BEDİR MUHAMMED ALİ agbime soru

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
affetallahm.gif

Selamun Aleykum.. Hayirli cumalar efendim.. Sizi gormek ne guzel.. kavusturana Hamd olsun...
Mubarek benim bir sorum olacak..bir konuda hilafet (anlaşmazlık) var.. ve ben de bir kadin duygusaliginda ve illa gercegi soyleyin
dusturu ile mi yaklasiyorum fakat bu konu cook onemli..
ayni durumda olan bir cok kardesime isik tutacagini dusunmekteyim..

bu muhabbet, dertlesme konusuna baktiktan sonra sorum.. esini aldatan biri hatasini anlayip tevbeye geldikten sonra esine yaptigini soyleyip
helalik istemeli mi yoksa bu SIr ile mezara gidip ebedi hayatta mi yuzlesmeli...

Tabi her konum, sekli ve semali farkli oldugunu biliyorum..
mesela bu kardesimiz bir kez degil evlilikten once ve sonrada bunu yaptigi icin ben uzman bilir kisi olarak bu cirkin hareketin bir aliskanlik
olarak nefsine esir olmus biri olarak gormekteyim..
Bu aliskanliktan vazgecebilmesi icin de esine derdini anlatip yardim istemeli gercekler ile yuzlesmeli diyorum..
Eside Saliha bir insan ise..cocuklarinin babasini, sevdigi esini goz gore gore seytana kaptirip cehenneme gonderecek degil...Ya HU...
bir kadin ve kocanin gorevi sadece esinin dunyalik ihtiyacini gidermek degil ayni zaman da dunya ve ahirettini
koruyabilmektir diye dusunmekteyim bu konudaki bilgi, fikir ve dusuncenizi sorabilirmiyim..
simdiden Allah RAZI olsun..selamet ile Hayra kalin...

aşk ilmin aktığı çeşmenin adıdır.. bazen çeşme olursun bazen su ..

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Zinanın itirafıyla ilgili efendimiz (s.a.v) zamanında yaşanan olay...

Biri efendimize gelerek zina işlediğini söylediğinde, ilgilenmemiş uzaklaştırmıştır. Daha tekrar geldiğinde tekrar bir şey dememiş ve uzaklaştırmıştır. Sonra çevre halkına nasıl biridir buşahış diyere soruşturmuştur. Çevredekiler ilminden faydalandığımız bir zattır demişlerdir. Üçüncü defa geldiğinde recm edilmesini uygun görmüştür. Aynı şekilde hemen ardından bir kadın gelerek zina işedim hamileyim demiştir. Sen çocuğunu doğurduktan sonra gel buyurmuşlardır. Kadın çocuğuyla birlikte geldiğinde, emzir ve sütten kesilince gel demişlerdir. Kadın çocuğu sütten kesilince recm edilmiştir. Kötü davranışlarının nefislerine uymalarının cezalarını dünyada ödeyip ahirete temiz pak şekilde ulaşmışlardır... Vicdanlarının seslerini dinleyip efendimize konuya açtıklarında konunun sonucu ortadır...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun firariyim kardesim..
hükmü İslam Dininde açıktır.lakin böyle bir suç işleyen kimse suçunu itiraf etse bile şu anda bunun cezasını uygulayacak bir merci yoktur....
o zaman Kur`an ve sunnet ehemiyettini mi kaybediyor bu baska bir soru..
Benim burada sordugum soru..Kari Koca arasindaki sevgi, guven, destek ve yardimlasmadir...
Siz evli degilsiniz sanirim bazi olay, cozum ve olaylar karsisinda nasil davranacaginizi yasamadan bilemezsiniz..
Esler birbirinin koruyucusu ,yardimcisi en buyuk destegi olmalidir!!
eger kadin veya erkek cirkin bir aliskanligi var ise hemen ona tekmeyi vurmak yerine elini uzatip sevdigi din kardesini o batakliktan Allah Rizasi icin kurtarmaya calismalidir...
mesela cirkin huy ve davranislari olan hanimini hemen bosamak yerine sabr edip onun duzelip ,hidayette ermesi icin mucadele etmelidir diye dusunmekteyim..

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Evet evli değilim, şeriat dairesinin dışında bir yaşamın veya nefse sürekli uymanın yaşam tarzını Bediüzzamn Said Nursi k.s balın içindeki sineğe benzetir. Çırpındıkça batılacak bir konudur. Halbuki helal dairesinde bu dünyadan her türlü zevk alınabilmektedir. Yapılan hatadan kardeşimizin vicdan azabı ümid ediyorum bir daha aynı olayların tekrarına müsade etmez. Ve tövbe kapısından ayrılmaz. Konuyu eşine açıp açmama konusunda hiç bir fikir beyan edemem zira okdar ilim sahibi birisi değilim..

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Bismillahirahmanirrahim
rahmanın kaleminden nurunu rahimin levhine yazan allahın adıyla.

Allaha and olsun ki hakkın maksudu bir kalem(adem) ve bir defter (havva)ile besmele kapısında kaderlerin el kuddüs tertemiz olarak yazılmasıdır. Mazlumlar yaradılış hakikatını bilmedikleri için anne rahminden semayı dünyaya gelip azalarına yani şahadet meleklerine dayanarak yaşıyor ise yediği içtiği nimetler kalbini bas eder.o nimetler suret giyebilmek için önce hz ademe mekan kapısına oradan da alak olarak hz havvaya teslim olunur. şimdi burada bir geçiş yolu vardır. Cenin,cin ve melekütül aleminin azalara kavuşup suret giymesi. Mazlum bunlardan habersizdir. O ruhu hayvaniye denizinde bedeninin ilahiliğinde kendi bedeninde ruhaniyetlerine tahsis edilen peygamberlerin makamlarından ve onların şahitliğinden veya rabbaniyetinde kendisine hizmet eden meleklerden veya rahmaniyet veya rahimiyetinde besmelenin hakikatından bir haber idrakı açık olduğunu düşünerek azalarına dayanarak ruhu hayvaniye denizinde yaşar. şimdi burası berzah alemi size göre dünya bize göre allahın huzurundayız yani ahiretimizi burada yaşıyoruz. Sırtlarımızda amel torbası ve içinde besmeleden bir haber olan nefislerimizle allahın huzurunda olan ve tövbe kapısına koşan bir kalp ile allahı arasında biz kim oluyoruz da fikir beyan ediyoruz. Burada en hayırlı olay allah buyuruyor ki sizler bir birbirlerinizin ayıplarını örtün ki bende sizlerin ayıplarını örtim. Allah yaradılış hakikatından bir haber olan o mazlum kardeşimize hidayet etsin bu acıda cennete germesine vesile olcak bir sebep olarak kıyamete kadar kalbinde bir sır olarak allaha vereceği tövbe kapısı olsun. Onun bu tövbe kapısında farkında olmadan şahitleri olduk ona dua ederek allaha dönmesine vesile oluruz inşallah. Ceza konusuna gelince islamı fırkalara bölüp bu mazlumların günahını üslenen alimler var ön sırada. Insan beden arzında bir yer vardır ki kalp ile sırrın arasında yaşayan ruhların şahidi akıllarıdır. O akıl ihlası ve imanı ölçüsünde hesaba çekilir bu hesabıda yanlızca allaha verir. Bu sır ortaya çıkarsa besmele dağılır ve bir daha huzur olmaz. Bu insanın yapması gereken yaradılış hakikatını öğrenmesi. Yoksa üzerimizden okyanusları döksek kalbimizden bir damla kötülük gitmez . Allah bu insanı ruhu insaniye denizine davet ediyor çünki üzerindeki tecelli çok ağır zaten ilim tecelli olduğunda onun kalbinde vicdan kapısı yerden göğe kadar açılacak . Bu nefis ve kalp ile onun bu teslimatı yapmasını beklemek doğru değil.allah yar ve yardımcısı olsun her nefis ölümü tadacak azrail perçeminden tuttuğunda hakkın katında bun dünyada da ahirettede haklı çıkacaktır.allah sinelerin özünü bilir ve ona göre kişiye tecelli olur.aeo

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Cümle cihan alem benem. Aşikarım ariflere.
Gönüllerde kadir benem aşikarım salihlere
tüm diller beni anlatır . Sevda aşk muhabbet benem
kalpte mühür canda süleyman . Arşta bugün ehad benem.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah Razi olsun mubarek..ben olayi gunumuz 21. asrin gozu ile baktim..ve kus beynim ile Batida aldigim egitim ,felsefe, ve sadece zahiri yonu ile bakip karar vermistim..
ve YANLIS HATALI OLDUGUMU ANLADIM...

"Burada en hayırlı olay allah buyuruyor ki sizler bir birbirlerinizin ayıplarını örtün ki bende sizlerin ayıplarını örtim. Allah yaradılış hakikatından bir haber olan o mazlum kardeşimize hidayet etsin bu acıda cennete germesine vesile olcak bir sebep olarak kıyamete kadar kalbinde bir sır olarak allaha vereceği tövbe kapısı olsun.
YANI AHIRETTE KADAR BU VICDAN AZABI ILE HER GUN TEVBEYE GELSIN...
Onun bu tövbe kapısında farkında olmadan şahitleri olduk ona dua ederek allaha dönmesine vesile oluruz inşallah...amin..

Insan beden arzında bir yer vardır ki kalp ile sırrın arasında yaşayan ruhların şahidi akıllarıdır.
O akıl ihlası ve imanı ölçüsünde hesaba çekilir bu hesabıda yanlızca allaha verir.
Bu sır ortaya çıkarsa besmele dağılır ve bir daha huzur olmaz.
Bu insanın yapması gereken yaradılış hakikatını öğrenmesi..
ihlası ve imanı ölçüsünU YUCELTMESI ICIN DUA EDIP Allah dostlari ile birlikte olmali...

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Eyvallah halkerdeşim allah hepinizden razı olsun.

Ruhul emin

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
sadak.jpg

Selamun Aleykum Mubarek yine Ben geldim yine bir konuda anlaşmazlık var!
bir kardesimiz esini aldatan esinin HAKKINA girmez helalik gerektirmez diyor ben ise buna katilmiyorum..
cunku aldatigin esin degil Din kardesin bile olsa HAkkina giriyorsun.. herseyden once Hakkin, Hakkikatin gercegin HAKKINA Hakki carpitarak aldatarak hakkina giriyorsun..
esine aldatan her insan esinin HAKKINA girdigine vicdanim, yuregim ile inaniyorum.. ve esinden helalik dilemesi gerektigini dusunuyorum...
asagida da bu kardesimizin yazdigi var.. lutfen bu konuda bize Yardimci olurmusunuz.. Size Guveniyorum.. Agzinizdan Hakikatten baska bir sey cikmiyacagini biliyorum..
Allah RAZI olsun tsk..
Desenize helalik gerektirmiyorsa esini yillarca aldatanlar vicdanen rahatlayip bayram yapsinlar.. hy..
ama bu kus beynim ile yine bana pek dogru ve durust gelmiyor! bu kadin ve erkek icin de gecerli..

"allah aşkına hocam zinanın helalliğimi olur, adı üstünde zina yapmak, harama el uzatmak, bu bir komşunun bahçesinden habersiz bir meyve alıp yediğin için komşudan helallik istemek değilki.
yıllarca bi haltlar yemiş sonrada eşinden helallik isteyecek bunun mantıkla bir yakınlığı yok hocam"

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
zina konusunun hükmü ortada değilmi.. Yazacak hiç birşey bulamıyorum doğrusu.. Eşini yıllarca aldatmak demek imanın zayıflığı ,dinini bilmemek ya da sürekli nefsin kanadında yaşamak olarak algılıyorum...

Derbeder

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Gönül hocam burada b.m.ali hocamıza
esine aldatan her insan esinin HAKKINA girdigine vicdanim, yuregim ile inaniyorum.. ve esinden helalik dilemesi gerektigini dusunuyorum...
Demişsiniz.

hani siz, Cevap konusunda https://www.islamiforumlar.net/gonulden-gonule-dertleselim/24498-cevap.html#post51958
O elmayi var eden, nimet olarak bize sunan Allah cc. ise ne helaligi istiyoruz ki?
demiştiniz ne oldu yoksa bu dediğinizde kararsızmı kaldınız.
size demiştim hocam yusuf as. zamanı ile şimdiki zaman arasında çooook fark var hocam çok fark var,
o devirde şeytanlar insanlara yanaşamazmışdı, şimdi aramızda geziyorlar, hatta gündüz bir kul,u günaha sokamazsa gece illaki rüyasına girip güzel hatunlar gösterip onlarla aşk meşk yaptırarak günaha sokuyorlar.utngc..

Zina hakkında cezai kararları peygamberler zamanında,
efendimiz (s.a.v) verir,di,
peki şimdi bu devirde zinanın cezası varmı,ki eş,ten helallik istensin,
demekki aff,ıda helallik,ide rabbimizden istemek gerekiyormuş

Bu ve diğer konuda yazdıklarımız kendimize göre bizim inandıklarımız, bizim düşüncelerimiz, bizim bildiklerimizdir.
EN İYİSİNİ, EN GÜZELİNİ ALLAH'(cc) BİLİR.kgüll..,
Saygılarımla...

Edit:
Nerden buluyorsunuz bu soruları; zina konusunun hükmü ortada değilmi.. Yazacak hiç birşey bulamıyorum doğrusu.. Eşini yıllarca aldatmak demek imanın zayıflığı ,dinini bilmemek ya da sürekli nefsin kanadında yaşamak olarak algılıyorum...
:) bu konu bitaraflardan aranılıpta bulunmadı firariyim kardeşim, diyelimki delinin biri gelmiş kuyuya bir taş atmış gitmiş kırk akıllıda bu taşı çıkartmaya çalışmış ama çıkartamamış, bizim tartışmamızda bu işte adamın biri gelmiş ben evlenmeden önce ve sonrada zina yaptım ama pişmanım üstelik hacıyada, ümreyede gittim demiş gidiş o gidiş, daha uğramadı.
bizde gönül sızım hocamla kuyudan taşı çıkartmaya çalışıyoruz ama birtürlü çıkartamıyoruz, ben diyorum taşa çelik halat bağlıyalım, gönül sızım hocam diyor yok çelik halat olmaz pamuk ipliği bağlıyalım öyle çıkartalımçook kommiik
daha önceki yazını okudum sen evli değilmişsin o halde bu konuları şimdiden öğren, evlendikten sonra bu yazılar aklına gelir,de hiç olmazsa şeytana uyup o yanlışlara meyil verip sakın sen o imanını zayıflatma.
dinini bilmemek,le ilgisi yok adam dinini bilmese hacıya ümreye gitmez kardeşimm...
Yazacak hiç birşey bulamıyorum doğrusu.. demişsiniz, ohalde bişey yazmayın kardeşim zaten konu sizi aşıyor, bence.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"ne oldu yoksa bu dediğinizde kararsızmı kaldınız" demissiniz...

Hayir kararsiz kalmadim..Dışarıda neler olup bittiği o kadar da önemli değildir...
Önemli olan sizin olup bitenleri nasıl gördüğünüzdür...
Bedir agbiye sormamdaki maksad ve niyet:
Ben yazdiklarimdan onun şahitliğinin sorumluluğundan Vebalinden HAKKIn dan korkarım...
burada yazdiklarim baska kardeslerim tarafindan da okunuyor..ya yanlis biliyor ve dusunuyorsam diye
Kul HAKKINA girerim diye korktugum icin emin olmak icin sordum..
Hep haşyetle hatırlarım ilk inen ayetleri.Oku ,yaratan rabbinin adı ile oku!!
Rabbin kerem sahibidir ,insana KALEMLE YAZMAYI öğretti…
ilk inen ayetler ve Allah kaleme yemin ediyor.
Kaydeden, bir daha asla yok olmamacasına kaydeden bir şeye.Bu kayıt işlemi beni dehşete düşürüyor..

Senden ayırma nefsimle baş başa bırakma!
attığım adımları yalnız senin rızan doğrultusunda atabilmemi nasib eyle ve ne olur haramlardan muhafaza eyle ihlas ile farzlar ve sünnetlerle hemhal eyle AFFF.. AFFEYLE!
YA RABBİ maddeme ve maneviyatıma şifa nasib eyle ..<!-- google_ad_section_end -->

Derbeder

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Eveeet videonun sonunu dikkatle dinledinizmi sayın hocam,
Nediyor? bizim bildiğimiz ama başkalarının bilmediği günahları ALLAH af ediyor,
yani zina gizli yapılan birşey başkaları bilmiyor, ohalde eşinde haberi yoksa hernekadar kul hakkı olsada demekki eş,den helallik istemek diye birşey yok busefer noluyor, bu gizli olay allah, ile iki kul arasında olan bişey bunları allah isterse aff eder istemezse ef etmez.

Saygılarımla hocam benden bukadar allaha emanet olun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"hernekadar kul hakkı olsada "

Zina Kul HAKKI dir!! hiç bir insan aldatılmayı hak etmez..
ayrica bu gunaha bir baskasi da ortak ediliyor..bunun da vebali var..oldugunu dusunuyorum..
artik Rabbim bağışlar veya bağışlamaz buda O cc. nin Takdir ilahisidir.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykkum Mubarek burdaki Sorumu gormediniz herhalde.. gecmis bir Soru idi;Zina Kul Hakkina girer mi?
Bugun de basima bir sey geldi bunu da cevapliyabilirmisiniz lutfen.. Allah RAZI olsun.
Bugun is yerimde iken Budizm dinine ki bu Din bile degil uyduruk
bir yere mensup bir hanim tessekur etmek mahiyettinde
budda nin seramik halinden yapilmis bir sus esyasi gibi bir seyi hediye etti.. ki Musliman oldugum her halimden belli..
Neyse Cahilligine verdim.. ve icimden bir Ses dediki boos veer al cope atarsin.. diger Ses olmaz batila hak vermis gibi dinini mi satiyorsun?
ve ben o hediyeyi hanima geri verip bunu kabul edemem cunku Alemlerin Rabbi Allah cc. dir..
siz buna tapmaniza Allah hidayet versin ama ben bunu kabul edersem sizin inancinizi tasdik etmis gibi huzursuz oldum.. dedim..
isteseydim alip sonra da cope de atardim ama bu da durust olmazdi..
o yuzden lutfen nezaket ile bu hediyenizi geri alin diyerek uzaklastim..
sorum boyle din ve inancimiza sirk olabilecek hediyeleri ne yapmaliyiz?

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allahın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun nasip olrsa bu gün iki soruyada düşüncelerimi belirtecem inşallah. Islam aleminin cuması mubarek olsun ve site içinde güzel paylaşımlarla örnek bir islam kardeşlği sergileyen bütün kardeşlerime teşekkür ederim . Ayrıca halkardeşim gönül dostum gönül sızımıda başarılı çalışmalarında devamını dilerim. Aeo ruhul emin

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
SELAM GÜZEL İNSANLAR. ALLAHIN RAHMETİ ÜZERİNİZE OLSUN.

1- EŞİNİ ALDATAN BİR FERD EŞİNİN KUL HAKKINA GİRERMİ.

1- EŞİNİ ALDATAN HER FERD BESMELESİNİ YANİ KALEMİ KİRLETMİŞTİR. BU ALLAHIN KATINDA İNSANIN YARADILIŞ MAKSADINA AYKIRI. RUHU HAYVANİYE DENİZİNDE YAŞAYAN İDRAK KAPISINDAN YOKSUN MAHLUK VE YARATILIŞINDAN BİR HABER OLAN MEVCUDATA AİT BİR HALDİR . ŞİMDİ BU HAKİKATA KURAN İLE CEVAP VERELİM . BU CEVAP TEVİLATI KAŞANİYE CİLT 3 HAKKA SURESİ AYET 30. ONU TUTUN NEVSİNİN HEYETİNE MÜNASİP OLAN SURETLERE BAĞLAYIP İRADEYİ VE İDRAK KAPISINI KAPATARAK.TABİAT ZİNDANINA HAPSEDİN . İRADESİ VE İDRAKI KAPATILAN BU FERD. MAHRUMİYET VE ALEM ATEŞLERİNE ATIN. AYET 33 BUNLARIN HEPSİ ONUN KÜFRÜ VE ALLAHIN AZAMETİNDEN KORKMAYIP MALA VE MUHABBET EHLİNE KISKANÇLIĞI SEBEBİYLEDİR.. BU GÜN SEMAYI DÜNYADA İDRAKTAN MAHSUN YAŞIYAN MEVCUDAT HAYVANLARDIR ONLARIN SURETLERİ ORTADADIR. NEFİSLERİMİZE ZORDA GELSE KURAN BÖYLE BUYURUYOR. BURADA ALLAH KATINDA BÜYÜK GÜNAH OLUP . MÜLKÜNÜ TESLİM ETTİĞİ EŞİNİN HAKKINA GEÇMİŞ
BENCE BU NOKTADAN SONRA HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ TEMİZ OLMAYACAKTIR. SADECE NEVSİ TESLLİ ETMEKTİR YAZILACAK OLAN CÜMLELER . BU NOKTADA HER FERD KENDİSİNİ ÖLÜMDEN SONRA NASIL BİR SURET BEKLEDİĞİNİ DÜŞÜNMEK BENCE DAHA HAYIRLI BİR HALDİR. ŞİMDİ HEDİYE EDİLEN BİR BUDA HEYKELİ.
O İNANÇ SAHİBİNİN KALBİNDEKİ EN KIYMETLİ OLAN MALIDIR. O HEYKELİN ARKASINDA ONUN DİNİ DÜŞÜNCESİ VE GİDECEĞİ CENNET YADA CEHENNEMİN ADRESİ VARDIR .BİR MÜMİN O HEDİYEYE BAKTIĞINDA KARŞISINDAKİNİN KARANLIKTA OLDUĞUNU GÖRÜR VE ONA ALLAHIN HİDAYET ETMESİ İÇİN DUA EDER BEN OLSAM ÖYLE YAPARDIM ALLAH KARANLIKTA OLAN TÜM KAPLERE HİDAYET ETSİN ALLAH ADİLDİR .
kgüll..,RUHUL EMİN
RUHUL EMİN

Üst Alt