Allah ile ilgili aklıma gelen şüphe

FarukSahinn

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
S.A öncelikle aklıma nerden geldiğini bilmiyorum ama Allah ile ilgili aklıma gelen şüphe aklımdan çıkmıyor ve beni şüpheye sürükledi iyice, sorum şu: Allah herşeyi yapabilecek güçtedir yani insanları kandırıp cennet yerine cehennemede sokabilir gibi geliyor aklıma, Allah'ın iyi biri olduğunu bana kanıtlarmısınız (ama basit kanıtlar değil) lütfen içim içimi kemiriyor bu şüpheden !!!
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim, Allah c.c sıkıntına genişlik versin inş. Vesvese bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkabilir. Bazen de sorunun altında başka rahatsızlıklar olabilir. Bu durumda öncelikle psikolojik olarak rahatlamak gerek, bu yönde çekinmeden destek almanı öneririm. Senin şüphelerin ispat etmekle, kanıtlamakla anlatmakla v.s geçecek gibi görünmüyor. Zaten istediğin şeyi ıspatlamak gibi birşeyi kimse yapmaz. İman ispatlanacak birşey değildir. En kısa zamanda öncelikle tıbbi yardım almanı tavsiye ederim. Vesselam..
 

nadezhsa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
İnsan doğduğunda genetik özellikler ve varolan gün-doğum-ay çizelgesine rağmen iyi bir insan olarak doğar. Temiz olarak doğar ve saf olarak doğar. Evrenin en başından itibaren bugüne kadar yasalar, dinler hepsinin amacı insanın azgın isteklerini durdurmak olmuştur. Demek ki insanlar, azgın isteklerini engellemek için yasalara ihtiyaç duyuyor, peki iyi özelliklerini açığa çıkarmak için neye ihtiyaç duyuyorlar? hiçbir şeye. Çünkü insan zaten doğar doğmaz, ve çocukluktan itibaren özünün iyi olduğunu bilir ve iyidir de. Yaptığı her eylem, iyilikten uzaklaşadabilir yakınlaşadabilir. İyilikten uzaklaşırsa, Allah'ın olmadığı bir yere gider ve burada üşür. Üşüdüğü içindir ki hasta olur ve iyi değildir artık.
 
Üst Alt