Aldatılmak

kader87

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhabalar, benim buradan yazma amacım bugun yaşadığım çoğu insanın başına gelen ama gerçekten travma oluncak bır durum. 5 buçuk yıllık hayatımda olan ınsanın 8 senedır sevgılısının olduğunu öğrenmem. Şu ana kadar hıc anlayamadım ne ben ne de çevremdekıler. Öyle güzel kandırdı kı. Yasadığım soku ustumden atamıyorum. Hanı yapmaz dedıgımız, en cok sevdıgımız tarafından gelen bu darbe vardır ya benı paramparça etti. En agırı da onu sevgılısıyle cok mutlu olduğunu ögrenmektı. Elimde bıze ait hıc güzel anı yoktu. Çocukluğumun verdıgı saflıkla asık oldum ve onca sene çıkaramadım hayatımdan. Evet farkındaym her serde bır hayır vardır. karsıma cıktı ama ben kaldıramadım. Çok ınanclı bırıydım ama su an içimden dua etmek bile gelmıyor. İsyan etmek ıstemıyorum ama acım çok taze. Bır duşunun cogu ınsan yasasa da gozunun ıcıne baka baka kandırılmak ne hıssettırır? Ne yapıcagım bellı sorumun ıcınde cevabım var ama kabullenemıyorum, kaldıramıyorum, tek yaptığım göz yasımla beraber içimdeki zehiri akıtmak. Rabbim herseyı gören duyan bunca yaşanılan acının elbet bedelı olcak, yapan ıcınde yasayan ıcınde ama toparlanabılcegım, cumlelerı kuramıyorum bulamıyorum ne yapıcam bılmıyorum, keşke bır mucıze olsa sabah uyandığımda tamamen huzurla unuturak uyansam. Ama sunu bıliyorum kı bunu yaşatan insan ne bu dünyada ne öbür dünyada huzur bulamıyacak.

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
kötü niyet saklanamaz

İnsanların iç yüzlerini ve gerçek niyetlerini bilemeyiz, ama ne kadar gizlenirse gizlensin elbet birgün açığa çıkar. Gece karanlığa ne kadar çok olursa olsun, sabah güneş doğunca karanlık yok olur.

Her sürüneni yılan zannetmemek lazım. Her acındıran kişiyi de ihtiyaç sahibi sanmamak lazım. Nice ihanetler acıklı görüntülerin sonunda ortaya çıkmıştır.

Kim kazanır, kim kaybeder. Elbette ihanet eden kaybeder, eğer sadık kalsaydı kimbilir daha ne imkanlara kavuşacaktı. Ne demişler insanın kendisine ettiğini bin alem etmezmiş. Tilkinin kıymetli oluşu, kendisinden değil,üzerindeki derisinden, kürkündendir. Bugün birçok insanda, diğer insanların hürmet ve saygısını kendisinden bilir. Ya makamı, ya malı-mülkü ya da başka bir şeye sahiptir. Asıl hürmet görmek ve sevilmek diğer insanların kendisinden hiç bir beklentisi yok iken seviliyorsa ondandır.

Allah mü’min kullarına feraseti nasip etmiştir. Eğer bu ferasetde olmsaydı, iyi duyduları nedeniyle herkes onu kandırırdı.

Eden kendisine eder. Yapan bulur ve çeker! Unutma! Kazanmak koca bir ömür ister, kaybetmeye ise anlık gaflet yeter...!

Üst Alt