Allah razı olsun

H

HANESAVİN

Kayıtsız
Misafir
Selamünaleykum
ben yazınızı okudum ınsanlara bır nebzede olsa yardım etmek ıstemıssınız
allah razı olsun
sızın gıbı allah dostlarını allah ım eksık etmesın

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör

Aleykum Selam cumlemizden kardesim...
Ben de Sizin bu guzel duaniza mukabil sevdigim bir yaziyi sizin ile paylasmak istiyorum musaadeniz ile..

"Rıza-yı İlâhî 'ye mazhar olmak
Allah razı olsun cümlesi ile başlasın hikayem.
Böyle başlasın ki razı olsun yüce yaratan bizden.
Bir akşamüstü yolda yürürken bi teyze ilişti gözüme, elleri poşet dolu alışverişten geliyordu herhalde. Epey yorgun görünüyordu ağır gelmişti poşetler belli ki teyzeye. Bir hışımla yanına gittim aldım poşetleri, taşımaya başladım evine.
Sanki dünyanın en büyük işini yapıyormuşum gibi böbürlendim, gururlandım içten içe kendimle. Poşetler bitmişti, tam dönmüştüm ki iyi bir iş başarmanın verdiği haz ile arkamı, seslendi teyze Allah razı olsun yavrum diye. O an dona kaldı bedenim, ruhum. Çivilendi gözlerim bulunduğum yere.
Yüzüm kızardı utandım kendimden. Sanki bu beden benimde yük taşıyan benim de. Düşünmeye başladım Allah'ın izni olmadıkça taşıyabilir miydim, bir adım atabilir miydim, parmağımı dahi oynatabilir miydim diye. Hem ne ehemmiyeti vardı ki O nun rızası olmadığı müddetçe.
Ey mutmain olmuş nefis, sen O'ndan razı O da senden razı olarak dön rabbine!...(fecr suresi 89/27-28) demiyor mu her şeyin sahibi kuran-ı kerim de.
Müslüman iyi olandır, iyilik yapandır, tebessüm ve merhamet edendir, Allaha karşı kulluk vazifesini yerine getirendir ve bunları yaparken rıza-yı ilahiyi düşünendir. Yaptığı her şeyde senin rızan için yapıyorum Rabbim diyebilendir.
Ölüm her an yanı başımızdayken ne cennet arzusu ne cehennem korkusu olmadan yalnızca O'nun rızası istikametinde yaşamak, kendi kurtuluşumuzu inşa etmemiz gerekir.
Allah'ın rızası her şeyden büyüktür.(tevbe 9/72). İyilik eden iyilik bulur kötülük eden kötülükle muamele görür.
Cennetin kötü kapısı yok ki kötülükle girelim.
İşte bu yüzden Allah ebeden razı olsun ümmeti Muhammed'den.
ALLAHIM SENİN RAZI OLDUĞUN İŞLERİ İŞLET BİZE.
RAZI OLMADIKLARINDAN MUHAFAZA EYLE.
SALİH KULLARININ ARASINA AL BİZLERİDE.
SENİN RIZANA MAZHAR EYLE.
KALBİMİZİ SENİN AŞKINLA DOLDUR.
CENNETİNE DEĞİL RIZANA TALİBİZ YARAB."

Üst Alt