• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Başarı için hangi esma ül hüsna okunmalı

birsen

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın aleyküm
İki yıldan beri Üniversite sınavına giriyorum. Ama bir türlü başarılı olamıyorum. Bu yıl Allahın izniyle başarmam lazım çünkü ailem çok fedakarlık gösteriyor okumam için elinden geleni yapıyorlar. Ve ben bunları gördükçe başarısızlığım yüzünden vicdan azabı çekiyorum ve eziliyorum. Bu yıl çok çalışmam lazım. Hayırlısıyla istikrarlı olmak, Allahın yardımını kazanmak ve çok güzel neticelere ulaşmak İçin hangi esma yı okumalıyım? Allah rızası için cevaplar mısınız?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleyküm selam,
EL-ALİYY
(Yüce Makam Sahibi)

Bir kimse bir işte başarılı olmak için Allah’ın bu ismini devamlı okur. Sınav ve hayırlı işe niyetlenen kimseler bu esmayı çok okumalıdır.

- “Ya Hayyu ya Kayyum! Bi rahmetike esteğîsu.”(Tirmizî, Daavat, 91).
Anlamı: “Ey daima hayatta olan Hayy, bütün varlıkları ayakta tutan Kayyum! Rahmetinin hakkı için senden yardım istiyorum.”

- “Allahümme rahmeteke ercû felâ tekilnî ilâ nefsî tarfete aynin, ve aslih lî şe'nî kullihi, Lâ ilâhe illâ ente.” (Ebu Davud, Edeb, 101).
Anlamı: “ Allah'ım! Senin rahmetini ümit ediyorum; ne olur, göz açıp kapamak kadar olsun beni nefsime bırakma, bütün işlerimi sen düzletip düzenle! Senden başka ilah yoktur.”

Alttaki bilgileri de okuyunuz.
https://www.islamiforumlar.net/dua-kosesi/34353-sinav-icin-dua.html

Üst Alt