18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi'nin 97.yıl dönümünde

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
i.php

Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97.nci yıldönümünde milletimizin bu onurlu gününü kutluyor,
kahraman şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyoruz...ALLAH CC. MEKANLARINI CENNET EYLESIN...
Çanakkale Deniz Zaferi’nin üzerinden tam 97 yıl geçti. Türk Ordusu’nun büyük başarı elde ettiği zafer, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 97'nci yıldönümü
tüm yurtta törenler kutlanıyor.
https://www.youtube.com/watch?v=-eRPPenY6Mc

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
canakkalezaferi18.jpg

dsc00904ec7.jpg

dsc00905in1.jpg

dsc00907zd4.jpg

dsc00908kw8.jpg

dsc00911gf8.jpg

dsc00927xs4.jpg

dsc00930mg1.jpg

canakkalezaferi19.jpg

dsc00940lh9.jpg

dsc00941na9.jpg

canakkaledestani7.jpg

Gel de anlat bana. Anlat, öğret ki bende şehit olayım baba..

Yine seni özledim.Yine aklım karıştı baba.. Özlem aklı karıştırır mı? Bunu öğretmemiştin bana.

Bugün benim doğum günüm.Şimdi sekiz yaşımdayım.büyüdüm erkek oldum ama hala anlamıyorum sen neden yoksun baba.
Önlük bana çok yakıştı. Senin hep görmek istediğin gibi pırıl pırıl bir öğrenci oldum ama sen göremedin üzgünüm çok üzgünüm baba...
Karlı bir kış günüydü.seni bir tabutun içine koymuşlardı.Yine çok yakışıklıydın. Derin bir uykuya dalmıştın.Çağırdım defalarca seslendim sana,cevap vermedin küstüm sonra.
Hani söz vermiştin. Kartopu oynayacaktık ilk kar yağdığında. Hava çok soğuktu ama babannem ağlarken ''oooyyy ciğerim yanıyor'' diyordu.

İnsanın ciğeri nasıl yanar baba?
Çok büyük bir kalabalık vardı. Herkes ama herkes ağlıyordu. Hep bir ağızdan ''ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ'' diyorlardı. Sen şehitsen ölmüş olamazsın.
Ölmediysen nerdesin baba?
Kocaman bir Türk bayrağına sarmışlardı tabutunu. Sen onu hep göklerde görmek isterdin. ''Kutsal sevdam bayrağım'' derdin ya hani. Nedense biraz da kıskandım o zaman seni. Affet baba.Peki neden anlamıyorum hala.
Şimdi sen öldün mü? O zaman vatan bölündü mü?

Çok karıştı aklım baba.Vatanı kim bölmek ister ki.Bu büyük günah değil mi? Dedem anlatırdı ya hep ''benim dedem Çanakkale’de şehit oldu vatanı kurtarmak için'' derdi ya...O zaman büyük büyük dedem yok yere mi öldü? neden tekrar vatanı bölmek istiyorlar baba? Hani okula gidince her şeyi öğrenecektim.Bunları neden öğretmiyorlar baba? Bildiğim tek şey var. O da sen yoksun yanımda.

Annem çok özlüyor seni biliyorum. Babanla gurur duyuyorum diyor. İnsan gurur duyunca ağlar mı? Özleme alışır mı baba?
Peki gurur senin yerine kardeşimi koklar mı? Beni maça küfür yasakürür mü acaba?
Biliyor musun baba,benim ciğerim yanmıyor elledim sıcak değildi fazla. Hem duman da çıkmıyor. Ama içimde bir yer var.
Seni her düşündüğümde orası çok acıyor,sızlıyor,sanki kopacakmış gibi oluyor.Sanki birileri devamlı kalbimi sıkıyor. Galiba sen yokken hep hasta oluyorum baba.

Bu acı nasıl diner? Ellerin ellerimi nerde bekler? Koşabilmek için seninle yollar bizi nasıl özler? Vatanı hangi canavar böler? Onlara senden başka kim dur der?
Gel de anlat bana. Anlat, öğret ki bende şehit olayım baba..
[/INDENT]

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
toplanmis binlercesi,bir manada ifade etmezler,
karsilarinda bir avuç ordu,ama manayla ifade edilemezler,
çignensede bedenler bayraGi teslim etmezler,
candan öteder VATAN ,bunu onlar bilmezler.

etten kaledir ÇANAKKALE
düsmana geçit vermez burasi ÇANAKKALE

içtiGi su kan olur ,eGer dalGalanmazsa gönderde bayraGi,
yattiGi yer cehennem olur,eger bastirisa topragina düsmani
kükrer, sahlanir aslan olur,eGer dinecekce minaresinde ezani,
denizler yetmesede,yeter boGmaya damarlarindaki kani.

tarihe sigmaz oldun ÇANAKKALE
mezar oldun düsmana ÇANAKKALE

atilir mermi önüne,vermez ki aman
elinde kör süngü,olur kalkani iman,
böyle yürek görmedi ,ne yapsin düsman
çignetti bedenini,çignetmedi önce VATAN

bedenler siper oldu sana ÇANAKKALE
namusu oldun MehmetciGin ÇANAKKALE

her tekbirle sehadet getirene bir bak hala gülüyor,
sehitler ölmez..
sanki sahlanip tekrar tekrar diriliyor,
görmeyecek tarih böyle ecdad,kaniyla susuzluGunu dindiriyor
ÇANAKKALE geçilmez.artik bunu bütün dünya biliyor.

kanlarla yazildi ismin ÇANAKKALE,
hala nöbettedir askerin ÇANAKKALE.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ey Şehitoğlu Sehit...
Coğrafyayı Vatan yapan sizler;Gül bahçesine girercesine en evla makamda yerlerinizi aldınız..Ruhunuz Şad olsun:Hakknızı helal ediniz..
Hakkınızı ödeyemeyiz.Uzgunnn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
RUHUN ŞAD OLSUN ATAM, DEDELERİM, ECDADIM, AZİZ ŞEHİTLERİM
Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber,
Sana ağuşunu açmış duruyor peygamber.
Bugun burada Batinin gobeginde
Canakkale Sehitlerimizi anma gunumuz var..Elhamdullilah.. O yuzden cikmaliyim..
Cocuklarim Turk bayragini tasiyacaklar turk musliman olmanin gurur ve serefini bir kez daha yasiyacaklar bugun...
Allah Bizede Nasip eder işallah şahaded şerbetinden içmeyi..
gözlerim doldu arkadaşlar biz böyle bir ecdadın torunlarıyız biz TÜRK'üz ecda dımızı asla unutmayalım...
Bugün 18 Mart...Şehitlerimizin ruhu şad olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
canakkalesavasi18.jpg

kanlarla yazildi ismin ÇANAKKALE,hala nöbettedir askerin ÇANAKKALE.

ÇANAKKALE...gecilmez diye bir belgesel izler iken Tip fakultesinde okuyan KIZIM anne ÇANAKKALE...gecilmez

diyorlar ya acaba gecildi mi? gecilmedi mi?
cunku O topraklarda Turizm adi altinda yapilan rezaletligi kendisi gormustu.. ne cevap verecegimi gercekten bilemedim.. bilenler..
varsa buyursunlar fikirlerini yazsinlar derim..ben Sozun bittigi yerdeyim Su An..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
canakkalesavasi4.jpg

Çanakkale şehitlerinin aziz hatırasına, bir Fatiha üç ihlasi Allah RIZASI icin okuyalim ins.
Bugün; 18 Mart Âkif`in deyimiyle, bir Hilâl uğruna nice güneşlerin battığı, adına medeniyet denilen kimi Hindû kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ Yedi İklim`in,
durup Mehmetçiğin karşısına aylarca kan kustuğu şu Boğaz Harbi`nin yıldönümü 18 Mart Dünyada eşine az rastlanan bir destanın yazıldığı tarih
Bedir Arslanları kadar şanlı bir neslin, 95 yıl evvel Yedi Düvel`e karşı şahlandığı gündü, bugün...
Evet, bugün `Çanakkale Deniz Zaferi`nin 95.Yıldönümü ve `18 Mart Şehitler Günü`.

Nasıl anlatsam şu destanı?` diye düşünürken kendi kendime, Âkif`i duyar gibi oldum ve `O destan şühedanın kanıyla zaten yazıldı, mürekkep, onları methetmeye bile yetmez...` terennümüyle irkildim Doğru ya, dünyanın en kesif ordularına karşı arslanlar gibi kükreyerek vatanını çiğnetmeyen ve de tarihe `zafer` olarak geçen
o destanı, Âsım`ın nesli yazdı Evet; onlar kanlarıyla yazdılar Çanakkale Destanı`nı.
Sıradağlar gibi uzandılar kara toprağın bağrına. Onlar, düşman taarruzuna etten ve kemikten yıkılmaz dağlar taşlar ördüler... Şüheda gövdesi dağlar taşlar, baksana!

Ehl-i salibin kırarak savletini, aşk pazarında canlarını kurban ettiler... Ve kurtardılar Tevhid`i, Al Sancağın namusunu çiğnetmediler. En ufak bir tereddüt göstermeden, gülümseyerek ölüme gittiler. Ve ölümsüz oldular. Lapsekili Ali, Cideli Mehmet, Ezineli Yahya Çavuş, Seyit Onbaşı, Tarık Binbaşı, Yozgatlı Kınalı Murat, Pütürgeli Bilal Onlar ana kucağından, baba ocağından ayrılırken kına yakmışlardı saçlarına, çünkü düğün vardı, şeb-i aruz vardı Çanakkale`de...

Namus ve vatan uğrunda şehadet şerbetini içenlerin yattığı yerdir,
ÇANAKKALE

Alkana boyayıp kefensiz yatanların yattığı yerdir,
ÇANAKKALE

Ateş ve kanın fışkırdığı yerdir,
ÇANAKKALE

EY ZİYARETÇİ DUR! Kanla, tarihe destan yazılan yerdir,
ÇANAKKALE

Türk askerinin direnme gücünün, fedakarlık ruhunun, VATAN ve MİLLET SEVGİSİNİN abideleşen bir simgesi; en üstün şekilde donatılmış ve
en güçlü silahlarla desteklenmiş ordular karşısında elde ettiği zaferin bir belgesidir,
ÇANAKKALE

İstilacı emperyalistlere karşı Asil Türk Milletinin Vatanı, Bağımsızlığı, Bayrağı ve Şerefi için neler yapabileceğini tarihte her zaman olduğu gibi
bugün de bütün dünyaya bir kere daha gösterdiği yerdir,
ÇANAKKALE

Haklının haksızı nasıl yendiğinin, inancın hırsı nasıl dize getirdiğinin açık ispatıdır,
ÇANAKKALE

Güç bende mantığıyla hareket eden kibirli haçlının, kibrini kırarak burnunun yere nasıl sürtüldüğünü gösteren bir zaferdir,
ÇANAKKALE

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
canakkale-zaferi.jpg

Milletimiz, ne zaman kendini darda hissederse, gazilerimizi dinlemesi, gazilerimizin ve şehitlerimizin vatan sevgisi çizgisine dönmesi,
yeniden dirilmesi için yeterli olacaktır.
Çanakkale Savaşı ortaya koymuştur ki, her ne sebeple olursa olsun savaş; büyük bir yıkımı, insanlık onurunun ayaklar altına alınmasını ifade eder.
Türk Milleti, kendi şehitlerine gösterdiği özeni ve ilgiyi, bu savaşta ölen yabancı askerlere de göstererek, insanlığın yere düşen onurunu da ayağa kaldırmıştır.

İnsanlık, geçmişin hatalarından gerekli dersleri çıkararak, dünyanın çeşitli bölgelerinde süren çatışmaları sonlandırmalıdır.
İnsanların hiçbir ayırım gözetmeden ve gelecek kaygısı duymadan; huzur, sevgi ve kardeşlik içinde bir arada yaşayacakları, barış dolu bir dünyanın temelleri atılmalıdır.
Çanakkale Şehitlerimizi ve bugüne dek vermiş olduğumuz tüm aziz şehitlerimizi,
Şehitler Günü münasebetiyle, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah’tan rahmet diliyorum.
Ruhları şad olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=h4QHD8KlzQs

Meryem Kaya

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Emekleriniz için Allah razı olsun.. :)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
canakkalesavasi15.jpg

Nasıl anlatsam şu destanı?` diye düşünürken kendi kendime, Âkif`i duyar gibi oldum ve `O destan şühedanın kanıyla zaten yazıldı,
mürekkep, onları methetmeye bile yetmez...` terennümüyle irkildim Doğru ya, dünyanın en kesif ordularına karşı arslanlar gibi kükreyerek vatanını çiğnetmeyen ve de tarihe
`zafer` olarak geçen o destanı, Âsım`ın nesli yazdı Evet; onlar kanlarıyla yazdılar Çanakkale Destanı`nı.
Sıradağlar gibi uzandılar kara toprağın bağrına. Onlar, düşman taarruzuna etten ve kemikten yıkılmaz dağlar taşlar ördüler... Şüheda gövdesi dağlar taşlar, baksana!

Ehl-i salibin kırarak savletini, aşk pazarında canlarını kurban ettiler... Ve kurtardılar Tevhid`i, Al Sancağın namusunu çiğnetmediler.
En ufak bir tereddüt göstermeden, gülümseyerek ölüme gittiler. Ve ölümsüz oldular.
Lapsekili Ali, Cideli Mehmet, Ezineli Yahya Çavuş, Seyit Onbaşı, Tarık Binbaşı, Yozgatlı Kınalı Murat, Pütürgeli Bilal Onlar ana kucağından, baba ocağından ayrılırken
kına yakmışlardı saçlarına, çünkü düğün vardı, şeb-i aruz vardı Çanakkale`de...

duaa..

Üst Alt