Annemle cok kötü kavga

Achbehayat

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selam,
Benim Problemim böyle: Annem alkolik ve böyle cok zor bi insan, kisacasi ikimiz cok kavga ettik ve kiz kardesimle beraber dövüsdük hepsi benim üstüme gelirken birbirimize girdik. Biz (cocuklar) Annem Hic ilgilenmiyor, sadece alkol alirsa böyle kötü. Simdi hep kavga ettikten sonra üzülüyorum. Ama onun sucu oldugu icin özür dilemekde istemiyorum artik. Hep onun kötülük yaptigi seye Ben kendimi iyi hissetmiyorum o hic bizden özür dilemiyor ve görmüyor ne kötülük yaptigini. Simdi benim sorum: Islam olarak ne yapmam lazim? Günaha Kim giriyor? Ve islam olarak bilecegim seyler var mi Bu konuda?

Ashab

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam.
Allah c.c öncelikle bize hidayet versin ve bizi sabit kılsın İslam'da Allah'ın hurumatları vardır yani Allah'ın helal ve haramları biz de bunları kurmakla mükellefiz. Nitekim bir hadiste Allah Resulü sav şöyle buyurur siz Allah'ı koruyun Allah da sizi korusun. Hadisin ilgili kısmı anlatiyorum Yani sen Allah'ın hudutlarına riyayet eder korursan Allah da seni korur. Sizde haliyle bir munkeri izale etmek istiyorsunuz günaha giren siz değil odur.
Eğer siz bu günaha aracı olmaz iseniz size bir pay yoktur lakin sesiz kalıp süs payı verir aracılık ederseniz o zaman Allah'ın hurumatlarıni çiğnemiş olursunuz.

Ancak bizler her birimiz bir cahiliye örünüydük bir uçurumun kenarında iken bizleri elimizden tutup İslam kardeşi kıldı sonra Resûle sav yolun yolcusu ve davetcileri kıldı risaletine yardımcı ve havarileri yaptı en güzel örnek oydu bir baba davetçi mücahid yönetici vb ahzâb 21 sonuç. İtibariyle İslam'ın güzelliklerini anlatmak evet içki ayete konu olmuş içkiye öyle meftun olmuş sahabeler vardı ki Allah haram diyince bitirdik Yarabbi dediler bu neydi.

Bu vahye icabet idi maalesef toplumsal olarak bizler vahiyden sünnetten uzaklaşınca böyle arızi sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Sonuç olarak merhamet edip elinden tutmak gerekir Allah Resulü şöyle buyurdu zulüm eden ve görene de elinden tutun. Sahabe Ra ey Allah'ın Resulü zulüm göreni anladık ya zülmeden.? Allah Resulü onun elinden tutun ki zulmetmesin. Sizde elinden tutun doğru yola iletin ki doğru yol Kur'an ve sünnetin rehberliğindendir..

Ve selam

Üst Alt