Ağlayan Pasta Tarifi

yemektarifleri

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ağlayan Pasta Tarifi - Kek Tarifleri

Ağlayan Pasta Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

4 adet yumurta
1 su bardağı toz şeker
1 su bardağı tepeleme un
3 çorba kaşığı kakao
1 paket şekerli vanilin
1 paket hamur kabartma tozu
4 çorba kaşığı süt
1 paket çikolata sosu
1 paket kremşanti
1,5 su bardağı ılık süt

Ağlayan Pasta Yapımı;
Derince bir kabın içerisine yumurtaları kırarak üzerine şekeri ilave edin ve köpük köpük oluncaya dek çırpın.Üzerine unu, kakaoyu, şekerli vanilini, hamur kabartma tozunu ve son olarak sütü de ekleyerek güzelce çırpın.Dikdörtgen bir borcama kek karışımınızı dökerek önceden 180 dereceye ayarlamış olduğunuz fırında yaklaşık olarak 40 dakika kadar pişirin.Bir kapta kremşantiyi bir su bardağı süt ile çırparak hazırlayın.Çikolata sosunuzu da paketin üzerinde yazılı olan tarife göre hazırlayarak bekletin.Kekinizin üzerine 1,5 su bardağı ılık sütü dökün.Kremşantiyi de üzerine güzel ve eşit bir şekilde yayın.Son olarak da çikolata sosunuzu kremşantinin üzerine yayın.Buzdolabında yaklaşık olarak iki saat dinlendirdikten sonra servis edebilirsiniz.

Sizde Ağlayan Pasta Tarifi yapılışını öğrenerek, sevdikleriniz ile afiyetle tüketebilirsiniz.

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Gülen pastada olmalı :)

çalıkuşu1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
çok güzel bir pasta yazları dondurmaylada tavsiye ederim benim kızlarım çok severek yiyor bizim hafta sonu tatlımız :)

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
uzun zamandır pasta yapamamıştım deneyeyim ben bunu tez vakitte emeğine sağlık kardeşim.:)

yemektarifleri

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Üst Alt