40 Yıllık Evli Beylerden tavsiyeler

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Katılım
22 Şubat 2011
Mesajlar
7,016
Tepkime puanı
423

40 Yıllık Evli Beylerden tavsiyeler

Hiçbir şeyde abartıya kaçmamaya, neysek o olmaya özen gösterdik; aşkta bile Çünkü birini ölesiye severken aynı zamanda öldüresiye nefret etmek mümkün.

Hata araştırmak yerine her şeyi doğru yapmaya odaklandık.

Birbirimizi önemsedik; çünkü eşiniz bir meseleyi önemli buluyorsa onun gerçekten önemli olduğuna inanmak zorundasınız.

Evde iki arkadaş gibi dertleşip problemleri birlikte çözmeyi adet edindik; bunu birbirimizin sıkıntılarıyla ilgilenip zevklerimizi paylaşarak başardık.Hala da öyle, 40 yıllık karı-kocayız ama 40 yıllık arkadaşız da.

Birbirimizin ailesiyle mesafeli ama olumlu ilişki başlattık, aile büyüklerimizi evlilik alanımıza müdahil yapmadık, ufak tefek problemleri kimsenin kalbini kırmadan geçiştirdik.

Gurur peşinde koşmadık birbirimizi hata ve noksanlıklarımızla kabul ettik.Çünkü bu zamana kadar hiç kimse kendi için ideal bir eş bulamamıştır. Ya kadın iyi çıkmıştır veya erkek.

En baştan eşime Ben bu ailenin zırdelisiyim! Bana öyle muamele et! dedim, sağolsun o da kırk yıldır bütün tartışmalarda ilk geri adım atan taraf oldu. Deliyle deli olunmaz dedi, benim sakinleşip rahatlamamı sağladı.Kendimi övmek gibi olmasın ama haklıda çıksam her tartışmadan sonra eşimin gönlünü almayı bilirdim. Özürse özür, Hediyeyse hediye.

Hanımı ALLAH ın bana özel bir lütfü gibi gördüm hep. Bu bakış açısı bizi 40 yıl birlikte tutan çimento oldu.
 
Üst Alt