Ayrıldık ama ben hala unutamıyorum

L

leyla

Kayıtsız
Misafir
Merhaba ben evlı bır cocuk annesıyım gecen sene bırıyle tanıstım cok sevdım onu ama olmadı ayrıldık ama ben hala unutamıyorum, aklımdan cıkmıyor bır turlu ne yapabılırım?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Leyla Hanim.. yazinizi ilk bu sabah okudugumda ilk olarak sildim..neden mi cunku..bu konuya nasil cevap verilebilir diye korktum.. cekindim..
Sonra da size Haksizlik olur diye tekrar konuyu aktiflestirip cevapladim.. ve yazdiklarim hic biri kisisel degil her kelimeyi yazarken Allah Rizasi icin inandigim dogrulari yazmaya karar verdim..
isterseniz okuyup nasihatimi dinlersiniz isterseniz geri kafali yobaz deyip kufur edip cekip gidebilirsiniz.. ama unutmayin Siz Benim Din kardesim Cenneti ayaklari altina konmus bir Annesiniz!!Ve Ben Size samimiyet ile Allah Rizasi icin yardim etmeye calisiyorum..
hani deveye sormuşlar "ya neden boynun eğri? o da demişki nerem doğru ki? simdi bu yasadiginiz daha ilk bastan cook yanlis ve durust olmiyan cirkin bir davranis..
Esiniz size bu hareketi yapmis olsa idi ne hissederdiniz?
Sana Yapılmasını İstemediğini, Sende Başkasına Yapma...
Siz kadindan once bir annesiniz! bakin evladiniz var.. inanin ne ekerseniz onu bicersiniz..buna Allah cc. Sahidimdir...
yarin evladiniz evlendiginde ayni sekilde esini aldatabilir..ve ALDATACAKTIR...
Yapma evladim .esin duyarsa keser! Bicer..mutlulugun huzurun bozulur evladinin alnina KARA leke surersin..
kocasini aldatan baska bir herif icin birakan yosmanin kizi derler! dediginde..
_Sus be Moruk..! neyin dogru neyin yanlis oldugunu Sen den mi ogrenecegim.. Babami o herif ile aldatirken farkina varmadigimi mi saniyorsun?-
diye aci aci sizi terslediginde ne yapacaksiniz?
Evladiniza cook kotu bir ornek ve gunah kapisi acmaktasiniz..
madem ki baska biri ile evli iken tanistiniz Allah Sizi affetsin esinizden ayrilip o zaman o insan ile evlenseydiniz..
ama o sizi istermi saniyorsunuz??evinde gul gibi tertemiz sadakatli hanimi var iken bir baskasinin artigini o ne yapsin ki?
Lutfen bana kizmayin!KIRILMAYIN!ama gercekleri yazmak zorundayim...Yalan mi Sizi Sevseydi Sizden ayrilip ailesine gidermi idi?
Siz onun gozunde esini aldatan, basit, nefsine esir olmus zavalli kullanilmis 2. el kadin olarak hep kalacaksiniz..
hangi erkek kendi hemcinsini erkegini, kocasini aldatan kadini Takdir eder?
sizin durumunuzda olup da esinden ayrilip o nefsani sevdigi erkek ile evlenenlere sormak gerekli.. yagmurdan kacarken doluya tutulanlari...
YahU siz olsaydiniz esini aldatan birine guvenirmi idiniz? Esini aldatan sizi de aldatir bu insan psikolojisidir...
Gelin bu kardesinizi dinleyin.. Tovbe edin.. Allah cc. dan af ve magfiret dileyin..
Icinizdeki boslugu fani dunya fani sevgi ve zevkler ile dolduramazsiniz!!
ask-ne-mi?... büyük bir yalan... sonunda sadece umutla kalabiliyorsun... aciyla tek basindasin tek aciyla...
ve arti nefsinizin size yaptirdigi gunah ve vebalerin altinda ezilirsiniz..
Bir gun öleceksiniz hepimizi bu son bekliyor.. Allahin Huzuruna bu gunah ve vebal ile nasil cikmayi dusunuyorsunuz.kabir dar.. kabir yilan, akrep dolu..anca salih amel ve ibadetleriniz size yardim ve dost olacaktir.. gecin bunlari kardesim cook gec olmadan.. gunahiniza bari baskasini ortak etmeyin..
O sizi sevseydi sizden ayrilmazdi..
her kes evine kardesim.. O sizi sadece bir sureligine kendi nefsi icin kullanmis uyanin lutfen!!
Sizin durumunuzda olan bir arkadasim ayni sizin gibi soyluyordu sonrada nefret ettigini belirtince merak ettim nasil olur dedim.. hani yoluna öluyordun.. soyledigi cevap "O beni sadece kendi cikari icin kullandi!! ve namusuma kara leke surdu.. Allahin huzuruna zina etmis olarak gitmeme sebep oldugu iicin ondan nefret ediyorum !!agla..:,"

insanoglu ebedilik icin Yaradilmistir..Gelin kardesim fani olan yalan, dolan, gecici sevgiler icin ebedi hayattinizi mahvetmeyin...

Gece gündüz bir buhrana dalma.
Önce aklındaki fesat fikirlerden arınmalısın.
Sonra ayak el göz baş aynı kıbleye varsın.
Tenin bir şehvet simgesi ise; yalnızca günah tacirliği yapıyor demektir.
Bedenen taşıdığın suretin sahibi var; yani o sende bir emanet.
Günahın nefse verdiği lezzet; ruha ızdırap kapılarını aralıyor.
Günahlarin Seni daha mezara girmeden daraltiyor
FARKINDA-misin?

Bora

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aslına bakılırsa bende bir cevapta bulunmayacaktım, lakin olurda bu durumda olan başka insanlarda bu konuyu görürlerse aşağıdaki bilgileri okumalarında fayda görüyorum.

Ama kişisel görüşüm olan bir düşüncemi sizinle paylaşmak isterim.
Acaba hiç düşündünüz mü helaliniz olmayan, aksine size haram olan erkeğe neden baktığınızı? Yada hiç düşündünüz mü, ona baktıkdan sonra içinizde ona karşı hisler beslemenize neden olan şeyi? Yada hiç düşündünüz mü, onu neden unutamadığınızı?

Sizi, size haram olana bakmanız için size vesvese veren, sonrada içinizde ona karşı bişiler besmeleniz için size vesvese veren, ve yine onu unutmamanız için size vesvese veren şeytandan sakının.
Vesvesedeki en vahim olgulardan birisi de; vesveseler bazen öyledir ki, onu bilmezseniz kendi düşünceleriniz ve kendi duygularınız olduğunu sanarsınız. Sizi, onu sevdiğinizi düşündüren şeytandan sakının.
Biraz duruma farklı bir açıdan yaklaşırsanız eğer; "napim sevdim işte" demezsiniz, onun yerine "ben napıyorum?" dersiniz.
İçinde bulunduğunuz gafletten bir an önce kurtulmaya çalışın.

Yaptığınızdan utanın, tevbe ve istiğfar edin. Eşinize iyi bir eş, çocuğunuza iyi bir anne olun. Allah bizi doğru yoldan ayırmasın.

Önce bir video, sorasında faydalı birkaç bilgi. Video bir erkek için hazırlanmış olabilir, ama siz onu kendinize göre de yorumlayabilirsiniz. Video da alt yazı sistemi vardır.

Kadınlara da erkeklere de lüzumsuz veya şehvetle bakmak günahtır. Âyet-i kerimede mealen buyuruldu ki:
(Ey Resulüm, müminlere söyle, harama bakmasınlar ve avret yerlerini haramlardan korusunlar! İmanı olan kadınlara da söyle, harama bakmasınlar ve avret yerlerini haramdan korusunlar!) [Nur 30]

Hadis-i şeriflerde de buyuruldu ki:
(Erkeğin kadına, kadının da erkeğe [şehvetle] bakması haramdır.) [Taberani]

(Harama bakmak, şeytanın zehirli okudur. Allahü teâlâdan korkup yabancı kadına bakmayana, zevkli bir iman nasip olur.)
[Ramuz]

(Yabancı kadına şehvetle bakanın gözleri ateşle doldurulup, Cehenneme atılır, onunla toka edenin kolları ensesinden bağlanıp, Cehenneme sokulur, lüzumsuz ve şehvetle konuşan, her kelimesi için, bin yıl Cehennemde kalır.) [R.Nasıhin]

(Komşu ve arkadaş hanımına şehvetle bakmak yabancı kadına bakmaktan ve evli kadına bakmak, kıza bakmaktan daha çok günahtır. Zina da böyledir.)
[R. Nasıhin]

Bir erkeğin bir kadınla tokalaşması, zaruretsiz konuşması, görünmeyen bir yerde yalnız kalmaları haramdır. Peygamber efendimiz bile hiçbir kadınla tokalaşmamıştır. Bir hadis-i şerifte buyuruyor ki:
(Elbette ben kadınlarla tokalaşmam.) [Nesai, İbni Mace, Taberani]

Hazret-i Âişe validemiz de buyurdu ki:
(Resulullah, kendisine helal olan kadınlardan başka, hiçbir kadınla tokalaşmadı.) [Buhari, Müslim]

Yine hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:
(Bir erkeğin başına demir bir şişin batması, namahrem bir kadına dokunmasından daha hafif kalır.) [Taberani, Beyheki]

(Yabancı kadınla kucaklaşan, şeytanla beraber zincire vurulup ateşe atılır.)
[Şir’a]

(Kadınlarla bir arada yalnız kalmaktan sakının. Allah’a yemin ederim ki, bir kişi bir kadınla yalnız kalınca, aralarına şeytan girer. Bir kimsenin çamurlu bir domuzla sıkışmış durumda olması, o kimse için kendine helal olmayan bir kadına dokunmasından daha hafiftir.)
[Taberani]

Namahremle konuşmak
Kadınlar zaruret olmadıkça namahrem erkeklerle konuşamaz. Ramuz’un 469. sayfasında yazılı ilk hadis-i şerif şöyle:
(Ey kadınlar, ancak mahreminiz olan erkeklerle konuşun, mahreminiz olmayanlarla konuşmayın!) [İbni Said]

Siz iffetli olursanız
Erkekler, iffetsiz [yani namussuz] olursa, geneleve falan giderse, karıları, kızları da kötü yola düşebilir. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Siz iffetli olursanız, kadınlarınız da iffetli olur.) [Hakim]
(Onun bunun karısını, kızını ayartan bizden değildir.) [İ.Ahmed]

(Zina eden, aynı şeye maruz kalır.) [İ.Neccar]
["Çalma elin kapısını, çalarlar kapını", "Eden bulur" denmiştir.]

Kur'an-ı kerimde mealen, (Fuhşun açığına da, gizlisine de yaklaşmayın) buyuruluyor. (Enam 151)
Buradaki yaklaşmayın demek, zinaya götürecek sebeplerden, hareket ve işlerden sakının, yabancı kadınları düşünmeyin, onlarla konuşmayın, onların seslerini dinlemeyin, onlara bakmayın demektir. Yabancı kadınlara bakmak gözü zayıflatır, kalbi karartır. Peygamber efendimiz de, "göz zinası" hakkında buyuruyor ki:
(Yabancı kadına şehvetle bakmak göz zinasıdır, onu tutmak el zinasıdır, ona gitmek ise ayakların zinasıdır.) [R.Nasıhin]

(Bir yabancı kadın görüp de, Allah’tan korkarak, başını ondan çevirene, Allahü teâlâ, ibadetlerin tadını duyurur.)
[Ebu Davud, İ.Ahmed, Hakim]

(Avret yerini açana, başkasının avret yerine bakana Allah lanet etsin!)
[Beyheki]
(Kadının yüzünden ve iki eli ayasından başka bütün bedeni avrettir.) [M.Enhür]

Kadınların, Kur'an-ı kerim, mevlid, ilahi okuyarak seslerini erkeklere duyurmaları haramdır. [Hoparlör, radyo ve TV ile duyurmaları ise mekruh olur.] (Tergib-üs-salat, Hadika)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah Razi olsun Bora kardesim..Ben de sizin gibi ilk basta dusunup buraya hic bir sey yazmamaya krarliydim.. sonrada belki de bu kardesimize ve onun gibi bir gaflette olanlarin gozleri Allahin hidayetti ile acilir diye yazmaya karar verdim..
Burasi Gönülden Gönüle Dertleşelim bolumu yani her bir uye ve misafire aciktir..

"Acaba hiç düşündünüz mü helaliniz olmayan aksine size haram olan erkeğe neden baktığınızı?
Yada hiç düşündünüz mü ona baktıkdan sonra içinizde ona karşı hisler beslemenize neden olan şeyi?
Yada hiç düşündünüz mü onu neden unutamadığınızı?

Sizi size haram olana bakmanız için size vesvese veren sonrada içinizde ona karşı bişiler besmeleniz için size vesvese veren ve yine onu unutmamanız için size vesvese veren şeytandan sakının. ..
Vesvesedeki en vahim olgulardan birisi de; vesveseler bazen öyledir ki onu bilmezseniz kendi düşünceleriniz ve kendi duygularınız olduğunu sanarsınız.
Sizi onu sevdiğinizi düşündüren şeytandan sakının. ""
AMENNA VE SADAKNA..

Allahim! Kovulmus seytanin serrinden sana siginirim...
BENI, SEVDIKLERIMI VE BU MESAJI YAZAN LEYLA KARDESIMI SEYTANIN SERRINDEN KORU amin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Haksızlığı hak iddia edenlere karşı hak dâvâ etmek ve onlara müracaat etmek
bir haksızlıktır, hakka karşı bir hürmetsizliktir."

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gece gündüz bir buhrana dalma.
Önce aklındaki fesat fikirlerden arınmalısın.
Sonra ayak el göz baş aynı kıbleye varsın.
Tenin bir şehvet simgesi ise; yalnızca günah tacirliği yapıyor demektir.
Bedenen taşıdığın suretin sahibi var; yani o sende bir emanet.
Günahın nefse verdiği lezzet; ruha ızdırap kapılarını aralıyor.
Günahlarin Seni daha mezara girmeden daraltiyor
FARKINDA-misin?

ali arslan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
ilahi ! unutamamakla yardim istemek abes olmazmi ? hayat yaşanilir guzel şeyler istenildikçe o guzel şeylerde elimize geçtikçe insan daha cok şey istemez mi ? nefisleri ve çabalari dunya zevkine yoğunluk kazanmaz mi ? bu olaya bireysel bakmiyorum genel anlamiyla insan nefsi doymaz iyi yolu tanimaz şeytan ile iş birlikçi olup iradeyi imandan cikarir. fakat bu hayat bazen kolayliklardan ibaret olmuyor öyle diymi ? Yuce Allah hayrin önune şerri şerrin önune hayri koyduğu gibi iyi şeylerin önunede kötu şeyler koyar siz siz olun rahatliğa kendinizi vermeyin her nekadar ilim veya takva sahibi olursaniz olsun şeytan herzmanki şeytanliğini yapar lakin sizin bu durumda yardim veya bir buyu gibi sihir aramaniz pek doğru değildir zaten bu sizdeki aşk değilde NEFSİN AŞİRİ BAĞLİ KALMASİdir. hal bu olunca her şeyi aşk sanmakta aşikar coluk cocuk yureğide ayni şeyi tadar. burada mesele olan UNUTAMAMAK DEĞİLDİR UNUTAMADİĞİNİ SANMAK VEYA UNUTAMADİĞİ ZMANDA NE YAPMAK. birakin bu geçici dunyadaki boş muhabbetleri namaz kilmak Allahin aşkini tatmak varken nefsimizin boş bağa kapilmasini beklemeyelim ibadet tam yapildikça gerçek bir anlamda unutmakta zorluk çekerseniz dahi Allah size o aciyi yaşatmaz. sonuç olrak genel anlamiyla tek bir cumle yeridir burada AŞK DEDİĞİN YA ALLAH İÇİN OLMALİ YADA YERLE BİR OLMALİ....! saygilarimla ali arslan

Üst Alt