Anne olmak bambaşka bir duygu

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Anne olmak bambaşka bir duygu..
Anneliği.. Hani derler ya anne olmalı insan anneliği anlayabilmek için. Doğru, aslında her duygu yaşanmadan, anlatılmayla bilinmezken inan Yaşayan da tam anlamıyla tasvir edemez bazen..

Ne muazzam bir duygu yoğunluğu, şefkatin doruğu Sevgi seli sanki,sev sev bitmiyor tükenmiyor sevdikçe içinde, kalbinde evlad Cennetin Çiçeği gibi ekiliyor her an çoğalıyor...

İnsanın hayatı duygular yumağı... Nice sevinçler, nice hüzünler ,mutluluklar ,üzüntüler,acılar yaşar, hüzünler sarar kimi zaman benliğini...Çermeçeşit deneyimler tadar, hikayeleri oluşur yaşamı boyunca,ama annelik hissi , annenin şefkati, bambaşka bir duygu ;insanın, bana göre sahip olabileceği en kıymetli, en değerli, en özel ,en güçlü yanı,hissi, duygusu en kutsal tarafı ,Kadın olmanın en üst noktası anne olmaktır bana göre.
Anne olmak bambaşka bir duygu..anlatılmaz tarifi yoktur...!!

Ben hümanistim ,merhametli bir insan olduğumu aslında, yani daha doğrusu önceden öyle olduğumu sanıyordum. Ta ki anne olup, bütün çocukları, tek çocuğun yüzüne bakarak bağrıma basana kadar.
Her çocuğun bir annenin bebeği olarak bakmaya başlayana kadar. Her gördüğüm hasta çocuğa dua edip annesiyle göz göze geldiğimde gözüm dolana kadar.

İhtiyacı olan tüm çocuklara yardım etme isteğiyle yanıp tutuşana kadar. Bir ölüm haberi duyduğumda annesinin yaşayacağı acıyı içimde hissedene kadar.
Sokakta ,yetimhanelerde büyümek zorunda kalan bebekler için içimde bir yangın hissedene kadar.

Evet ben bir anneyim ve ben bir koruyucu anneyim ve sadece bir çocuk daha yetim olmasın, annesizliği yaşamasın diye tekrardan ANNE oldum...
ANNE olmak bizlere Allah'ın bize bir lütfu, bir hediyesi....

ANNE OLMAK, BAMBAŞKA BİR ŞEYDİR …!
ANNE OLMAK !!!
Umut etmek, Asla vazgeçmemek,evladı için asla pes etmemektir...Hesapsızca ,Candan Öte, Koşulsuzca sevmek...
Sorumluluk almak, yaşatmak için yaşamak
Sadece KENDİNİ düşünmekten ÖMÜR BOYU VAZGEÇMEK
Dünyanın öbür ucunda da olsa ÇOCUĞUNUN SIKINTISINI HİSSETMEK...demektir..
Kuşu ölen çocuğa baş sağlığına giden Peygamberin (s.a.v) Ümmetiyiz Biz..!

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), hayatında hiç bir çocuğu üzmemiş ve kalbini kırmamıştır...
Ya Bizler...

Üst Alt