Allah'ın beni çok kırdığını hissediyorum.

B

Bitik

Kayıtsız
Misafir
Bu güne kadar mutlu olmadım, huzurlu olamadım. Liseye başladığımda bir kızı sevdim, 1 hafta geçti kaza sonucu saçlarımın kesilmesi gerekti. Utandım karşısına çıkamadım. Saç uzadı ohh derken sivilce sorunları fazlasıyla geldi. Hemde öyle sadece sivilce değil, yüzde kaşıntı dökülme gülememe gibi sorunlar. İnsanların suratına bakmaya utanır oluyordum. Öyle ki Allah'tan sadece insanların suratına utanmadan güler yüzle bakmayı istediğim için dua ediyordum. Cuma namazına bile utancımdan gidemiyordum. Bunlar belki boş gelebilir bazı insanlara ama bazı insanlar için yıkımdır, bitmişliktir. Kimse empati kuramaz bu konularda. Dert ile dertlenmek çaredir. Gözlerim sorunlu, miyop. Ağız konusunda bir hastalığım var doktorlar çare bulamıyor. Yine şükür ediyorum ya daha kötüsü olsaydı diye?

Ailemin ettiği kavgalar, benim etkilenmem en bitik zamanda bile kurandan namazdan ayrılmadım hiç. Yakışıklıyım, vücut geliştirme sporuyla fazlasıyla ilgileniyorum. Tüm herkes her gün kız düşürdüğümü, günümü gün ettiğimi zanneder. Ama ben ağzına bir içki bile sürmemiş insanım. Çevre etkisi değil, çevrem hep böyle insanlarla doluydu. Ben zina ve içkinin yağdığı ortamlarda ıslanmayan birisiyim. Allah mutluluk, para verince Allah'ı unutan birisi değil aksine ona daha çok şükür eden birisiyim. Ama Allah beni o kadar çok üzüyor ve kırıyor ki anlayamıyorum. Erkeğim ve kalçam gereksiz büyük, ne giysem yakışmıyor dışarı çıkmaya utanıyorum ben Allah'tan sadece namaz kılabilmek için mutlu olmak istiyorum. Ne para, ne maddiyat, ne kadın, ne başka bir şey. Sadece utandığım şeylerin olmamasını yıllardır diliyorum ama nafile.. Hayata dair umutlarım yok. Geriye baktığımda hiç bir şey yaşamamışım. Bu yıllarım da diğer hayatımı etkileyecek. Ne kadar acı değil mi? İnsanları çok iyi mutlu eder, konuşurum. Sosyal bir insanım ama kendimle kalınca o kadar acıyorum ki kendime. Ki ben başkasının derdiyle dertlenen, çözmeye çalışan, masum birinin ayağına taş değse üzülen bir insanken, her dakika kahroluşumu Allah neden görüp yardım etmez? Bu sorunlar sadece bunlar değil. En mutlu haberde bile mutlu olamıyorum. Ben bittim artık Rab, gör beni. Ben maddiyat istemiyorum ki, bu yazıyı da oruçlu ağızla yazıyorum. Mutluluktan havaya uçanlar neler neler yapıyor. Ben Allah'tan sadece mutluluk istiyorum. Şu beni utandıran insan içine çıkarmaya utandıran şeyleri def etmek Allah'a bu kadar zor mu? Vereceğiniz cevaplara katılıyorum biliyorum ben de her şeyi ama bıktım artık yeter. Allah beni şu dünyadan silse kabul ederim. İşin acısı bu hayat günahlardan kaçmama rağmen böyle. Bu dünyada mutlu olamadım bide öbür dünyada beni cezalandıracak Allah, çok yazık.

Yeşil-ELMA

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba güzel kardeşim.

Yazını üzülerek okudum. Allah kolaylık versin ve hakkında hayırlı olanı lütfeylesin.

Allahu Teala en çok derdi sıkıntıyı imtihanı peygamberlere verirmiş. "Kahrında hoş, lütfunda" deyip hamd makamında Allah'a tam tevekkül içinde herşeye sabretmişler.

Günah içki zina yağmur gibi olduğu bir zeminde o Allah o büyük günahlardan korumuş. Bu lütüf az mı!

Kimsenin namusunu lekelememişsin Allah korumuş bu az mı!

Namazı nasip etmiş
Orucu kuranı Kerim'i nasip etmiş bu az mı

"Sizin hayrı bildiğinizde şer, şer bildiğinizde hayır olabilir" hükmünce düşün.

Belki de yüzün öyle olmasa bir kadın seni günaha çağırabilirdi. Dolaysıyla yüzünün öyle olması belki seni cehennemden korudu.

Üzülerek ifade edeyim ki, tertemiz bir kalbin var fakat yazdığın yazıdan da anlaşıldığı gibi tamda şeytanın istediği bir zemine doğru gidiyorsun. Şeytan isyan ettirir şirk koşturur. Allah'a şekvacı olurken Allah'a şirk kaçınılmaz olur. Şeytanın arayıp da bulamadığı zemine kendin koşarak gidiyorsun. Allah korusun çok çetin bir yola girersin dönüşü de zor olur.

Hz Eyyub peygamberin hayatını okumanı tavsiye ederim.

Tıbbi olarak çözüm aranabilir. Yüz için bir sürü kür ve sağlık kremleri var. Aktardılar bile yardımcı olabilir.

Kalçaya gelince soğutan mı öyle yoksa vücut antrenmanı sırasında yanlış bir program sonucumu öyle oldu? Kalça inceltme antrenmanlarının başında atletizm ve akşamları bol bol yürüme gelir.

İp atla bacak açma hareketleri yap. Bacak egzersizleri YouTube de bol bol var.

Kas yapma çalışmalarının riskli yanı şudur: setler bitince esnetme hareketleri yapılmazsa esneklik ölür ve kas tonusu artar. Kas tonusu dengesiz artınca istenilmeyen oranda kalınlaşma olur. Buna dikkat etmek gerekir.

Üst Alt