Allah katındaki yerinizi değerinizi bilmek istiyormusunuz

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
If you want to know your worth to Allah cc.. then see what you are doing with your life. Are you pleasing Allah cc. or disappointing Him..?

Eğer Allah katındaki yerinizi değerinizi bilmek istiyorsanız o zaman yaşamımızda neler yaptığımızı Allah’ın bizleri dünyada nerde kullandığına ne ile meşgul ettiğine ,hayatımızla neler yaptığımıza bakalım ..! yaptığımız şeylerden Allah cc. bizden razı mı hoşnut mu yoksa üzgün, kırgın mı,hayal kırıklığı içinde mi..?

Onu da bilmiyorsanız kendi içinize bakın kendiniz ile mutlu, huzurlu, barışık, kendinizden hoşnut Kendimizi çok değerli yoksa değersiz mi hissediyoruz.....?
Allah cc. bizden mutlu ise bizlerde kendimiz ile mutlu oluruz sanki birbirimize ayna gibiyiz desem inşaAllah yanliş anlaşılmam...

her günah,her hata işlediğimizde kendimizden bir şey kaybeder eksilir ,kirlenir, değersizleşiriz..! iç dünyamızda yalnız ve kendimize kızgın yaşarız..

AZRAİLİN BAĞRINDA MİSAFİR OLDUĞUNU UNUTTUĞUN SÜRECE AKLINDA ,KALBİNDE,NEFSİNDE SENİ MUTLULUĞA VE HUZURA GÖTÜREMEZ...

Güzel bir sona kavuşmak için insan ,vicdanını kullanıp samimiyetle ve şevkle Kuran ahlakını yaşamalı..!! Zaten insanın asıl rahat edeceği, dünyadan gerçek anlamda keyif alacağı hayat şekli de budur.Yapmamız gereken en önemli şey Allah’ın razı olduğu bir kul olmaya çalışmaktır...gerisi hep fasa fiso ...
hy..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Allah seni seviyorsa er ya da geç mutlaka sana doğru yola gitmen gerektiğini; bazen bir güzel olayla, bazen de bir musibetle şefkat tokadını yersin!
Belki fark edersin, belki de çok geç kalırsın fark etmek için ama hepsi Allahın sana olan sevgisindendir! ben bunu idrak etmeye başladım çok şükür.....

Ahmed Serdar

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Cübbeli Hoca derdi ki; ibadetlerinizi yaparken rahatsanız, şevkle dua ediyor, ibadet ediyorsanız bilin ki belki Allah cennetin kapısını size aralamıştır. Yok ibadette üşengeçseniz veya yapmıyorsanız yine bilin ki belki cehennem kapısı sizin için aralanmıştır.. Cümle yapısı bana, anlam Cübbeli hocaya ait.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Allah cc. bizden razı mı hoşnut mu yoksa üzgün, kırgın mı, hayal kırıklığı içinde mi..?
Allah cc. bizden mutlu ise bizlerde kendimiz ile mutlu oluruz sanki birbirimize ayna gibiyiz desem inşaAllah yanliş anlaşılmam...
Bende böyle hissediyorum. Ne güzel ifade etmişsiniz, yani Allahin bana karşı olan olan, devamını getiremiyorum :) yanlış kelime olmasın diye anlamışsinizdir.
Allah razı olsun.

Ahmed Serdar

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Eyvaallah..ama dediğim gibi Ben mükemmel değilim.:D

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Eyvaallah..ama dediğim gibi Ben mükemmel değilim.:D

Hiç kimse mükemmel değildir....keza hiçbir şey mükemmel değilse mükemmel nedir...?
güzel eş, en iyi anne, en çok çalışan eleman... Mükemmellik ararken, kendimizi yıprattığımızın, hayatı ıskaladığımızın farkında mısınız..?
Kimse mükemmel olmak zorunda değil.insan ,Kul olalım üstümüze düşeni ,sorumluluklarımızı yapalım yeter.

Çok becerikli bir anne değilim. Çok sabırlı bir anne hiç değilim..Ama düşündüğüm zaman sanırım “yeterince iyi” bir anneyim.
Hatalarımın, eksikliklerimin farkında olarak ve onlara rağmen elimden geleni hem de elimden gelenin en iyisini yapmaya Çalışıyorum...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Hatalarımın, eksikliklerimin farkında olarak ve onlara rağmen elimden geleni hem de elimden gelenin en iyisini yapmaya Çalışıyorum...
Şu anda benim yaptığım da aynen bu abla.....:)

Üst Alt