَةَ وَيَرْجُوا رَحْمَةَ رَبِّه۪ۜ قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الَّذ۪ينَ يَعْلَمُونَ وَالَّذ۪ينَ لَا يَعْلَمُونَۜ اِنَّمَا يَتَذَكَّرُ اُو۬لُوا الْاَلْبَابِ۟
(Bu mu) yoksa geceleri secdede ve kıyamda geçiren, ahiret (azabından) sakınan ve Rabbinin rahmetini umarak gönülden ve sürekli (Allah’a kulluk eden mi daha hayırlıdır)? Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu? Ancak akıl sahipleri öğüt alır.

(39/Zümer Suresi, 9)

Hiçbir günah yoktur ki Allah affeder lakin şirki affetmez yapılacağı hataları Allah'tan af dileyerek ona günaha tekrar etmemek şartıyla. Fakat yapılan günahlar şahsınıza ait bunu karşı cinsten kişiden saklamak Allah'tan saklanamaz

Allah, kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz, ondan başkasını dilediği kimseler için bağışlar. Allah’a ortak koşan büsbütün sapıtmıştır.
Nahl suresi 116

Zümer suresi 53﴿
De ki (Allah şöyle buyuruyor): “Ey kendi aleyhlerine olarak günahta haddi aşan kullarım! Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Allah (dilerse) bütün günahları bağışlar; doğrusu O çok bağışlayıcı, çok merhametlidir.”

Kendi hatalarımızı başkalarına mal etmeyelim Allah günahları bağışlayan ve merhamet edendir
Siz Allah'tan af dileyerek ve Tevbe ederek Allah size bir çıkış kapısı açar.
Yeterki şirk işlemeyelim onun dışında Allah dilediğini affeder buda zina içki hırsızlık gibi gunahlardir

Bakın size bir ibretlik video paylaşıcam sadece kendimize ders çıkartalım

Üst Alt