Akla haşa Rabbin Yokluğu İle İlgili Gelen Vesveseler

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Vesvese konusuna daha önce değinmiştim.Şimdi bir de bu türüne değinelim.Amacım ateizmi çökertmek değildir :) Dileyen dilediğine inanır.Amacım,karmaşa yaşayanlar arkadaşlara yardımcı olabilmek...(Çok uzun yazdım ama okumaya değerdir)

Başlayalım,Bismillah...

Şimdi bir test yapalım.Kek.Evet,hepimiz yemişizdir.Ne alaka denilebilir.Bakalım ne alakaymış...

Malzemeleri hazırladık.

Kolay Kek İçin Gerekli Malzemeler(tarif alıntıdır)

2 çay bardağı yoğurt
3 tane yumurta
2 çay bardağı toz şeker
Yarım su bardağı zeytinyağı
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilin
3 su bardağı un

Şimdi bu malzemeleri sadece hazırlayın.Sonra bekleyin bakalım,hepsi gerekli ölçüde karışıp fırına girip pişince de kendiliğinden çıkıyor mu?Öyle olursa,ateizme inanabilirsiniz :)

Kek yahu,küçümsemek için demiyorum kek gibi basit bir şey kendiliğinden oluşabilir mi?Malzemeler ölçüsünde bi araya gelip,fırıan girip,yanmadan geri çıkabilir mi?

Şimdi sadece insanı inceleyelim.Sadece insanın küçük bir kısmını...

Bunlar dikkatinizi çekmemiştir.Öyleyse ben dikkatinizi çekiyorum,düşününüz!

Nöron.Sinir hücreleri.Ortalama 100 milyar tane sinir hücresi bir araya gelir ve bağ oluşturur,her sinyal kendi yolunu bulur ve doğru yere gider.Sağ elini kaldırmak istersin,sağ elin kalkar.

10 çeşit malzeme bir araya gelip kek olamazken,100 milyar sinir hücresi nasıl bağ olup doğru yere doğru sinyali iletir?

Dişler,yemek ve sonrası...

Yemek yiyebilmek için ağzınızda dişler bulunur.Ve bu dişler,belli ayda çıkar ki bebek annesini emerken acı vermesin.

Lokmayı attınız ağzınıza.Eğer ağzınızdaki tükrük salgısı olmasa,yutamazsınız.Çiğneyemezsiniz.

Yuttunuz gitti mideye.Orada sindirildi.Oradan bağırsaklara geçti,faydalı olanı emilip faydasız olanı atıldı.

Karaciğer,toksitleri süzüp etkisiz hale getirdi.

Böbrek,kanı süzüp gereksizi idrar yolu ile attı.

Sıvı idrar da,katı dışkı da yolunu buldu ve öyle çıktı.

Besinler,kan yolu ile bütün hücrelere dağıldı.

Oturmak,kalkmak...

Eğer ki eklemleriniz bükülmeseydi,ne farkımız kalırdı bir odundan?Bir inceleyin kendinizi.O kemikler eklemli olmasa ve bükülmeseydi olur mu hayat?Oturmak,kalmak,tutmak için ne kadaz muazzam tasarlanmıştır.

Kan dolaşımı...

Akciğer,kano oksijenlendirir ve kalbe gönderir.Kalpte kirli kan ile,temiz kan bir arada bulunur ama karışmaz!Karışırsa,ölüm gerçekleşir.Kalbin sol odacığında temiz kan yani oksijenli kan,sağ odacağında kirli kan bulunur.

Uyuyoruz,peki vücut uyuyor mu?

Hiç düşündünüz mü uyuyunca niye nefes alamayıp ölmüyoruz diye?Çünkü akciğeri çalıştıran diyafram kası,siz uyuduğunuz anda otomatik olarak çalışır ve uyuyunca boğulup ölmezsiniz.

Kalbiniz,otonom çalış uyuyunca durmaz.Kendiniz de durduramazsınız!

Endorfin...Hiç duydunuz mu?

Ağrıyan bir yeriniz,belli bir süre sonra ilaç almasanızda geçer.Neden peki?

Beyin,endorfin denen ağrı kesiciyi salgılar.Aksi durumda,acılarınız dinmek bilmezdi.Sahi,beyin nerden öğrendi ki bunu salgılamayı islikcalan

Midenizdeki asit,her şey yakarken kendisini ve organınlarınızy yakmaz.Aaaa,mide nerden akıl etti kendisine zar yapmayı?

Etmeyin eylemeyin gözünüzü seveyim.Bir kek bile kendiliğinden oluşamazken;

Kekle kıyas edilemeyecek kadar ince detaylar içeren ve karmaşık olan insan yapısı bakın sadece insanın çok küçük ibr kısmını anlattım mümkün mü kendilinden oluşmasu?Bu sistemlerin kendiliğinden meydana gelmesi ve yönetilmesi?

Tin suresi 4. ayet Biz insanı en güzel şekilde yaratıtk buyrulur.Bu güzellik sadece görünüşü düşündürmesin size...

Yaratılışınızdaki muazzamlığı düşünün,DÜŞÜNÜN!

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Evrim,sizlere mantıklı şeyler anlatabilir.Dünyanın oluşumu,canlıların oluşu vs.Ama sadece yaratılmış olanı açıklayabilir,anlatabilir.

Yukarıda sadece insanın küçük bir kısmını anlattım.

Peki ya ağaçlar,göremediğimiz virüsler,bakteriler?

Doğada bulunan elementler?

Isınmamız için kömür,odun?

Toprağın besin vermesi için yağmur?

Radyoaktif maddeler?

Güneş,gezegelenler,yıldızlar?

Yerçekimi?Dünyanın yörüngesinden sapmaması?

Atmosfer?Güneşin bizi yakıp kavurmaması?

Bu kadar şeyin oluşumuza,bu muazzam dengenin oluşuma tesadüf eseri demek kusura bakmayın ama saçmalıktır!

Doğada her şeyin ilk oluşuma gidin.En temeli bulun.O'nun da illa ki bir yaradanı olması lazım.

Kendiliğinden nasıl var olaca?

ALLAH C.C ; varlığının başı ve sonu yoktur.

Geriye kalan her şeyin bir başlangıcı vardır.

Ve bilim,her şeyin en başı kabul edilen oluşumu tam olarak ifade edemez.Bi saatten sonra sürekli varsayımlara döner.Varsayımları sürer önünüze...

Bilim faydalıdır ancak sadece yaratılmış olanı ALLAH C.C izin verdiği ölçüde açıklayabilir...

Çıksınlar herkesin karşına,ellerinde hiçbir şey yokken bi insan yaratsınlar ya da bir hayvan.Mümkün mü?

Evinizdeki bilgisayar tesadüfen oluştu,o karma karışık elektronik devreler kendiliğinden oluştu,kendiliğinden biçimlenip son halini buldu desem ne dersiniz bana?
Hadddii lennnnn :)

Hah,biz de dünya ve diğer canlıların oluşumuna bir tesadüf diyenlere aynı şeyi diyoruz :)

beni benimlebir

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
O'nu devamlı hatırda tutacak o kadar şey var ki. Gördükten sonra.

Görenedir görene, köre nedir köre ne?

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Tanımlar, ifadeler,açıklamalar çok güzel tek eksik vesvese ile ateistlik arasında ki fark!!!
Vesvese iblis tarafından iman zedelenmek için insanların aklına atılan şaşırtma tohumlarıdır.Paniğe kapılıp bu seslere, akla gelen düşüncelere önem verip sürekli onunla meşgul olanları şeytan tuzağına düşürmüş oluyor.Sonrası malum tekrar eden düşünceler çağın vebası obsesyon rahatsızlığı ve ötesine taşınıyor, Allah muhafaza etsin cümlemizi....
Ateizm de akla gelen herhangi bir düşünce veya şeytan oyunu yok, kişi iradesini kullanarak bildiği halde Allah cc varlığını, inkar ediyor sebebi araştırıldığında bu insanların ibadet etmekte tembelliklerinin ahireti de hiçe saymalarına ve dahası Allah cc varlığını inkara vardırdıkları, nasipsizlik denilen acizliği sergilemelerine sebep oluyor.Herkes biliyor ki yaradılışımız Allah cc varlığının şifrelenmesi ile meydana geliyor biz doğarken bunu bilerek doğuyoruz sonradan bunu unutmayı yok saymayı tercih etmek iradeyi şerre kullanmaktır,kişinin kendi tercihidir sonucuna da katlanacaktır.Biz müslümanların elinden ancak onlara dua etmek geliyor.Onları uyarmak yada onlarla ağız dalaşına girmek anlamsızdır onlar akıllarına ve tüm duyularına kendi elleri ile setler çekmiştir ,görmez,duymaz,hissetmezler,ancak hidayetin sahibi mühürleri açar,bize de hidayet için dua düşer selametle Allah cc emanet olun dostlar,Rabbül alemin cümlemizi hem vesvese hastalığından, hem nasipsiz olmaktan hıfzı muhafaza eylesinduaa..

Üst Alt