Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > KÜLTÜR,EDEBİYAT MİZAH > İslami Rüya Tabirleri > I-İ
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları İlahiler İletişim

İstihare rüyası yorumları

I-İ


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme
Alt   #81 (permalink)
saygılı
Yeni Kardeşimiz

İstihare rüyaları


Selamun aleykum,böncelikle forum da beni her konu da bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Ciddi bir mesele olan evlilik kararı vermek üzereyim ama tereddütler yaşıyorum. Bunun için birçok kez istihareye yattım. Rüyamın birisinde fırında domates pişiriyordum, fırının rengi kırmızıydi birkaç kez fırını açtım domateslere bakmak için. Tıpkı közde pişmiş gibiydi.

Diğer rüyam da ise camide namaz kılmak için hazırlanıyordum, abdest alacağım lavabo taşının önünde yemyeşil bir sarmaşık vardı. Lavabo taşı geniş olduğu için abdest almakta zorlanıyordum, abdest aldım ve sonrasında evlenmeyi düşündüğüm kişinin dayısı bana bir tane marul verdi ve ben o marulu aldım.

Bir diğer rüyam da ise bir elma ağacı gördüm yol kenarında bir yerdeydi ağacin yaprakları tozlanmışti, elmalar yemyeşil değildi. Birkaç tane elma kopardım ama yemedim elmaları. Bir rüyamda ise birilerinden kaçıyordum ama kimden kaçtığımı hatırlamıyorum tepe gibi bir yere doğru koşuyordum sonunda bir kalabalıgın içine girdim küçük kız çocukları vardı sıra sıra dizilmişlerdi ve hepsinin üzerinde beyaz elbise vardı. Birçok rüya yorumu yazdım ilk başlarda istihareye yattığım da rüyadan korkuyordum. En son yattığım istiharede de bir korku içindeydim. Yardımcı olursaniz çok sevinirim. Allah razı olsun selam ve dua ile allaha emanet olun.
saygılı isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #82 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizVe AleykümselamH,AKKINIZDA HER ŞEYİN HAYIRLISI..
evlilik kararı vermek üzere iken,bu evliliğe hazırmısınız...........
Evlilik için arayışa çıktığımızda ise hep karşımızdaki insanı mercek altına alıyoruz.
Hiç kendimize bakıyor muyuz mesela bizi, biz en Iyi tanırız kendimizi iyi tanıyor muyuz kendimizi. mesela bazı insanlar geçimsizdir onlardan mıyız yeterince uyumlu muyuz ve yeri gelince dur bakalım diyebiliyor muyuz.

unutmayın evlilik sabır müessesi değildir biz sürekli sabredilmek mi istiyoruz. karşımızdaki insana yazık edip etmediğimizi ölçüp tartıyor muyuz hiç, kendimizi onun yerine koyduğumuzda kabul edemeyeceğimiz isteklerimiz ve beklentilerimiz var mı..............?

Rüyanız hayr Olsun ama Rüyanız Çok Karışık ..Allah hayra çıkarsın inşalah.
Rüyalar kendi yaşantımıza ve ruhsal durumumuza göre çok kafanızın Karışık ,tereddütler yaşıyor, çelişki içinde ise içindeki yetersizlik ve değersizlik duygusu varsa ,böyle karmaşık Karışık ve net olmayan rüyalar görebilir....

Belkide sizinde aklınız da Çok Karışık..!Bence siz kendinize ve bu insane evlilik olayına biraz zaman verin...
Zaman en iyi hakim, hüküm,ve Hekim dir..Zaman hiç konuşulmayan ve bilinmeyenlerini ortaya çıkaran bir nimettir!!bazı iç karışıklıklar ,huzursuzluk ,çelişki, endişe varsa içinizde acele etmeyin derim...

Bu tip kopuk, karmakarışık, saçma-sapan rüyalar genelde haberci olmuyorlar..!!belki de ruh haliniz, duygu aleminiz karışık, tozduman olabilir.. rüya hayrolsun. Kalbinizi ferah tutun.

Evlilik, tereddütler ile başlanmaz... Ailenizden ,etrafınızdan güvendiğiniz birileri ile istişare edin. selametle..
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #83 (permalink)
saygılı
Yeni KardeşimizSelamun aleykum evet evliliğe hazır olduğumu düşünüyorum ama hayırlı olup olmadığı konusunda tereddütler yaşadım.rabbim hayırlı olmasını nasip etsin inşallah.forumu sıklıkla takip ediyorum bu gibi konular da verdiğiniz tavsiyeleri de okumuştum.Yakınlarımdan birçok kişi ile istişare ettim.dünyevi konuları esas alaraktan uygun olmayacağımızı düşünüyorlar.örneğin iş konusu gibi bir konu.Ben hemşire olarak çalışmaktayım evlilik düşündüğüm kişi ise ticaretle uğraşıyor. Ailem ve yakınlarım da bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı ılımlı bakmadılar bu konuya.istihare rüyaların da da başlarında sürekli bir sıkıntı içinde oluyorum ama sonrasında güzel şeyler görüyorum.mesela dün bir rüya gördüm bir tencerenin içinde tavuk eti ve patates vardı . İkisi beraber tencerenin içinde haşlanıyordu. Patatesin rengi iyice sarı olmuştu.ben işe gidecektim evden çıkarken anneannem bir poşetin içerisine o patates ve tavuktan koyuyordu.onu aldim hızlı hızlı evden çıktım. teyzemin evine gittim oda iftar yemeği için evine misafir çağırmıştı.baya bir kalabalık vardı. Hayır olsun inşallah.Dualarınızı ve tavsiyelerinizi eksik etmeyin lütfen.Sizde selam ve dua ile allaha emanet olun.
saygılı isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #84 (permalink)
saygılı
Yeni KardeşimizYardımlarınız için çok teşekkür ederim allah razı olsun.
saygılı isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #85 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizVe AleykümselamH,AKKINIZDA HER ŞEYİN HAYIRLISI..
evliliğe hazır olduğunu düşünüyorsanız güzel ama hayırlı olup olmadığı konusunda tereddütler yaşadıyorsunuz ,rabbim hayırlı olmasını nasip etsin inşallah..

"Ben hemşire olarak çalışmaktayım evlilik düşündüğüm kişi ise ticaretle uğraşıyor"
bu hiç fark etmez sizin yarın çocuğunuz olsa hemşire olarak çalışamaz evinizin hanımı anne olup evde evladınıza bakacaksınız ....
meslek, her an insanın içinde bulunduğu imkan, ortam, maddi durumu ile değişebilir...
maddi sebeplere takılıp kalmayın her şey zaman ile oluyor, değişebiliyor...dünyevi konuları esas alarak yola çıkmayın.....

"Patatesin rengi iyice sarı olmuştu"
bu rüyanın hem olumlu hem de olumsuz çağrışımları var..
Bereket, Sıkıntı,ve hastalık temsil eder.

Bence siz kendinize ve bu insana evlilik olayına biraz zaman verin...
Zaman en iyi hakim, hüküm,ve Hekim dir..Zaman hiç konuşulmayan ve bilinmeyenlerini ortaya çıkaran bir nimettir!!bazı iç karışıklıklar ,huzursuzluk ,çelişki, endişe varsa içinizde acele etmeyin derim..selametle...
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #86 (permalink)
saygılı
Yeni KardeşimizAllah razı olsun sizden.Dediğiniz gibi biraz zamana bırakalım. Lütfen dualarinizi eksik etmeyin. Sizde selam ve dua ile allaha emanet olun
saygılı isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #87 (permalink)
Hümeyra
Süper KardeşimizSelamün aleyküm gönül dostum ;bu istihare konusunda biraz dertliyim çünkü ben yıllardır ne vakit istihare için dua edip yatsam rüyalarım kabusa dönüyor,uyandığımda hep korkuyorum.Siz başkalarının istihare yapmasının da olmayacağını söylüyorsunuz,sanırım istihareyi tekrarlamam gerekecek korkutuluyor olsam da...... Hayır rüyalarımın şeytani rüya olasından nasıl korunabilirim bilginiz dahilinde ise yardımcı olabilir misiniz?HER DAİM HER ŞEYİN SAHİBİ OLAN YARADAN YÜCE MEVLAYA EMANET OLUN.SELAMÜN ALEYKÜM.
Hümeyra isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #88 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizVe aleykümselam, gönül dostum Rüyalar ve İlhamlar Rabbani ve Rahmani; Şeytani ve Nefsani olabilirler. Bu sebeple aralarını iyi belirlemek gerekir.
"rüyalarımın şeytani rüya olmasından nasıl korunabilirim..?"

Ben bunu bilmiyorum ama bildiğim ve uyguladığım, bir kimse uyumadan önce abdestli olmalı, Allah’ı zikretmekten gafil olmamalı, Peygamber’e (s.a.a) salâvat göndermeli, kelime-i şehadet getirmeli, İhlas, Nas ve Felak sureleriyle Ayete’l-Kürsiyi ayetini okumalı, sağına doğru uyumalı ..
ama yine de neticede Bize düşen şey, Kitab’a ve Sünnet’e uymaktır..selametle...
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #89 (permalink)
Hümeyra
Süper KardeşimizAllah razı olsun gönül dostum ben bunların hepsini yapıyorum yinede hala sadece istihare rüyalarımda olan bir durum korkmam ,korkutulmam; kaldı ki böyle dua ile yattığım bir gece şeytan aleni önüme çıkıp üstüme bile yürüdü ve ben ''Ya İlahi''esmasını üzerine okuyarak ondan kurtuldum.Sanırım bunu ancak zikri, ilmi, nefis mertebesi çok yükselmiş bir Allah dostu çözebilir,çünkü bizim nefis mertebelerimizin eremeyeceği bir mevzu ile karşı karşıyayım.Herşey için çok teşekkür ederim sevgili dostum ALLAH cc senden sonsuz razı olsun iyi ki varsın
Hümeyra isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #90 (permalink)
Ddm123
Yeni Kardeşimiz

İstihare rüyasi


Merhaba,
Birlikte oldugum ve evlenmeyi düşündüğüm biri var.Anneme benim için hayırlı olup olmadıgını görmesi için istihareye yatmasını söyledim.O da önce beyaz bir renk görmüş daha sonra o rengin simsiyaha döndüğünü görmüş yorumlarsanız sevinirim simdiden teşekkürler.

Gönül sızım...
https://www.islamiforumlar.net/ruya-...rumlanmaz.html
Ddm123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.