Argan Yağının Faydaları

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
23 Nisan 2011
Mesajlar
3,345
Tepkime puanı
25
Argan Yağının Faydaları

Argan yağının en önemli özelliği "anti-aging" yani yaşlanma önleyici özelliğidir. İçerdiği E vitamini sayesinde cildin genç kalmasını sağlıyor. Yatmadan önce cilde birkaç damla uygulamak cildin yenilenmesi, yumuşaması ve tonunu yakalaması için yeterlidir.* Yüz bakımında temiz bir cilde bir kaç damla sürülerek kullanılır.

* Argan yağı vücut bakımı için çatlaklara karşı savaşta, yağlı ciltler için sebum oluşumunu düzenlemede, egzamayı engellemede, yaşlanmayı önlemede kullanılır. Vücuda yatmadan önce sürülürse cilt esneklik kazanır ve gözle görülen etkiler bir kaç gün içinde ortaya çıkar.

* Argan yağı saç bakımında saç maskesi ve saç düzenleyicisi olarak kullanılır. Saçları güçlendirip, parlaklık, yumuşaklık, canlılık kazandırır. Saça maske yapıp, yarım saat bekletilip yıkanır.

* Argan yağı tırnak bakımında da etkin olarak kullanılır. Limon suyu ile karıştırıp, parmak uçları bu karışımda 15 dakika bekletilir. Düzenli kullanımda kırılgan tırnakları güçlendirir.

* Argan yağı masaj yağı olarak da kullanılır. Vücut tarafından kolayca emildiği için masaj sonrası duş almayı gerektirmiyor
 
Üst Alt