Aklıma Allahıma karşı kötü düşünceler geliyor

E

elhamdülillah

Kayıtsız
Misafir
Aklıma Allahıma karşı kötü düşünceler geliyor, rahatsız oluyorum ne olur ne yapacağım. Allahıma karşı kötü düşünce geliyor, vesvese alahımla arama girmeye calışıyor, yardım edin ona uymamaya calışıyorum, rahatsız oluyorum.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Aklıma Allahıma karşı kötü düşünceler geliyor, rahatsız oluyorum ne olur ne yapacağım. Allahıma karşı kötü düşünce geliyor, vesvese alahımla arama girmeye calışıyor, yardım edin ona uymamaya calışıyorum, rahatsız oluyorum.
Mesela ne gibi düşünceler geliyor? daha detaylı yazsaydın bizlerde birşeyler yazıp çizerdikxxzzl..

Hem akıl var mantık var insanın aklına RABBİM'İZ e karşı nasıl kötü düşünceler gelirilginç::.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesela ne gibi düşünceler geliyor? daha detaylı yazsaydın bizlerde birşeyler yazıp çizerdikxxzzl..

Hem akıl var mantık var insanın aklına RABBİM'İZ e karşı nasıl kötü düşünceler gelirilginç::.

Hocam bu da bir hastalık işta, şeytanın oyunu. Benzer konulara bak, bu kardeşimiz hiç de yanlız değil.

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz

Daha detaylı şekilde anlatamaz çünkü ağza alınmayacak şeyler gelir...

Düşünceler geliyor diyor,yani o düşünceleri kontrol edemiyor.RAhatsızlık duyuyor.Kimseye de anlatamıyor.

İşin derinine baktığımızda

Şeytan özellikle ilmi konularda zayıf ve hassas olan ruhlara daha doğrusu kalbe vesvese atıyor.Kalpte iman yoksa,zaten kişi rahatsız olmuyor ve yardım aramaya da uğraşmıyor.

Ama kalpte iman olunca,bu sefer kişi eyvah küfre düştüm cehennemde yanacağım ben kötü bir insanım diyor ve psikolojisi bozuluyor.

Diğer bir rivâyette: “(Şeytanın) hilesini vesveseye dönüştüren Allah'a hamdolsun” demiştir.
Müslim'in İbn Mes'ud (r.a.)'dan kaydettiği bir rivâyet şöyledir: “Dediler ki: “Ey Allah'ın Rasûlü, bazılarımız içinden öyle sesler işitiyor ki, onu (bilerek) söylemektense kömür kesilinceye kadar yanmayı veya gökten yere atılmayı tercîh eder. (Bu vesveseler bize zarar verir mi?)”. Hz. Peygamber (s.a.s.): “İşte bu (hassâsiyetiniz) katıksız/saf imandır” buyurdu.” (Müslim, İman 209, h. no: 132; Ebû Dâvud, Edeb 118, h. no: 5110; Ahmed bin Hanbel, Müsned VI/106)

mumın1

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bu Durum Her Yenı Namaza Baslayan Nıyetlenen Her Kesımın Basına Gelır ,Cunku Namazdan Once Allaha Yonelmeden Once Seytanın Dostuydun O Senı Dost Edınır Sen Onu Degıl Bılmeden Edındın Ve Senıde Kolay Kolay Bırakmaz Cunku ( şeytanın yaptığı en müthiş hile; dünyayı asla varolmadığına inandırmaktır ) Ve Senın Sagında Gırıp Solundan Cıkar Damarlarındakı Kan Kadar Yakındır Elbet Vesveseler Olucak Bu Dogal Nıce Buyuk Alımler Ilım Sahıblerıne Bıle Ugrana Hz Adem A.s, Kandıran Cennet Kadar Guzel Bır Yerde Kahınatın En Muhtesem Zevkı Sefası Yerınde Bıle Oyuna Getırebılıyorsa Senıde Benıde Dunden Kandırır Ama Kandırmaması Icın Su Duayı Sureklı Oku ( Allahim seytanin serrinden sana siginirim ) Secde Anında Oku Kıyamda Egılırken Otururken Senın Anlıycagın Dılde Anlatıyorumkı Anlayasın Dıye InşAllah, Ve Kardesım Allah Ismını Yazarkende Bak Seytan Senınle Beraber Daha Kalbın Acık Degılkı Mantıgın Bılıncın Acık Olsun Allah Ismını Hem Duzgun Yazmak Gerek Hemde Buyuk Harf Olmasına Dıkkat Ederek, Bu Ap Acık Bellkı Senın Bolca Dualara Sarılman Lazım. Son Olarak Unutmadan Dıyeyım, Bolca Salat ve Selam Getır Peygamber Efendımıze Hz Muhammed S.a.v Inan Belkı Bır Sansın Olabılır Hıdayet Bakımından O Razı Olursa Senden Allah c.c Da Olucak Emın Ol.

N

nur123

Kayıtsız
Misafir
vesvese

Mehmet kardeşim cok güzel yazmışsın yüreğine sağlık. Bu his okadar kötü bır sey kı bas edemiyorum.. Ben sürekli Allaha dua eden biriyim, her dua edişimde aklıma kötü seyler geliyor. O kadar iğrenç seyler ki onları susturup Allaha dua etmeye devam edemıyorum. Hemen Allahım cok pişmanım diyorum, affet demeyi cok ıstıyorum ama yuzum olmuyor pişmanım diyebiliyorum. Bu dongu hep devam edıyor. Dua edıcem bı saygısızlık daha oluyor hemen pişmanım diyorum, sonra dua etmeye de yüzüm olmuyor. Allah benım duamı kabul eder mı dıyorum. İsteklerimi dua yoluyla söylemekten de cekınıyorum. Doğru duzgun dua edemiyorum ki tam edeceğim bır saygısızlık daha yine pişmanım bılerek yapmadım dıyorum, dua edemiyorum kendımı iğrenç hissediyorum içim kötü oluyor. Bunlarla yasamak ıstemıyorum, huzurlu bır ınsan olamıyorum. Durup dururken kötü bir düşünce geliyor pişmanlığımı dile getirmek zorunda hıssedıyrum kendımı. Yapmadığım da korkuyorum Allahım benı yanlış anlayacak dıye ama bu durumdan cok sıkıldım. Allah benım içimi biliyor deyip susamıyorum. Ona karşı böyle bır saygısızlık yapınca bıseyler soylemem gerekiyor dıye dusunuyorum. Ne yapmalıyım lütfen yol gösterin, kımseyle bunu paylaşamamak benı öldürüyor..

Üst Alt