Allah ve resulun izinden

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Tevilatı kasanıye cilt3 sayfa 125-zariyat suresi ayet 56

(ve ma halaktulcınne vel'ınse ılla lıya'budunı) ve, ben nufus cınnı ıle ebdan (bedenler) insini, yahut mana, sakaleyni meşhurin olan ins ve cinni ancak sıfat ve kemalatım onlar üzere olup beni arif olmaları sonra bana ibadet etmeleri için halk eyledim zıra ibadet marifet miktarıncadır.arıf olmayan ıbadet etmez. Nıtekım arıfı muhakkık ali a.s. La a'budu rabben lem erah yani "görmediğim rabbe ibadet etmem" buyurmuştur. Yani vucudu ve sıfatlarıyla benden mahcub olarak, nefıslerını benden gayrı ıbadet olunacak ılahlar kılmaları, yahut halkım il ve nefislerinin sevdikleri ile mahcup olup onları benden gayrı ılahlar kılarak ibadet etmeleri için halk etmedim.

Kemalettin kaşani hazretleri.

Allah ve resulu yolunda ılerleyenler islam dini bütün kainata inmiştir. Müminler allaha yürürken hz.kuranı resulunun hadıslerini evlıya ve enbıyasından zuhur eden seriatını tarikatını marifetini ve hakikatını takip ederler. Kemalettın kaşani hazretleri islam tarihinin kabul ettiği bir islam alimidir. Ve ben onun şerhinde yürüyerek yaradılış hakikatımdaki zahir ve batin alimlerini takip ederek can, cin, melekütül alemi ve insanın allahın katında halife oluşunun sırrına erdim. Bu sırrı sizlerle paylaşırken sizlerin arasında elbette allahın sectiği salihler mutlaka vardır. Yazılanlara karsı çıkan gayrıda allahı arayarak nefis makamından yazılan gaflet ve karanlık ıcındekı yazılara bu son tebliğimdir. Zıra ibadet marifet miktarıncadır.arif olmayan idrak edemez.bizler hz.ebu bekır hz.omer hz.osman hz.alı allahın 4 halıfesıne edep sınırını aşanlardan olmamak duasıyle.a.e.o.

Bedir muhammed alı. Ruhul.emin.

Üst Alt