Ağlamaktan gözlerimde yaş kalmadı

hüzünnn

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hayirli sabahlar arkadaşlarım
Sabaha kadar uyumadım. Ağlamaktan gözlerimde yaş kalmadı. 28 yaşındayım benden on yaş büyük biriyle tanıdıklar vasıtasıyla tanisip iki bucuk ay görüştük. İki buçuk ayın sonunda bana kapalı es istediğini, evlenince benim de kapanmam gerektiğini söyledi. Ben namazami kılan dinine bağlı biriyim. Allahım tesettürü bana da nasip et, beni sana daha da çok yaklastiracak bir kulunla beni karşılaştır diye dua ederim hep. Bu kişi de dinine bağlı ibadetlerini yerine getiren biri olduğu için çok bağlanmıştm. Bana kapanman gerek filan deyince benim bu konuda öğrenmem gereken çok sey var bende istiyorum yüzyüze konuşalım dedim. Ayrica bu tarz şeyler insanin içinden gelmez mi dedim ama gerçekten tesettür şuuruna iyice erişebilmek için biraz ona sorular sordum. Beni çocukken kimsenin yönlendirmedigini kendi çabamla bişeyler yaptığımı, öğrenmeye çalıştığımı namazımi kıldığımı ama dinle ilgili konularda öğrenmem gereken çok şey olduğunu dile getirdim. Hatta sen benden daha bilgilisin o yüzden yüzyüze konuşalım diye bir cümle kurdum. Ona rağmen hergün bana günaydın iyi geceler yazan kişi dünden beri yazmiyor. Dün ben günaydın yazdım ona, cevap verdi işten cikinca yazdım ona da yazdı ama o kadar. Ben kalbimi biliyorum ona kötü birsey demedim. Neden böyle oldu, neden böyle yapıyor anlamıyorum. Dünden beri uyuyamıyorum. Birsey yiyemiyorum. Allah rızası için içimi ferahlatacak birşeyler deyin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba kendinizi yıpratınca, içinizde ki acı sizi yiyip bitirince, yemek yemeyince her şey düzeliyor mu ?
Bu gün ağladıklarınız için yarın gülersiniz..inanin! hiç kimse, hiç bir şey için kendini yıpratmana, üzmene değmez...

Hayatta hiç kimse için ağlamaya değmez, onun da vardir kendince sebepleri oyunlari, gizli gizli planlari.. sen onu hic yüzyüze gördün mü, belki dedigi gibi biri degil.. belki de kaprisli, sorunlu her kelimeye takilan ruhsal duygusal bozuklugu olan biri... kaybettiklerin belki kurtulduklarindir.. bence biraz zaman verin zaman en iyi ilac, zaman bunun altinda ki ne ise onu da sana gösterecektir.. kimin icin ağliyorsun yahu ..

Şu dünyada kimse için ağlamaya üzülmeye değmez. Neden genede ağlar üzülür en düşündüklerimiz bizi hiç umursamazken, biz hep onları düşünürüz? Neden kendimizi sevmeyi mutlu etmeyi bir türlü başaramıyoruz ?
Bu insan inanin ya kimligi oturmamış takıntılı bir karakterin göstergesi...

"Hakk'ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil seninle beraber aksın.
Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını? "
Tebrizli Şems

Virus303

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hazır değilim ilim lazım gibi mevzuları geç. Bunlar şeytanın ve nefsin sözcükleri. Öncelikle bunları bil. Tesettürün mantığını anlatacam da yazmaya eriniyom ama genede Allah c.c. rızası için biraz bahsedeceğim. Zaten mantığını anlayınca hem tesettüre girersin hemde eş adayına kara çarşaf giydirmeye çalışırsın. Iman dediğimiz olgu oluş nurdur kardeşim. Sen bunu lambada gördüğün elektirik yani enerjiye benzet. Yani ben enerji dediğimde sen nur olarak algıla. ley hatları yani dünyanın enerji hatları mevcut. O da ne deme azcık yani arama motorundan araştır. Dünyanın altın oran merkezi ve noktası kabedir. Bu kavramları da araştır beni yorma. Ve kabenin etrafında saatin tersine dönen elektro manyetik bir alan mevcuttur. Bu da ayrı bir araştırma konusu. Şimdi dikkat et. Her namaz vakti kabeden dünyaya değişik bir frekansta enerji salınımı olur. Ve bu enerji tüm küreyi kaplar. Ruhta bir enerji, yani iman dediğimiz kavram da bir enerji türevi. Bak sen şu ayete "perçemlerinden tutup yakalamadığımız hiç bir canlı yoktur" vav ne ayet dimi. Peki senin perçemin neresi. Iki kaşının ortası. Bi soru daha sana namazda nereyi yere vurmamız farz. El cevap iki kaşımızın arasını. Sonuç: Her namaz vaktinde kabeden ley hatları boyunca salınan elektromanyetik enerjiyi yani iman ve ruhun vucudumuzda oluşmasını sağlayan enerjiyi iki kaşımız arasındaki noktayı yere vurarak vucudumuza alırız. Eeee bunun tesettürle ne alakası var dicen dimi. Şimdi onu anlatacaktım tamda ben. Nazar vardır ve haktır, nazar değer yani. Peki nazar nedir. Bir insanın güzel olan bir şeye bakım onu şiddetle elde etmek istemesi. Namı diğer kötü nefis. Nazar kötü yani karanlık enerjinin ta kendisidir.
Şimdi bu bilgiler burda kalsın bir örnekle pekiştirerek devam edelim inş.
Elinde bir poset olduğunu düşün. Poşeti musluğun altına tutrda suyu açarsan poşetin su ile dolacaktır. Inanmıyosan dene ama poşetin altını yırtarsan akşama kadar bekle musluğun önünde kifayetsiz efendim poşet dolmaz çünkü altı delik. Şimdi geri dönelim konumuza. Sen iman enerjisi ile (namaz kılarak ve diğer ibadetlerle) vücüt kabını iman enerjisi (kabede ve gök kapılarından gelen enerji. kuranda bu burçlar olarak bahsedilir) ile dolduruyorsun dimi ama bu vucut kapisinın koruyucu tesettürü yok. Diğer pis nefisli ve normal nefisli insanlar gözlerindeki nazar yani bakışları ile sendeki bu iman enerjisini blokluyor ve boşaltıyor vucut kabını. Eee kıldığın namaz sana fayda vermedi. Ettiğin ibadette aynen öyle. Niye poşetin altı delik akan su poşeti doldurmuyorki. önce bi poşetin deliklerini kapatmak lazım yani tesettüre girip vücut kabini doldurmak lazım ki sen miraca cikacaksin ki ölürken imanlı ölebilesin. Düşün azrail geldi ve dediki ruhuna yani sana çık o vücuttan. Ne çıkacak, poşet delikti bir eterik beden oluşmadıki çıksın. Eee ne oldu, İman teslim edilemeden kafir olarak Allah c.c. muafaza dimi. Namazın maksadı ve amacı seni miraca çıkarabilecek enerjiyi vücudunda depolayabilmeni sağlamak iken seni cennetlere götürebilecek enerjiyi biriktirmeni sağlayabilmekken o enerji ne oldu. Nazar kötü enerjisi yüzünden boşa gitti.Eee şu ayette sana geldi o zaman. veyl olsun o namaz kılanlar Yani burada nefsinin güzelliğini sergileme isteği yüzünde bu isteği baskılayamaman yüzünden Allah korusun imanından olma riskin doğdu. Ona meydan oku ve tesettüre gir. Meraklanma o zaman iman enerjisi kabı doldurduğu için hem şu anki halinden iki kat daha güzel görünecek yüzün. Ve imanlı olduğun yani iman enerjili olduğun için iki kat daha fazla saygı göreceksin. Unutma nefsin senden iki şey istiyor. Daha güzel görünmeni ve dikkate alınmak saygı değer olmak kale alınmak. Şeytansa bunun vucudunu sergilemekle olabileceğini nefsine fısıldıyor. O da sana bu konu hakkında baskı yapıyor. Ona tesettüre girerek bunun tam tersi olduğunu gösterdiğinde o da şeytanın yalancı olduğunu anlayacaktır. of yoruldum ya. Neyse sormak isyediğin bişey olursa bu mesajı cevapla ve sor, selamette kal.

Üst Alt