Babamla olan sıkıntılarımız

baharım

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm islamiforum ailem :.dost.
Ben daha önce kendımle ilgi herşeyi yazmıstım. Babamla olan sıkıntımızı da eklemiştim. Babam artık iyice unutkan oldu bazen hatırlıyor çoğu zaman unutuyor. Zaten sinir hastasıydı artık iyice laf anlatamaz olduk. Annem bu durumda artık dayanamaz bir halde çünkü sürekli babamla evde ve 24 saat boyunca onunla başbaşa, annem nereye giderse babamda arkasında buna lavaboda dahil :( anneme yıllardır çektiren babam, hastalığı nedeni ile daha zor bir durumda. Şu an annem bir çıkmazda, babamdan boşanmayı düşünüyor, yıllardır çektiği sıkıntılardan dolayı artık dolmuş durumda ama vicdanı boşanmasına mani oluyor. Çünkü biliyor ki babama annemden başka bakacak kimse yok. Anlıcanız annem babamdan ayrılırsa babama kardeşleride dahil kimse bakmaz. Hem rahatsızlığından dolayı hem de sinirli olmasından dolayı. Bense hem annem için üzülüyorum (yıllardır babam yüzünden yaşadığı sıkıntılardan dolayı) hem de babam için üzülüyorum (çünkü isteyerek hasta olmadı bu hastalığı Rabbim verdi). Babamın hatası, sağlığındayken anneme huzurlu bir evlılık yaşatmadı. Ben ve ablam şuan annemi etkılememek için yorum yapmıyoruz. Ama, lütfen bize anneme babama dua edin. Ailem için Rabbim neyi uygun gördüyse o olsun ve onu yaşayalım :( selametle.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ayetvegul.jpg

Aleyküm Selam baharim Allah cc. yar ve yardimciniz olsun..
Mekani cennet olsun Rabbim gani gani rahmetli babami af etsin, kendisi de cok cahil ve rah. anneme yillarca zulm etmis bir Ben-i Adem idi...
Hayatinin son yillinda prostat kanseri oldugunda annem ona en iyi sekilde bakmis yani basindan hic ayrilmamis ve annemin kollarinda Hakka kavusmustur..

Bazen anneme o boyle guzel bakilmayi hak etmedi diyenlere kizar...
“Herkes kendi yaratılışına (mizaç ve karakterine) göre hareket eder." ayettini okurdu...
Ben bana yakisani ve Allah RIZASINI talibim derdi...
İnsan ne yaparsa kendine yapar... O bana zamanin da zulm etti diye simdi o bana muhtac iken ona sirtimi dondurmek..
hangi kitapta, hangi vicdan da hangi insanlikta vardir diye birde onlara kizardi...

İnsan, hayatı boyunca, emir, yasak ve kader çizgisi içindedir. Hiçbir zaman bunların dışına çıkamaz.
Dışını Hakkın emirlerine uydurduktan sonra, iç alemi için 3 vazife başlar.
1- İnsan öz varlığı olan kalbine, iç alemine dönmeli...
2- Ruh, iyilik taraftarı olarak, kötülüğe meyilli duran nefsini muhasebe etmeli...
3- Böylece bütün gidişatını, yolunu Allah yolunun hakiki yolcularına uydurmalıdır...

Hayat cok kisa, simdi anneniz ondan ayrılırsa, belki hayatinin bir kac senesinde mutlu ve rahat olur, ya sonrasi... bunun da hesabini yapmayi unutmayin...

Annem hep derdi ki "insan evlenirken sadece dunyasini degil ,ahirettini de hesaba katip evlenmeli..."
Baharim kendinizi ve niyettinizi duzeltince ..
"Her zorluğun yanında bir kolaylık vardır "
İnşirah, 94/5
Anneniz ve Siz ne yapacaginizi yazacak degilim ama Dogru olani yapmaniz icin size Duaciyim..
Hayirli gunler...

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
ve Aleykum Selam kardesim,

Allah (c.c) yar ve yardimciniz olsun insaAllah.

Su hadis aklima geldi yazinizi okuyunca:

"Baba cennetin orta kapısıdır. Dilersen bu kapıyı terket, dilersen muhafaza et." [Tirmizî, Birr, 3]

Nitekim Kur'an-ı Kerim'de anne babaya iyi davranmanın ne derece onemli oldugu soyle ifade edilmis:

“Rabbin, sadece kendisine kulluk etmenizi, annenize ve babanıza da iyi davranmanızı kesin bir şekilde emretti. Onlardan biri veya her ikisi senin yanında yaşlanırsa, kendilerine öf! bile deme! Onları azarlama! İkisine de güzel söz söyle! Onları esirgeyerek alçak gönüllülükle üzerlerine kanat ger ve: Rabbim! Küçüklüğümde onlar beni nasıl yetiştirmişlerse, şimdi de Sen onlara (öyle) rahmet et (diyerek dua et!)” [İsra 23, 24]

Hayirli aksamlar.

baharım

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun derdımı okudunuz paylaştınız değer verip cevap verdiniz.dualarınız hiç eksik etmeyin :(

Üst Alt