Başbakan'dan Somali açıklaması

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Başta Somali olmak üzere Afrikayı saran açlık krizi ve çocukların haykırışlarına "Başbakan Erdoğan" da sessiz kalmadı.
11.Ağustos.2011,01:46:21

Daha önce Somali'ye yardım kampanyası başlatılması için genelge yayınlayan Erdoğan, yeni dönemin ilk genişletilmiş il başkanları toplantısında da dünyaya çağrıda bulundu.

Başbakan Erdoğan batı dünyasını yaşanan dram karşısında sessiz kalmakla suçladı.
Somali'deki acıya duyarsız kalmayacakları mesajını veren Erdoğan önümüzdeki günlerde Somalilli vatandaşların yanıbaşında olacak.
Başbakan Türkiye'den yola çıkan yardım uçaklarının Somali'ye indiği anda yaşanan manzaraları ise duygu dolu sözlerle anlattı.
Başbakan Erdoğan, Somali'ye yönelik yardımlarınRamazanayıyla sınırla kalmayacağını bundan sonra da Türkiye'nin Somalilerle birlikte olacağını belirtti.

Başbakan'ın diğer bir gündem maddeside ekonomik krizdi.
Erdoğan birkez daha yüreklere su serpti.
Vatandaşlardan ramazanı fırsat bilerek israf etmemelerini isteyen Başbakan krizin teğet bile geçmeyeceğini söyledi.​

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Başbakan Erdoğan batı dünyasını yaşanan dram karşısında sessiz kalmakla suçladı.
Aynen katiliyorum muhterem basbakanim..

Rasûlullah (sav) buyurdular:
“Mü’min kardeşinin derdiyle dertlenmeyen, bizden değildir.”

onlar bizden degil ki din kardesleri icin bizim gibi canlari yansin..ahh Bati.. actirma.. su muhacirin agzini...

Üst Alt