Ağla Bu Gece Ey Nefsim ...

hacı anne

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
22 Şubat 2011
Mesajlar
984
Tepkime puanı
16
Bu gece kurtuluş gecesiymiş, öyle buyuruyorlar Efendiler Efendisi Rabbimiz bu günün akşamı dünya semasına tecelli eder ve ""Yok mu tevbe istiğfar eden onu affedeyim? Yok mu rızık isteyen, ona rızık vereyim? Yok mu hastalığına çare isteyen ona şifa vereyim? Yok mu şunu isteyen yok mu?.."" buyurarak sabaha kadar kendisinden istenilmesini arzu edermiş. Böyle buyuruyor Rahmet Peygamberi

*Ağla bu gece ey nefsim. Ağlayacak neyin mi var? Neyin yok ki? Ağlamaya sebep mi ararsın ey nefis.


*Ağla o zaman, herşeye bulduğun o vakti, namazlarına bulamadığın için ağla.

*Ağla bu gece ey nefsim, her gece 8-10 saat keyfince uyuyup da, seni yalnızca Rabbinin göreceği bir vakitte, riyadan uzak, gecenin en koyu bir zamanında duasız gecelerine ağla.


*Ağla bu gece ey nefsim, ağzından çıkanı kulağının duymadığı zamanlarda, kırdığın kalplere ağla. İyiliği emredip, kötülükten sakındırmakla görevli olan dudaklarının hakkı haykırmadığına ağla.

*Ağla bu gece ey nefsim, Mü min örnek olandır düsturunca ne eşine, ne anne-babana, ne de evlatlarına hakiki bir örnek olamadığına ağla.

*Ağla bu gece ey nefsim, Peygamberimizin Cennet onların rızasındadır. buyurduğu anne-babanı hor görmene, onları terk etmene, arada bir dahi olsa onları aramamana ağla.

*Ağla bu gece ey nefsim, her gün saatlerce izlediğin televizyona karşılık, gözlerini Kuranla buluşturmadığına ağla.

*Ağla bu gece ey nefsim, dünyada kalacakmışçasına yaşayıp da ölümü hiç düşünmediğine, kabri aklına getirmediğine ağla.

*Ağla bu gece ey nefsim, çeklerinin, senetlerinin, paralarının, yatının, katının hesabını yaptığın kadar; namazının, orucunun, kulluğunun hesabını yapmadığına ağla.

*Ağla bu gece ey nefsim, Efendiler Efendisi , hiç bir günahı olmamasına rağmen, Rabbinden her gün yüzlerce af dilemesine karşılık, tövbenin, senin aklına günde bir kere bile gelmemesine ağla.

*Ağla bu gece ey nefsim, İslam büyükleri, imkanları olmadığı zamanlarda dahi, zekat verebilmek için çeşitli yollar aramalarına mukabil, sen, olduğu halde vermemek için yükümlü değilim bahanesine sığınmana ağla.

*Ağla bu gece ey nefsim, yaşlılarımızı küçümseyerek onlara karşı sıla-i rahim görevimizi yapmadığımıza ağla.

*Ağla bu gece ey nefsim, sahabe-i kiram efendilerimizin ellerine geçen bir malı, kendi ihtiyaçları olmasına rağmen, hemen tasadduk etmelerine karşılık, senin özel günlerde dahi sadaka vermediğine ağla.

*Ağla bu gece ey nefsim, Komşusu açken, tok yatan bizden değildir prensibince, hangi komşunun aç yattığını dahi bilemeyecek kadar egoistçe yaşamana ağla.

*Ağla bu gece ey nefsim, dünyanın dört bir yanında Hakk a hizmet için çırpınan kalpler, binbir meşakkatle yoğrulurken, sen oturduğun yerden ahkâm kesmene ağla.

*Ağla bu gece ey nefsim, fuhşiyatın binbir çeşidi kol gezerken, kendini koruyamadığına ağla.

*Ağla bu gece ey nefsim, Kainatın Rahmet Peygamberi nin , lanetlemesine karşılık, yapan, ölü kardeşinin etini yemiş gibidir buyurduğu gıybeti, bırakamadığın için ağla. Kardeşinin, dostunun, amirinin gıybetini yapmayı devam ettirmene ağla.

*Ağla bu gece ey nefsim, Efendiler Efendisi nin ve Yüce Rabbimizin övdüğü

geceleri değerlendiremeyişine ağla. Bugün ve bu gece hüsran içinde olmana ağla.

*Ağla bu gece ey nefsim, en çok da bütün bunlara rağmen kendini haklı görmene ağla.


*Ağlamaya sebep mi aramıştın ey nefis! Al işte, bir çırpıda söylenecek uyarılar. Fakat bilmem ki, Yüce Rabbimizin ve Peygamberin sözlerinin tesir etmediği sana bu uyarılar etki eder mi?

*Gel ey nefis, bugün beraber oturup ağlaşalım, elemim bir yüreğin kârı değil paylaşalım ve yaşantımızdaki önemli olayların belirlendiği bu geceyi öyle bir geçirelim ki, bizi gözetleyen Rabb imizin, rahmet nazarlarını üzerimize çekelim.

*Hem öyle yalvaralım ki bu gece, Peygamber Efendimiz , bizlere, burada rüyalarımızda, ötelerde de cennetinde kucağını açsın ve bizleri huzuruna mutlulukla çağırsın.

*Gel ey nefsim, bu geceyi Kur an la dopdolu geçirelim ve okuduğumuz ayetler, kabir aleminde nur olsun bizlere.


*Gel ey nefsim, Rabbimizden, hakiki kurtuluşu, Hak yoluna infak edeceğimiz helal rızkı, dine hizmet edecek sıhhati, insanlığa ı ve Rasulü nü sevdirecek aileyi isteyelim.

*Ya Rabbi! Mübarek günlerde Efendiler Efendisi nin istediği bütün güzellikleri istiyoruz bizlere nasip eyle, kaçındığı bütün kötülüklerden de uzaklaşmak istiyoruz muhafaza eyle Ya Rabbi.
 
Üst Alt