Aile olmanın önemi nedir?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Katılım
22 Şubat 2011
Mesajlar
6,949
Tepkime puanı
401
Aile olmanın önemi nedir? Ailenin toplumdaki önemi
Dünya nüfusu artıyor ama aile aidiyeti zayıfladığı için insanlar yalnızlaşıyor.

Ebeveynler evlatlarına sahip çıkmıyorlar. Sonra yaşlanınca da evlatları ebeveynlerine sahip çıkmıyor. İşte aile olmanın önemi bu bağlamda çok dikkat çekiyor.

Aileler sağlam ise toplum da sağlamdır. Toplum sağlam olan ülkeler gerçek sağlam devlet olmayı başarır. Devletleri yıkanlar rakip devletler değildir. Devletin yıkılışı kendi toplumunun iç çürümesiyle başlar.
Çanakkale’yi geçemeyenler bu gerçeği çok iyi anlamışlar ki, bu aziz milletin aile mevhumunu yıkmaya yönelik çalışmalarını artırmıştırlar. Mesela tv dizilerinin çoğunda aile aidiyeti yok. Aile mevhumu hiç yok. Dizilerin çoğunda anne baba yok evde yalnız yaşayan genç var. Bunun anlamı şu: ey gençlik bak bu adam ailesinden ayrı yaşıyor. Karışan yok, adam özgür. Sende annenden babandan ayrıl özgür(!) yaşa. İşte tv dizi gerçeği.

Anne baba büyük Servet. Onların her hali yaşanmış tecrübelerle dolu ey cahil! Sen daha dünkü çocuksun. Zaten kafana göre eş seçip sonrada birbirinizi idare etme yeteceğiniz rol model olmadığı için gelişmemiş. Bir birinizi idare etme eşiğiniz sıfır. Dolayısıyla sonuç ayrılık.

Aileleri ayakta tutan unsur aile mevhumudur, saygıdır sevgidir. Ailenizin kıymetini bilin. Yarın sizde yalnızlığa terk edilmek istemiyorsanız şimdi ailenizle iyi yaşayın.
 
Üst Alt