• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Ailemi gecindirmek icin insanlari kandirdim, tovbe ettim

Srtakr

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamin aleykum herkese.
Lutfen beni yargilamayin ve kizmayin oncelik istegim budur.
Ben 2 kez hataya dustum ve her seferinde Tovbeye geldim ama tovbemi bozdum. Ailemi gecindirmek icin insanlari kandirdim ve onlardan aldigim para ile ailemi gecindirdim. Artik ne dayanacak gucum kaldi ne de huzurum. Yapmak istemiyorum boyle seyler dedikce birsey beni yapmaya zorluyor ve yapiyorum. Biraz once olecekmis gibi hisseytim ve tovbe namazi kildim yine Allah'a dua ettim tovbede bulundum. Kendimi anlatmak istiyorum icini dokmek istiyorum. 2 cocuk babasiyim hergun cocuklarimin yuzune bakmaktan onlarin istediklerini yapamamaktan biktim. Hergun onlari oyaliyorum. Turkiye'de yasamiyorum. Bir yandan evlatlarimi yetistirme mucadelesi veriyorum bi yandan para kazanmaya calisiyorum fakat neye el atsam kuruyor. Bana yardim edebilecek kimse var mi?

Mukum

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Dolandırdığın insanlara aldığın paraları ver. Eğer durumun yoksa hak helallik al, bunu da yapamazsan gerçekten bir daha yapmamak adına Allah'a söz ver. 5 vakit namazına basla, kuran öğren oku, sadaka çok ver iyilik et iyiliğe meyilli ol, iyiliği emret zaten namaz kötülükten alıkoyar hiç şüphesiz.. ama kul hakki çok önemli bir şey zaten sen rabbin yolunda ol bir şekilde o hak sahiplerine haklarını verdirmeyi nasip eder inşallah. Yeter ki hep onun yolunda sabit kal dinde sabit, imanda yüksek ol haydi istigfarla basla.

Üst Alt