Ateizm ve Ateist

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Arkadaşlar burası bir forum sitesi Sanem'in bütün yazılarını okudum yaklaşık 80 tanesi hiç birinde banlamaya gerek olan bir şey görmedim acaba banlayarak yanlış mı yaptık bizim için önemli olan dini gerek mantıksal gerek kalbe hitap ederek anlatmaktır açıkça söylemek gerekirse onu banlayarak sitede yanlış yaptık !

Gönül Dostum der taklidi imandan tahkiki imana geç diye bana her fırsatta ben ise ondan sonra araştırdım bana ne demek ister diye istediğim cevabı bir yerden buldum...

Bir kimse bir dağın arkasından bakarsa ateşin önce dumanını görür orada ateş olabileceğini tahmin eder sonra ise dağın tepesine çıkar ve ateşin parıltısını görür en sonunda gider ateşe elini yaklaştırır ve ateş olduğundan emin olur...İlki Allah'ın varlığını hissetmedir ikincisi ise Allah'ın kainatta yarattığı şeylerde ilmini görmektir.Sonuncusu ise Allah'tan artık her şeyinden emin olmak ve tamamen itimat etmektir.Bunu kimseyi eleştirmek için söylemiyorum koskoca forumda bu arkadaşın sorularına cevap bulunabilirdi diyelim ki bulunamadı bu saygı ortamında olduğu sürece yine bir sakınca bulunmazdı belkide adminler bu arkadaşın burada kafa karıştıracağını düşündüler zaten kafa karışıyor ise sıkıntı başta büyük bunu belirtmek isterim, burda bu sorulara cevap bulamazsak sekerat anında kimsenin garantisi var mıdır ? Ayrıca hepimiz sorgulamaya cevaplamaya ve saygı duymaya alışmak zorundayız...Gönül Dostumun dedigi gibi Tahkiki Iman ! Tasavvuf alimleri Nefs-i Mutmaine ulaşmamış kişiyi zaten kısaca insan kabul etmezler çünkü o hala hayvani tabiattan ve şeytani dürtülerden kurtulamamıştır kısaca söylemek gerekirse bu arkadaşın banlanma sebebi kendi korkumuz banın kaldırılması ve tartışma ortamının tekrar açılmasını talep ediyorum.

Selam ve dua ile.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Her bir sitenin bir kuralı bir disiplini vardır ve işin burası bizi ilgilendirmez ve bu husus hakkında da söz etmenin çok da manası yoktur düşüncesindeyim ama şu kadarını söyleyeyim,
Herkesle oturulur konuşulur, örnekler vermişsin ama ne kadar örnek verirsen ver,
İnanıp inanmamanın gerçekleri görmekle ya da görmemekle çok alakası yoktur, daha çok "yalanlama" ile ilgi ve alakası vardır. Bu tesbitimi de Sa(e)nem için yapmıyorum, genel bir kaideden bahsediyorum.
Netice:
İster inkarı seçsin, isterse imanı her bir insanla elbet oturulur konuşulur, işin burası ayrıdır, o ameliyenin bu forumda yapılması ise daha ayrı bir husustur.
Selamlar.

Üst Alt