Allah’a Âşık mısınız?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
dc5c0f91d15d1acb94a8d2c8.jpg

Allah Âşk-i tamamen farkli bir sey...bunun cevabini kelimeler kifayesiz..kalir diye dusunuyorum..
bir HAK asiginin yuregini hangi..misralar dille getirebilir ki?
anca Gonul,HAK kalemi..
beni hayat ile ahirettime bagliyan.. ve beni iki mekanda ayni anda tutabilen..guc SEVGI dir!
Hak ve halikin sevgisi..
Sevgisiz yasiyamiyorum..Nefes alamiyorum.. sanki..
ACI ,gurbetlik, yanlizlik, kimsesizlik icimde..
cok yanlizim..Allahim!.diye gozyasi doktugumde..Hak`in sevgisini bulmak..
Seni Cok seviyorum..Allahim..ama beni korkutan acaba Sende bu aciz,gunahkar kulunu Seviyormusun Ki?
Âşk..tek tarafli olmaz..anlamsiz...
Aski yakan..costuran iki gonul arasindaki siddetli muhabbet degilmi ki?
Sevgiye muhtaclara, yetimlere sevgi verebilmem icin..benim de Sevilmeye ihtiyacim.. var!!...
Gurbet diyarin da Ana yok..baba.. kardes Yok.. kimsesizler ile Kimsesizlerin Sevgisine talibim..Sen de beni severmisin ?
hani hep derim ya..her sey ya ZATI ile yada sonucu netice itibari ile guzeldir..
Sevgi hem ZATI hem de sonucu itibari ile Rabbimin yarattigi en guzel duygulardan..biridir..
insanin ve insanligin..mayasinda olan..Sevgi..
sevmek..sevilmek iste Rahman-i hissetmektir bu Ulvi duygu...
Ne kadar cok sey bilirsek, o kadar kolay affederiz...
Kim derinden hissederse, yasayan herkesin adina hisseder. Aslinda hepimizin istedigi sevilmektir..sevilmek istiyorsak ilk once SEVMEK!ile baslamak.. lazim..
bu kucucuk yetimleri,her gece baslarini merhamet ile oksarken..
aslinda O An Rabbimin Sevgisini hissedigimi soylesem inanirmisin ki?
Haliki Seversem.. belki HAK ta sever beni.. be Can..
Yarin Rahman`in kapisina gittigimde..Ey dost! Söyle bana ne getirdin?Derse Rabbim!
Bilirsin dost kapısına eli boş gidilmez"
Bilirim bilmesine lakin fakirim,muhacirim,çâresizim Hangi bir şeye uzandımsa elim boşta kaldı....
Bir katreyi ummana bir habbeyi kubbeye nasıl getirebilirim Huzuruna... kalbimi ve canımı bile getirmiş olsam Onlar zaten senin degilmi ki?
O yuzden Sana ,Rabbim!Sana duydugum Sevgiden baska ne getirebilirdim ki?kgüll..,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah`a Asik olmak istermiydiniz?veya hic olmayi arzulayip dua ettiniz mi?
hani insanlar bir seyi cok isteyince Rabbimin RAHMAN kapisindan ayrilmazlar ya..iste o siddetli,bir sekilde Asik olmak istermiydiniz?
Yanlis anlasilacak.. ama ben Yaradanimin sevdasini yaradandan..gecerek buldum..
desem..kardeslerim ins. ters tepki vermezler.. ama sadece samimi ,durust olmak.. istemistim..
nasil mi yani?
boosverrin.. O oyle bir ates ki hic durmadan yanan,yandikca cok ACI bir SIZI ama ayni anda muhtesem, guzelikte..heyecanlikta.. kalbini her an heyecandan carpar..
sanki devamli.. kalbinin hizlica carptigini..ve her an icinde sanki bir kainati tasirsin gibi..
bir mutluluk..bir sevinc vardir..butun benliginde devamli bir elektrik akimi..
her baktigin zerrede haKK`i gormek,onu hissetmek..
hep Sevildigini bilmek gibi cok guzel bir duygu..
her kese tavsiye ederim..
asik olmak.. ve hic bitmeyen bir sevdayi rabbim cumlemize yasatsin ins.
Aşk; bilmektir Ey Sevgili! Bir tek yârı bilmek, onu candan daha aziz bilmektir. Ondan gayrı bildiklerinin hiçbir şey olduğunu dünyanın onunla mana bulduğunu bilmektir....
Onun selamı ile gelen bela olsa EyvALLAH (c.c.) diyebilmektir.
Kızmana, gülmene, gelmene, gitmene hepsine Eyvallah....
Bilesin!Aşk; susmaktır Ey Sevgili! Onun güzelliğini, iyiliğini tarif etmeye gücün yetmediği an susmaktır....
Kelâmın, kalemin, sözün tükendiği yerde, manayı sessizliğe yükleyip susmaktır.Suskunlugum ibadetimdir artik...
aCaip bir duygu anlatilmaz.. yasanir..
her an her saniye asik olmak..
atesinde yanip yanip..Kul olup tekrardan ve tekrardan...
her sabah gunesin dogmasi ile tekrardan,tekrardan hic batmiyacak gibi her gun tekrar bastan dogmak gibi...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
asik olamasak bile..asiklar yoluna ASK yoluna girebilirsek..
ne mutlu bize..
Sevilmek istiyorsak...ise Sevmek ile baslamak.. gerek...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
eef84954b6f3941a89eb80d9.jpg

ben Sustum Yuregim Resimler ile konussun derim..Can evimden vurmayin beni artik..cunku ben Vurulmusum zaten..Uzgunnnkgüll..,

Üst Alt