Başkasının iyi niyetini suistimal edenler

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
huzunluagac.jpg

Emanet ata binip tez inenlerden ibret almayanın ,
atın nal izlerinden nasibi var demektir.
Başkasının iyi niyetini suistimal edenler daima kaybetmeye ve mahcubiyete düşmeye mahkümdurlar...
süistimal etmesine izin verdiğiniz sürece bu kötü alışkanlığa devam edecek olan kişidir. vakit kaybetmeden kapılarınızı kapatın...

"İyi bir insan, herkes için bir nimettir. 'Nasıl olsa güzel ahlaklı; her halükarda zaten iyi davranır' diyerek böyle insanların iyi niyetlerini
suistimal etmeye çalışmak Kuran ahlakına ve vicdana uygun değildir. "

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
hayatinanlami.jpg

Hayatın anlamı ve amacı; aklen, zihnen, ruhen, kalben gelişmektir. Bunlar gelişince ulaşmak istediğimiz yere gelmiş oluruz.
Dış bir şeyden hareket ederek kendimize ulaşamayız. Bizde olanlardan hareket edeceğiz.
Bu özelliklerimizi geliştirmedikçe dış kazanımlar hiçbir anlam ifade etmez. Onlar bir rüzgârla silip süpürülürler, bir fırtınada toz olurlar.
İçimizde olanlara eklediğimiz şeydir değerli olan.
Bizim vazifemiz daha çok kendimiz olmaktır. Kendisi olamayanın hiçbir şeyi olmaz...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
renkler.jpg

İnsanlar birbirlerini anlamaya çalışmıyor, birbirlerine yaklaşırken kendi kafalarındaki kalıplarla hareket ediyorlar.
İhtilaf ve kavgalar da işte bundan doğuyor. Herkes kendini haklı sayıyor. Herkes doğruyu, güzeli ve hakikati bildiğini sanıyor ama herkesin bunlardan anladığı farklı. İnsanlar adalet namına adaletsizlik, hak namına haksızlık, iyilik namına kötülük yapabiliyorlar.
İnsanlar başkalarını kendi kafalarındaki kalıplarla ve klişelerle yargılayıp mahkûm ediyorlar. Kimse yanlış düşünebileceğini aklına bile getirmiyor.
Unutmayalım ki düşüncelerimiz gerçeğin kendisi değildir. Doğru sandığımız nice bilgi ve görüşün doğru olmadığını sonradan görmüşüz.
Ön yargılarımızdan ve bencilliğimizden kurtulabilsek sorun kalmayacak vesselam...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ahh nefsim..yine beni de sevdiklerimi de acittin....
Sema da karanlik bir gece de parlayan bir yıldız vardi...
Öylece yaşıyor ve uçsuz bucaksız göklerde deli divane dolaşıyordu...
Rabbine Teslim olmak istiyordu.. ama sonunu getiremiyordu..
ayni AY gibi gel gitler arasında boğuşup duruyordu..Bazen mehtabi nuru ile göz kamaştırıyor..
bazen de inceldikçe inceliyor sonra kaybolup tekrar geri geliyordu...
Böylece gökyüzündeki gizemli dansına devam ediyor arada bir kendini kaybediyordu..
düzenim huzurum yok ordan oraya savruluyorum diye Alemlerin Rabbine siginmayi..ogreniyordu..
daha cook genc..toy..ve cahil idi..ne aradigini bir bulabilseydi..
İçi öfke ve huzursuzluk doluydu. Ne verilse bir türlü tatmin olamıyordu...
Sevmek, sevilmek, mutlu olmak istiyordu. Ama bir türlü aradığını bulamıyordu...
Kalbi o kadar karışıktı ki her önüne çıkanı beklediği sanıp ona sımsıkı sarılıyordu..
Günler günleri, aylar ayları kovalıyor, yıllar hızla geçiyordu. Karanlık boşlukta öylece aranıp duruyordu...
en kotusu kendisi ile dürüst olamiyordu..
Bilirsiniz dürüst olmak çok güzeldir. Ama bundan da güzelini söyleyeyim mi size?
insanin Yaradanina karsi.. Kendine karşı dürüst olup ve aynaya bakabilmektir..
Aynaya baktığınızda gerçek yüzünüzü görmek, ne kadar korkutucudur. Ancak yiğit kişi, kendisinin hakikatini görmeye dayanabilir.
Elbette bu iş öyle kolay değildir... Ne zaman kendime dürüst oldum, kendimi kandırmadan ne zaman teraziye çıktım işte o zaman ölçülerimin gerçek değerlerini öğrendim
ve bir gun..ihlas..ve samimiyetle..yolu Dünya’ya düştü. İşte orada kalbinin her köşesini aydınlatan nuru gördü..Nur`un ala Nur...
ben de sizlerin gibi hep kendimi aradim..ve halen arayislar girdabindayim..gectigim katmerleri duymak istermisin Can...

Üst Alt