Allahın varlığı hakkında aklıma kötü düşünceler geliyor

erdemk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allaha inanırım. Bu 2 gundur cok cok cok kotu dusunceler geli yor sanki hasa Allahin varligi hakkinda supheye dusmusum gibi eve gelirken aklima hasa bosuna iman ettigim ve sanki Allah yokmusda dunya bosunaymia gibi dusunceler geliyor bu dusunceleri onaylayip soylemedim ama sanki onaylamasim gibi geliyor icim cok kotu bir yardim edermisiniz lutfen

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ALLAH şifa versin hepimizee ,Bahsettiğiniz durum vesveseden ibarettir. Bunda korkulacak bir taraf yoktur.
Aklınıza gelen düşünceler şeytanın telkinatlarıdır. Bunlardan dolayı size bir günah ve mesuliyet de yoktur.
Rahat davranır, bu vesveselere karşı duyarsız kalırsanız, çabuk geçer inşallah...

kurtulmanin yolu iman,sabır ve namaz kılmaktan geçer...namazı ne olursa olsun bırakmayalim!!
ve herşeyin şifasını her derdin devasını ALLAH tan beklemek istemek Ona sığınmak..felak nas ve cin suresi bakara suresinde ki ayetleri Ayetel kürside çok önemli..
beden arzını temiz tutalim...pislik olan yerde vesvese de olur bunu Unutmayin..

Güzel bakan güzel görür,güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır demiştir. Bediüz zaman said nursi k.s. gerçektende öyledir.
Bahsedilen vesveseler( İnsanın kendi kendine ettiği ADEM, bir araya gelse edemez cümle ALEM), sözleri burada tam da yerini buluyor.

Allah c.c’in varlığı ve iman konusunda ki kötü küfürlü vesveseler, düşünce ikliminde özünde bizi Allah c.c ye yaklaştırmaya vesile olan güzelliklere dönüşür inşallah.
Böyle durumlarda hemen euzubesmele çekilmeli ve kovulmuş lanetli olan uzaklaştırılmalı, Hakka sığınmalıdır. Ardından hemen Kelime-i tevhid, ve kelime-i şehadet getirilmeli.
Ve ilim öğrenmeye gayret edilmelidir. Tefekkürle kat edilebilcek güzel mesafeler, önce ilim öğrenmek ve bilmeyi gerektirir.Rabbim hidayete eren kalplerimizi, dalalete düşürmesin, ayaklarımızı kalbimizi dini üzerine sabit kılsın inşallah.Kıl halini Hakka tevekkül gönlün ferah bulsun.

duaa..

https://www.islamiforumlar.net/gene...allahin-varligi-ile-ilgili-suphe-geliyor.html

umut06

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
erdemk kardeşim hangi konular kafana takılıyor acaba? Bence hayatta en çok korkacagımız şeydir imanımızı yitirmek. Vesveseler çok tehlikelidir ve başka başka tereddütleri tetikler. Özelden mesajlaşabileceğimiz bir mailinin falan varsa veririmisin.

özlem34

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamlar. Bu düşünceler bende de oluyor çok korkuyorum sanki imanim gitmiş hissine kapiliyorum panik oluyorum. yaptiğim tek şey içimden Allaha sığınmak kalbimizi dinine sabit kıl diye dua etmek. teşekkürler gönül sızım

birsen

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Bende bunu çok yasadim.Rabbim hiç bir müslüman kardeşime yaşatmasin.Cidden benim için çok zor bir durumdu.Ama bir vakit sonra geçti yalniz bunun için çok dua ettim . Eğer boyle arkadaslarim varsa icinizde duayi kesinlikle kesmeyin Vallahi çok ise yariyor, öteki turlu daha da kötülesebiliyorsunuz .

cratec

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm. Bu tür düşünceler şeytanın telkin ettiği vesvesedir. Düşünmek ile insanın imanı gitmez. Bunun vesvese olduğuna en kati bir delil sizin bundan korkmanızdır. Zira insan kendi düşüncesinden korkmaz. Demek ki o düşünceler size ait değil. İman kalbin derin bir kısmındadır bu yüzden şeytanın eli oraya yetişmez. Böyle düşünceler gelince hiç umursamayın, yokmuş gibi davranın. Vesvese ehemmiyet verdikçe şişer.

https://www.islamiforumlar.net/gene...hak-din-olduguna-dair-deliller.html#post80639

Ayrıca aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. İlk yarım saat derin bilgi olduğu için çoğu kimse anlayamaz ben dahil. İlk yarım saati düz olarak geçin ve izleyin. İnşallah vesvesenin kökü kesilecektir.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
şeytan hiç boş durmuyor... görevini yapmak için fırsat kolluyor yalnız değilsin kardeşim herkese ara ara böyle kötü düşünceler fısıldıyor... şeytan kibirli olduğu kadar aynı zamanda fesattır da... ne demiş Allahu teala'ya: ben Adem'e secde etmem, o topraktan yaratıldı ben ateşten... bu kibir belirtisi.....bir de bizi Allah 'ın sevdiği razı olduğu kulu olmaktan alıkoyar ki bu da fesatlığının alameti...mesela aklımıza sadece kendimizle alakalı değil başka biri hakkında bile binlerce düşünce doldurur sonra başlar ara bozmaya...bu konudaki düşüncelerle de güya Allah la kul arasına girecek,dinden soğutmaya çalışacak (allah korusun) vs. fesatlığından ALLAH tüm cin ins ve fesatçıların şerrinden muhafaza etsin.... sana tavsiyem; euzü besmele oku ve devamlı kelime-i tevhid okumaya gayret et rabbim yardımcın olsun hayırlı günler kardeşim........

Üst Alt