Alışverişin püf noktaları

sevgisiz olmaz

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Doğası itibariyle kadın güzel görünmek ister. Ancak yapılan alışverişlere dikkat edilmelidir.

Alışveriş yapmadan önce kendinize bu soruları sorun

Neden buradayım?

Kendimi nasıl hissediyorum?

Buna ihtiyacım var mı?

Beklersem ne olur?

Ödemeyi nasıl yapacağım?

Aldığımda nereye koyacağım?

Sezon başlarında mı yoksa sezon sonlarındaki ucuzluk döneminde mi alışveriş yapacağınızı tespit edip bütçenizi ona göre ayarlayın. Sizi sıkıntıya düşürmeyen bir bütçe sizi de giysinizi de iyi taşımanızı sağlayacaktır.

Az alın öz alın. Bunu her alışverişe çıkarken aklınızdan çıkarmayın. Kaliteli kumaşa yatırım yapın. Kumaşın iyisi sizi sıkmaz ve eve gittiğinizde çıkarma hissi uyandırmaz.

Çalışan bireyseniz gününüzün çoğu iş yerinde geçmektedir. Hafta sonu ve davetlerde giyeceğiniz giysilere fazla harcamanıza gerek yok. Daha çok konumunuza uygun giysiler seçin, dolabınızı pozisyonunuza göre olan giysilere ayırın.

İndirim zamanlarını kaçırmayın. Beğendiğiniz tasarımcıların giysilerini tercih edin. Mağazalarda çalışan satış temsilcileriyle diyaloglarınızı güçlendirin size indirim öncesi haber vermesini sağlayın ve zevkine güvendiğiniz kişiden seçim yapmanıza yardımcı olmasını isteyin.

Alışveriş yaptığınız mağazaların ucuzluk mağazaları olup olmadığını sorun, varsa sezon öncesi klasik bir takım elbise almanızın hiçbir sakıncası yoktur. Aldığınız klasik bir elbiseyi aksesuarlarla günümüze uyarlıyabilirsiniz.

Her zaman nötr ve koyu renklerle olan klasik bir gardırop oluşturun. Canlı renkleri çok alırsanız diğer giysilerle kombinlemek zorlaşabilir. Sizi o renkler yorabilir ve sıkılabilirsiniz. Nötr renkler sizi uzun zaman yalnız bırakmaz ve gardırobunuzu sür ekli yenilemek zorunda bırakmaz.

Güzel bir smokin takım gördünüz, biraz pahalı geldi size, hiç düşünmeden alın. Alacağınız kaliteli bir takım uzun zaman giyeceğiniz bir takım olacaktır. Kaliteye her zaman önem verin.

Alışverişe hafta sonu, yılbaşı, bayram öncesi gibi zamanlarda çıkmayın. Çok kalabalık olduğundan satış elemanlarından fazla ilgi göremeyebilir ve yanlış alışverişlere odaklanabilirsiniz. Siz siz olun hafta sonları çıkmanız gerekiyorsa sabah erken saatlerde veya hafta içi alışverişe çıkın.

Ödeme için sırada beklerken gözünüze takılan bir şeyi almayın.

Market alışverişi dışında alışveriş sepeti kullanmayın.

Kredi kartı sayınızı teke indirin, limitini aşağı çekin. Mümkünse nakit alışveriş yapın.

Alışveriş yaptıktan sonra kendinize bu soruları sorun

Ne aldım?

Ödemeyi nasıl yaptım?

Alışveriş planımda mıydı?

Satın alma öncesinde, sırasında ve sonrasında neler hissettim?

İhtiyacım olduğundan mı yoksa istediğim için mi satın aldım?

Satın almadan önce başka kimseye söyledim mi?

Bu alışveriş kimi etkileyecek? O kişi bundan bir fayda sağlayacak mı? Ya da alışveriş yüzünden sıkıntı yaşayacak mı?

Ve en önemlisi mutlumuyum ?

Üst Alt