Ailevi sorunlarım var ne yapmalıyım?

mehmetemin

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selam ben istanbuldan m.emin derdim ve sıkıntim cok buyuk, ailevi sorunlarım var fazla uzatmadan konuya gireyim.Benim Ailem beni okutmak icin herseyi yaptilar ben ise okuyamadim, arkadas ortamlarindan dolayi.Beni Istanbul'a gonderdiler, ailem abimin yanina calismam icin. abim o aralar ailem ile sorunlu oldugundan dolayi beni yanina almadi ve ailem teyzemlere gitmemi istedi bende gittim.4-5 gun is aradim bulamadim ve teyzem beni okula yazmak istedi bende kabul ettim.Okul isini halletti teyzem ve bunun icin okul aile birligine yardim istendi (ISTENEN YARDIM 200TL idi.)Teyzem aileme 700tl masraf gittigini soyledi, ailemde gonderdi ve okula benim gibi yeni gelen biri ile tanistim toplam masraflarin 250 tl oldugunu soyledi ben bunun uzerine teyzemle konustum bana ilk biraz kizip bagirdi ve herseyin dogru oldugunu soyledi.Bunun uzerine ogretmenimle konustum ve sadece 200 tl verildigini ogrendim.Tekrardan teyzem ile konustum 200tl bankaya yatirgini ve 200tlde elden ogretmenime verdigini soyledi.Yalan soylemesine tahamul edemedim ve telefonunu caldim, aradan 1 hafta gectikten sonra teyzemlerden ayrilip arkadaslarimin destegi ile pansiyona yerlestim.

Ailem ile abimin arasi duzeldi ve abim teyzemlere donmemi istedi fakat ben kabul etmedim. bunun uzerine tartistik abimle ve dovdu beni bende polise gidip yurda girmek istedigimi soyledim ama bir polis amca beni ikna edip vazgecirdi. teyzemlerin benim hakkimda kotu konusmasina dayanamayip evden kactim ve madde pisligine dustum, ailemle aram bozuldu ve ben sokaklarda yatmaya basladim. aradan 1.5 2 ay gecti ve ben memleketime dondum ailemin yanina ve bana surekli kotu davranmaya basladilar ben surekli evden kactim 1 2 ay kalip geri gidiyordum.28 Temmuz 2013te telefonda annem ile konusurken bana abimin nisani oldugunu ve abimin yanina gitmemi istedi.Bende abimin yanina gittim 1 gun sonra bursaya gectik nisan icin. nisandan sonra ailem beni ikna edip memleketime goturduler ve eve yetistince babam benimle konusmak istedigini soyledi ve konusmaya basladik.Teyzem babamlara benim onun altinlarini caldigimi soylemis ve bende israrla reddettim cunki gercekten oyle birsey yoktu teyzem iftira atmisti bana ve telefonu aldigindan dolayi babamdan baska herkes inanmisti buna.Eylul ayinda beni abimin yanina gondereceklerini soylemislerdi istemedigimi soyledim ama illaki gidiceksin dediler. bende amcam oglu ile bilet kestim. istanbula gelecektin annemden helallik istedim birakmadi beni ve soz verdi bana göndermeyecem diye ama 2 hafta sonra zorla gonderdiler. bende abimin yanina gitmedim ise girip calistim ilk ay babama para gonderdim ve 1 ay daha cakisip gelecegimi soyledim. bunun uzerine onlar geldi gidemedim. babam 1hafta kalip gitti babamla anlasma yaptik 5 ay calisicaktim ondan sonra gidecektim 3 ay oldu calisiyorum su anda 2 haftadir abimin yaninda istemeden calisiyorum, ailemde memlekete donmemi istemiyor neler yapmaliyim acaba lutfen yardimci olur musunuz ?

T

Taner öner yavuz

Kayıtsız
Misafir
Ah kardeşim aynı durum bizdede var biz hep kardeş olduğumuz için evin en küçüğü olduğumuz için eziyolar bizi ben bugün abim için et aldım hazırlık yaptım bahçede semaver yaktım akşam 9da geleceğim dedi gece 12de geliyo eve sen evde dur geleceğim 9da diyo sanki karşısında çocuk var eve girer girmez de yatağa gidiyo o zaman niye bize söz veriyon sinirden uyuyamiyorum verdiği hiçbir sözü tutmuyor benim bı tane motorum var satacam dedim bana üstüne 4 bin lira borç verirmisin dedim tmm dedi şimdide kendine araba almış arabaya verdim diyo 2013 dede beyaz kartalimi sattı 1tl bile vermedi kolonlarimi arkadaşlarına sattı parasını vermedi babaminda rezidans ta dairesi var kirayı alınca 5 kuruş vermiyo abimin cebini dolduruyo bana para vermeyin bana iş yapıyorum motor alalım diyorum bı kaç laf sokup gecistiriyolar bizim ailemiz bize niye guvenmiyolar ben ailemin için gece sabaha kadar onları düşünüyorum hiçbiri benim ne halimi soruyorlar ne hatrimi işleri güçleri para benim hiç sırtımı dayayabilecegim abim olmayacakmi seni yine okutmak için elinden geleni yapmışlar ben liseye giderken çok fazla kayıt parası var diye kayıt yaptirmadilar şu cahillige bakarmisin ben donuma kadar veririm yinede o okula kayıt yaptirirdim bunun ismi cahilliktir kusura bakma senin sorunlarına çözüm bulacagima kendi sorunlarimi anlattım???

Üst Alt