Aşırı hassaslik hastaliktir

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm.
Bazen ne yaparsak yapalım , herşey Nasibinceymis.
Karşındaki insan da gerçekten nasibi olduğu kadar aliyormus.
Bende öyle ,sende öyle .
Ama belli başlı , bakış acıları vardır.
Doğru gözünün önünde dir.
İnatlasmanin , fikirsizlesmenin bir anlamı yoktur.
Velhasıl kelam , Melankolik ve aşırı hassas bir arkadaşım için elimden ve gönlümden gelen herseyi yapıyorum.
Önüne ayağına getirirsem ne ala !
Depresyonda bir haber kendinden, üzülüyorum da çünkü bende o hallerde çok dolaştım.
Yaprakların sararmasindan, dalgaların kıvrımlarına dalar, ince ince düşünürdum.
Düşündükçe incelir , beynimi ve duygularimi zorlardim.
" Aşırı hassaslik hastaliktir"..
Hassas olmak ayrı , duyarlı olmak ayrı ..
Aşırı hassas olmak çok farklı.

Ne yapsam da arkadaşımı o seccade ye yaklaştiramadim..
Allah uygun görmüyorsa ben ne kadar mücadele edebilirim ki ?

Muhtemel alevi olmasından dolayı , kliseye bile gidiyor , sürekli dua ediyor ama istediği olmuyor. Her gece dua ediyorum diyor. Klise ye kadar dua ediyorsunda niye seccade de ye oturmuyorsun.
Ona soruyorum, verdiği her cevabi çürütuyorum, çünkü çürük!
Seccade ye oturursan hayatın değişecek diyorum.
Ben daha ne diyeyim..
Neden fırati ile inatlastigini anlamıyorum. Kültür farkı insanı kalıplaştirmamali.
Kurani Kerim okusun, bir namaz kilsin ,Allah ona dilediği herşeyi verecek.
Bu da onun imtihanı, o boşluğu sevgilide ayşe de ,fatma da dolduramayacak.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
"(Ey Muhammed), sen onların yola gelmelerini ne kadar istesen de Allah şaşırttığını yola getirmez ve onların yardımcıları da olmaz!" (Nahl-37),

“Allah kimi hidayete eriştirmek isterse onun göğsünü İslam’a açar. Kimi de saptırmak isterse onun göğsünü sanki göğe yükseliyormuş gibi dar ve sıkıntılı kılar"....
(En’am suresi, ayet 125).”

“Gerçek şu ki sen sevdiğini hidayete erdiremezsin. Ancak Allah, dilediğini hidayete eriştirir. O hidayete erecek olanları daha iyi bilendir... (Kasas suresi, ayet 56).”

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam eveet Aşırı hassas olmak; sadece duygularınızın götürdüğü yere gidersiniz.,kalbiniz beyninizden önce gelir. hayata herkesten farklı bakarsınız, çabuk kırılırsınız,Duygularınla hareket ettiğinden aklın ile karar vermekte her zaman zorlanırsın, kolay kolay sinirlenip kavga edersin, için dışın birdir arkasından konuşup yüzüne gülemezsin direk yüzüne söylersin, tüm kötülüklerin hedefi sizsinizdir.,çünkü hayatı irdeleyerek değilde hislerinizle yaşıyorsunuzdur.,duyguları hep yoğun yaşarsın insanı çok yorar.

her türlü duyguyu yoğun ;karamsarlığın, üzüntünün, mutluluğun, inancın, hırsın, öfkenin,sevgi ve aşkı her birinin hakkını ayrı ayrı vererek ve zirvede Acı, ağrı, ıstırap,kızgınlık,delilik , ihtiras ile yaşamak zordur kimine görede Ruh hastalığı-dır ...!!

tozduman

Moderatör
Moderatör
Ben o hallerde iken ,hasta olduğumun farkindaydim ama onu aşmak da zor.
Yani onu ben nasıl aştim bilmiyorum.
Ama aklımı kullanamiyordum, beynim doluydu.
Bazen düşününce migdem bile bulaniyor du. Hani siz aklin bana ne kadar güzel nimet olduğunu soylesenizde, elimde değildi.
Düşündukce batiyordum.
Zor du gerçekten :( ama geçti çok şükür.
Allah bana ve herkese şifa versin.

Nurcu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum Aşırı hassaslığı nasıl yendiniz acaba bende çok aşırı hassas ve çabuk çöken yıpranan ve korkan bir insanım, bana da yardım edermisiniz?

tozduman

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam nurcu kardeşim , ben hep manevi şifa istiyorum rabbimden, Peygamber efendimizin sahabesinin türbelerini ziyaret edip , onların yüzü suyu hürmetine şifa isteyebilirsin.
İstanbul da Eyüp Sultan hazretlerini ziyaret edebilirsin.
Namaz da en son dua ederken , Peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine, tüm peygamberlerin , sahabenin ve Rabbim senin dostlarinin yüzü suyu hürmetine manevi şifa ve dualarimi kabul buyur .
Ben böyle dua ediyorum.
Kalbini ve aklını dinle kardeşim , inanki Allah nasıl dua ni kabul edecekse sana öyle dua ettiriyor.
Ben böyle söylerim ,sen başka şekilde dua edersin Rabbim kabul buyurur.
Önemli olan Allahın senin gönlüne yaklaştirdigi dua dir.
İnsan neyi yaşayacak ise gelecek te, o dökülüyor dilinden.
Duasiyla beraber.
Zikir çek bol bol ..
Estağfurullah, Lailahe ilalllah ve en önemlisi Selavat çek kardeşim.
Rabbim şifa versin .
Allahın merhameti üzerinizde olsun .
Selametle kardeşim

tozduman

Moderatör
Moderatör
Bu arada konu güncel iken bu alevi arkadaşım ile ilgili birsey söylemek istiyorum :)
İlk onunla gittim ben Eyüp Sultan hazretlerine, namaza başladı , arkadaşım namaz kıliyor ve ben çok mutlu oluyorum. En son kendi kendine kabul etti.
" Evet ben iyi bir insanım ,çok dua ediyorum ama namaz kilmiyorum bu sebeple hayatım hep çıkmazda ,eksik ve depresyondayim dedi"
Gerçekten namaza başlar başlamaz işleri açıldı . Onada çok iyi geldi .. Şimdi 5 vakit yapamasada yapmaya çalışıyor . Bende ona baskı yapmıyorum. Bi araya gelince 5 vakit kilacagiz inşallah :) Hidayet güzel , her an Hidayet dolu olalım inşallah Rabbim imanimizi her an tazele Amin ecmain. selametle kardeşlerim .

Üst Alt