Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > KÜLTÜR,EDEBİYAT MİZAH > Güncel/Haber/Bilgi
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları İlahiler İletişim
Güncel/Haber/Bilgi Çeşitli haber ve güncel bilgiler

Cübbeli : Hapiste STV Seyrediyorum Rüyamda Gülen'i Gördüm

Güncel/Haber/Bilgi


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme
Alt   #1 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz

Cübbeli : Hapiste STV Seyrediyorum Rüyamda Gülen'i Gördüm
Kamuoyunun ‘Cüppeli Ahmet’ olarak bildiği Ahmet Mahmut Ünlü , Karagümrük Çetesi’ne yapılan operasyondan sonra ‘fuhuş’ iddiasıyla tutuklanmıştı. ‘Fuhuş’ iddiasını da reddeden Cüppeli, “Ben zina yapmadım.
İslami ölçüden sapmadım” diyor. Poliste kendisine ‘Seni rezil edeceğiz’ denildiğini söyleyen Cüppeli’ye göre halk iddialara inanmadı. Cüppeli, “Eskiden sevenlerim vardı, şimdi fanatiklerim oldu. İtibarım da cemaatim de kat kat büyüdü” diyor.

Samanyolu TV izliyor
Cüppeli Ahmet Hoca sağlık sorunundan dolayı Metris’te revirde kalıyor.
Kalbine stent takılı. Behçet ve şeker hastalıklarından raporlu. Yoğun ziyaretçisi var. CHP , MHP milletvekilleri gelmiş. AKP’den gelen milletvekili yok.
Siyasi görüş olarak her kesimden ziyarete gelenler olmuş. Solcular, Alevilerden de gelenler olmuş. 28 Şubat sürecinde de cezaevinde yattığı için demir parmaklıkların yabancısı değil. Dini ritüellerini burada da sürdürüyor.
Günde 2 saat tarikat dersini ihmal etmiyor. Binlerce mektup gelmiş.

Hayranları neler yazmış, neler? Yemeden içmeden kesilenler, tatilini iptal edenler… Vaaz veremiyor, ama her hafta 30 sayfayı bulan mektup yazıyor.
Radyoda ‘mektuplu vaaz’ okunuyor. Hoca, cezaevinde 7 aydır ağzına et ve ürünlerini sürmemiş. “Helal” olup olmadığından, kesim şartlarından şüphe duyuyor. 28 Şubat döneminde de cezaevinin etlerini yememiş.
Cüppeli, daha önce “Saman TV” dediği “Dansöz izleyin daha iyi” diye dizilerini eleştirdiği Samanyolu TV’yi izlemeye başlamış: “Haberleri oradan izliyorum. Mahkemeleri, ÖYM’leri en fazla onlar veriyor.” Cüppeli, İsmail Ağa Cemaati lideri olan Mahmut Efendi’ye çok düşkün.
“En çok o mübareği özledim” diyor. Cemaatle sohbet etmeyi, TV programlarına çıkmayı sabırsızlıkla beklediği izlenimini de aldım. Tahliye olursa mutlaka TV’lerde yer alacak.
Bu sene Umre’ye gidememiş. Mekke ve Medine’nin gözünde tüttüğünü anlatıyor. Eşinin, şeker hastalığına uygun yaptığı zeytinyağlı yemekleri de özlemiş.

Gülen’i rüyamda gördüm

Cüppeli Ahmet Hoca’nın Fethullah Gülen grubuyla arasının iyi olmadığı bilinir. Cüppelinin cezaevine girişinden cemaati sorumlu tuttuğu, hatta Kamer Genç’e “Bana komplo kurdular” dediği basına yansımıştı. Cüppeli ile Fethullah Gülen ve camiayı da konuştuk. İşte Cüppeli Ahmet Hoca’nın Fethullah Gülen’le ilgili görüşleri:

“Fethullah Hoca grubu nezih bir cemaat.
Hocaefendi’ye saygı duyarım. Mahmut Efendi de kendisini sever, sayar, laf söyletmez. Bunun şahidiyim. Hocaefendi’nin kanunsuz işlere razı olacağını düşünemem. Bu işi onlara konduramam. Belli ki birileri bizi birbirimize düşürmek istedi. Biz bu oyuna gelmedik. Ben ‘Cemaat bana komplo kurdu’ demedim.”

Cüppeli, Fethullah Gülen’i geçtiğimiz günlerde rüyasında görmüş. “Rüyada bana bildirilir, benim rüyam çıkar” diyen Hoca, “Kendisini çok iyi gördüm. Bana dua ediyordu. Üzüldüğünü söylüyordu” dedi.

‘İçeri girdim, itibarım 1500 arttı’

Cüppeli, “fuhuş” iddialarını “faso fiso” olarak niteliyor. Üstüne basa basa, “Başımdan birkaç nikâh geçti ama İslam’a aykırı bir şey yapmadım, zina yapmadım” diyor. Karagümrük çetesiyle ilgisi olmadığını, Ergenekon’u bilmediğini de söylüyor.

‘Organize’de gözaltındayken, “Seni Türkiye’ye rezil edeceğiz” dediklerini aktaran Cüppeli, “Bana büyük, karma bir komplo var ama anlayamadım” diyor. Cüppeli’ye göre halk kendisine yönelik suçlamaları kabul etmedi.
Bunun en büyük ispatı olarak halkın ilgisini gösteriyor. Tutuklandıktan sonra itibarını da cemaat sayısını da arttırdığını söylüyor. “7 ayda yeni cemaatler edindim.

İtibarım 1500 arttı. Ben tahliye olamadım diye hastalananlar olmuş. Annemin cenazesine 60 bin kişi katıldı.” Cüppeli’nin bir de beddua ettikleri var.
Onları da açıklıyor: “Annem durumuma çok üzülmüştü. Bu zulme alet olanları annemin katili olarak görüyorum. Komplo kuranlara, bilerek tertip edenlere çok beddua ediyorum.”

‘Cennette bile cüppeli olmak istiyorum’

Cüppeli yıllardır sakalı ve cüppesiyle göz önünde. Cezaevinde de kılık ve kıyafetini değiştirmemiş. Bu cüppeyi ne zaman çıkarmayı düşündüğünü sordum. “Hiçbir zaman” demesini bekliyordum ama Cüppeli daha ötesini söyledi. “Cüppe benimle mezara gidecek. Hatta cennette bile cüppeli olmak istiyorum.”

‘Her şey Jet Ski ile başladı’

Cüppeli’yi kamuoyunda daha geniş kitleye tanıtan Jet-Ski’li görüntülerdi. Hoca, “Her şey Jet Ski ile başladı” derken o görüntülerin kendisini itibarsızlaşmak için kullanıldığını, işin arkasında ABD , İsrail ya da İran’ın olabileceğini söylüyor. Cüppeli’ye göre Çeçenistan, Doğu Türkistan sorunlarına el atması, dinler arası diyaloga karşı çıkması, İranŞia’sına karşı olması kendisini hedef haline getirdi.
Jet-Ski olayından sonra TV programlarına çıkması çok dikkat çekmiş

radikal

PAYLAŞ
Facebook Twitter GoogleGönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizCüppeli Fethullah Gülen’i geçtiğimiz günlerde rüyasında görmüş. “Rüyada bana bildirilir benim rüyam çıkar” diyen Hoca “Kendisini çok iyi gördüm. Bana dua ediyordu. Üzüldüğünü söylüyordu” dedi.

Allah RAZI olsun Hocam nekadar guzel manidar SIR icinde SIRLI bir ruya...Hayırdır inşallah!Rabbim Hayirlara cevirsin...
nefsim ile savaştayim bana güç ver. Lâ Havle Velâ Kuvvete illa billah!
Hocam size bir çıkiş ,Kaçış,ucuş..birlik beraberlik mi goruluyor...Ves'selam
Allah cc. yar ve yardimciniz olsun..
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #3 (permalink)
(((__meftun__)))
Kurallara Uymadı
YasaklıRüya bu, senin elinde olmayan bir şey, hayal edemediğimiz, aklımıza getiremediğimiz nice rüyalar görüyoruz, kiminde endişe, kiminde korku, kiminde sevinç ve neşe, kiminde hüzün ve ağlayış vs...
Cübbeli de, Fethullah Hocaefendi'yi görmüş kendisine dua ediyormuş ve üzülüyormuş...
Rüya bu gel de engelle... Ne mümkün...
Tabi ki Cübbeli de, yarınlarda gördüğü bu rüyanın nereye havi olduğunu anlayacak, öğrenecek ya da anlamayacak ve öğrenemeyecektir...
Ama, nereden bakarsanız bakınız bu rüya Cübbeli'ye herhalde bir ders verecektir...
Takdir edersiniz ki rüyalar bizlere de bir takım dersler vermektedir...
Cübbeli der ki itibarım arttı. Cezaevi öyle bir yer gerçekten...
28 Şubat'tan mahkum olan gazetecileri kimler tanırdı ki, cezaevine düştüklerinde televizyonlar, gazeteler, radyolar bangır bangır gazetecileri verdiler de verdiler... İyi mi adamlar çıktı da bir de büyük bir şov yaptılar...
Hayırlısı bakalım...
Cübbeli'nin aleyhinde Amerika, İran falan neden olsun ben anlamadım...
(((__meftun__))) isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #4 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz

Gülen'den Cübbeli'yi hıçkırıklara boğan hediye
Fethullah Gülen ve Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Ünlü arasında soğuk rüzgârlar estiği iddiaları tartışılırken ABD'den gelen sürpriz bir hediye Cübbeli Ahmet Hoca'ya duygusal anlar yaşattı.
Fethullah Gülen, cezaevindeki Cübbeli Hoca'ya iki imzalı kitabını gönderdi. Gülen, kitapların ilk sayfasına "Mübarek hocamız Ahmet Efendi Hazretleri" diye başlayan övgü dolu sözler yazdı.

ABD'DEN İKİ KİTAP GELDİ
Fethullah Gülen ve Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Ünlü arasında soğuk rüzgârlar estiği iddiaları tartışılırken ABD'den sürpriz bir hediye geldi. Gülen, Metris Cezaevi'ndeki Cübbeli Ahmet Hoca'ya "El-Kulubu'd-Dari'a" ve "Beyan" adlı iki kitabını gönderdi. Fethullah Gülen, gönderdiği kitaplarının ilk sayfalarına el yazısıyla notlar yazıp imzasını da attı.
Gülen, yazdığı notlarda Cübbeli Ahmet Hoca'dan, "Mübarek ve mümtaz hocamız Ahmet Efendi Hazretleri" gibi övgü dolu sözler kullanıyor.

YUSUF PEYGAMBER BENZETMESİ
Cübbeli'nin cezaevine girişini Yusuf Peygamber'in zindana atılmasına benzeten Gülen, en yakın zamanda serbest kalmasını ve 'halkı uyandırma va doğru yola çevirme' hizmetine dönmesi için de dua ediyor.

'CEMAAT İFTİRALARA İNANMADI'
Metris Cezaevi'nde yatan Cübbeli Ahmet Hoca, kendisine getirilen hediyenin ardından yaşadığı mutluluğu ise bir yazı yazarak anlattı:

"Rüyamda muhterem Hocaefendi Hazretleri'nin bana dua ettiğini görmüştüm. Ben size içeri girdiğim günden beri muhterem Fethullah Hocaefendi'nin nezih cemaatinin bana atılan iftiralardan beri olduğunu bildirmiştim.
İşte 5 Eylül Çarşamba günü Muhterem Hoca'mızın hediye gönderdiği iki eserinin üzerine hatt-ı destiyle kaydetmiş bulunduğu şu iki ithaf yazısı bunun en bariz şahidi olmuştur."

"ÇOK DUYGULANDIM, HIÇKIRIKLARLA AĞLADIM"
Cübbeli Ahmet Hoca, hediyeleri getiren Gülen'in "talebesi"yle cezaevinde yaptığı sohbete ilişkin ise şunları yazdı: "Talebesi, sohbet sırasında Hocaefendi'nin benimle ilgili haberleri izlerken gözyaşlarını tutamadığını ve 'Bunca yıl dinimize hizmet etmiş, müşarun bilbenan (parmakla gösterilen) bir Hocaefendi'nin şahsında tekrar İslam'a darbe indirilmek isteniyor.
Bu iftiraları asla kabul etmem ve inanmam, kurtuluşu için dua ediyorum' dediğini nakletti.
Bu fakir kardeşiniz muhterem Hocamızın tazim ifade eden medhiyelerine asla layık biri değilim.
Okuyunca çok mahcup oldum, ama "Fazilet ehlini ancak fazilet ehli tanır" kaidesince değerli Hocamız kendisine münasip bir üslup kullanmıştır.
Hizmet ettiğim camianın bazı hocaları kıskançlık yüzünden bana bu zulmü reva görürken muhterem Hocaefendi'nin bana şefkatle yaklaşması beni çok duygulandırmış ve şu yazıyı yazarken hıçkırıklara boğmuştur."

"BAĞIŞLAMANIZ DİLEĞİYLE"
"Sizin geniş ilminize göre olmasa da kutsal üzüntünüzü hafifletir ümidiyle sunuyorum. Cüret ve cesaret sayarsanız bağışlamanızı dileyerek."

"YUSUF PEYGAMBER GİBİ"
"Her zaman Sünnî duygu ve düşüncenin sesi soluğu olmasını bilmiş, aydınlık ruh, Yusuf Peygamber yolunda (zindana giren), Yusuf Peygamber gibi çilesini çeken, İslam'a sadakat ve sabır abidesi, kutlu ve seçkin Ahmet Efendi Hazretleri'nin en yakın zamanda mübarek irşad (halkı uyandırma ve doğru yola çağırma) vazifesine dönmesini Allah'tan dilerim."
HABERTÜRK
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #5 (permalink)
mmt1
Kurallara Uymadı
YasaklıBir rüyayla nasılda çözdü olayı,uzaylı bunlar: ) Fethullah Gülen amerakan vari bir yaşantının sahibi,çok rahat,hiç tasası yok...Yaşantısından her şey belli.
Cübbeli,herkesi güldüren,çok konuşan,vahdeti vücutçulardan,mezardan yardım isteyen,cima esnasında kadınların şeyhlerini düşünmesini tavsiye eden biri,beni sadece güldürür,alim değildir.Rüya da medet bekleyenler...

Bu forum çok garip her şey rüya üzerine kurulu.İnsanımız çok uyuyor,buna binaen de rüya görüyor.Rüya islamın temel aldığı bir yöntem değildir.Çok fazla önemsiyorsunuz.
mmt1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #6 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizAlıntı:
mmt1 İsimli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir rüyayla nasılda çözdü olayı,uzaylı bunlar: ) Fethullah Gülen amerakan vari bir yaşantının sahibi,çok rahat,hiç tasası yok...Yaşantısından her şey belli.
Cübbeli,herkesi güldüren,çok konuşan,vahdeti vücutçulardan,mezardan yardım isteyen,cima esnasında kadınların şeyhlerini düşünmesini tavsiye eden biri,beni sadece güldürür,alim değildir.Rüya da medet bekleyenler...

Bu forum çok garip her şey rüya üzerine kurulu.İnsanımız çok uyuyor,buna binaen de rüya görüyor.Rüya islamın temel aldığı bir yöntem değildir.Çok fazla önemsiyorsunuz.

Hay Allah iyiliginizi versin beni sabah sabah tebessum ettirdiniz.. iyi ki geldiniz iyiki Varsiniz yoksa biz nasil tebessum eder eglenirdik...
Masallah Size.. acaba,ogrenciniz olabilirmiyim.. Yaa Cin gibi bir insansiniz.. bir ayaginiz Amerikada burada komsumsunuz diger ayaginiz Cubbeli Hocanin mekaninda hapistesiniz...
Siz ne mubarek bir Veli insansiniz.. kimin komedyen kimin Alim kimin rahatlik icinde yasadigini nefis gozu ile gorebiliyorsunuz..
O zaman Adnan Oktar icin ne diyeceksiniz merak ediyorum.. hii Masallah insallah beni ne kadar Seviyorsunuz..

bir insani yargilamadan once dikkat edin !!Cenabi Allah Sizi O buyuk sozleriniz ile imtihan etmesin..
Ahh Gurbett Huzunlu Gurbet...Kusu Altin kafese koymuslar Ahh Vatanimm demis..
Eveet benim de yasantim Fethullah hocadan az degil.. Hamd olsun evim 10 odali Villa tipi ve her odasinda Koruyuculugunu yaptigim kimsesiz cocuklar ile dolu..ve yabanci uyruklu bebeklikten aldigim evladligimin calisma, oyun ve ibadet odasini da yaptik...
burada Soz Sahibi olmak istiyorsaniz malesef Mevki ,makam ve cebiniz dolgun olmali ki her yerde Turk ve islami okullar, vakiflar, mescidler, musliman mezarliklar satin alip muslimanlara vakf edebilesiniz..
burasi materyalism ulkesi din degil dolarlari konusturuyorlar..
Bizde Savasin uslubu ve teknigi ile oynuyoruz..
Cocuklarimizi okutuyor, egitiyor basa getirtmeye calisiyoruz..

Rüya islamın temel aldığı bir yöntem değildir.Çok fazla önemsiyorsunuz...aynen katiliyorum.. her ruya illa bir mesaj ,irsad, haber veriyor diye bir kaide yoktur..
kendim bir cok sayida kimsesiz cocuga koruyucu annelik yapar iken ayni zaman da insan ve ruh sagligiuzerinde egitim doktorami yapmis ve psikolojik danismanlik yapmaktayim.. yani anliyacaginiz o ruyalarin bir cogu gunluk olaylarin bilinc alti ezilen ruhlarin bir arayis bir Cikis KAPISI simgesidir..

Hz Mevlana "Ne Arıyorsan Kendinde Ara Senin canın içinde bir can var o canı ara!
Beden dağının içinde mücevher var o mücevherin madenini ara! A yürüyüp giden sufi gücün yeterse ara;
Ama dışarıda değil aradığını kendinde ara. "demistir..

Yaşamımız da karşılaştığımız her şey İç Dünyamıza AYNALIK görevi yapmaktadır...
Bu Bizim kabullenemediğimiz kendimizden bile sakladığımız Hallerimizin Seyridir...Bizden bizedir olan..
rüyalar ayni zaman da ruhsal durumumuz hakkında bize önemli bilgiler verir.. bu kardeslerimiz ile Asr suresindeki gibi HAKKI salih amel ve Sabri tavsiye ederiz...
yoksa Cikisi, yanlis cozumlerde bulabilenler olabilir..

burada batıda rüya analizini tedavi amaçlı olarak kullanıyoruz..
Bunun için de rüyaların dilini bilmek gerekiyor. Rüyayı gorenin ruh hali ve bilinc altı duygu ve endişelerini iyi değerlendirmek gerekiyor.. iste butun bunlarin toplami adi altinda ruya tabirleri yapiliyor..
ahh kardesim ah.. bizim birbirimizden daha cook ogrenecegimiz bilgiler var...
Selamet ile Hayra Kalin...
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #7 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizBir Bilgenin iki farkli oglu varmis biri Fethullah digerine de Cubbeli Hoca derlermis...
Bir Gun Bilge Cubbeli hoca adindaki ogluna iki tane yün çilesi vermiş ve akşama kadar bunları birbirine vurmasını istemiş.
Evlat akşama kadar bunları birbirine vurmuş.
Vurdukça yünlerin içindeki toz toprak temizlenmiş,
yünler parlamış, daha da güzelleşmiş.

İkinci gün bilge kişi Cubbeli hoca adindaki ogluna
bir yün çilesi, bir tane de toprak çömlek vermiş ve
ayni şekilde birbirine vurdurmuş.
Yün yine güzelleşmiş,
çömlekte ise bir değişiklik olmamış.

Üçüncü gün bilge kişi evladına iki tane toprak çömlek vermiş.
Daha ilk vuruşta çömlekler parçalanınca
bilge kişi evladını çağırmış ve bundan ne ders çıkardığını sormuş.
Çocuk bir şey anlamadığını söyleyince bilge kişi anlatmış:

İlk günkü yün çileleri iki anlayışlı, mülayim insanı temsil ediyordu.
Hem birbirini kırmadılar, hem de birbirlerine çaptıkça olgunlaştılar, arındılar.

İkinci gün sert adamla anlayışlı adamı temsil ediyordu.
Sert yumuşak olana çarptıkça, yumuşak olan ortamı dengeledi, yumuşattı.
İkisi de bu işten zarar görmeden sıyrıldılar...

Üçüncü gün ise iki sert adam birbiriyle çatıştı ve ikisi de kırıldı.
Üstelik de ortalık toz toprak içinde kaldı....

Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #8 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizKişi Söylediği Kelamla Kendini Biçtiğini Bilse İdi,
Çok Susup Az Konuşurdu...
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #9 (permalink)
Turab
Teknik Ekiphaklısın gönül sızım,
yumuşak ve anlayışlı olmak herzaman iyidir, fakat bir kötü tarafı insanın içini acıtması, nasıl dersen şöyle ki; kimseyi kırmayalım yumaşak olalım dedikçe, olumsuzlukları hep kendi içinize atıyor ve onları kamufle ediyorsunuz. Bir süre sonra bazı bünyelerde mesela bende sinirsel etki yaratıyor. Bu etkiyi azaltmak için anlayış, hoşgörü karşılıklı olsun. Tek taraflı bekleyiş olmaz. Bir laf var insanlara karşı sert olmak iyi değildir ancak bazen de hak edene hakettiğini vereceksin. Ne yapalım benimde tarzım böyle. Bazı durumlarda ödün veremiyor, yumuşak olamıyorum. Allah c.c hata ve kusurlarımızı bağışlasın
Turab isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #10 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizAlıntı:
serdar İsimli Üyeden Alıntı Mesajı göster
haklısın gönül sızım,
yumuşak ve anlayışlı olmak herzaman iyidir, fakat bir kötü tarafı insanın içini acıtması, nasıl dersen şöyle ki; kimseyi kırmayalım yumaşak olalım dedikçe, olumsuzlukları hep kendi içinize atıyor ve onları kamufle ediyorsunuz. Bir süre sonra bazı bünyelerde mesela bende sinirsel etki yaratıyor. Bu etkiyi azaltmak için anlayış, hoşgörü karşılıklı olsun. Tek taraflı bekleyiş olmaz. Evime gelip de evimi beyenmeyen bir de, sarfedilen emekleri harcanan zamanları bilmeden etmeden ahkam kesenlere anlayışlı olamıyorum işte ne yapayım Bir laf var insanlara karşı sert olmak iyi değildir ancak bazen de hak edene hakettiğini vereceksin. Ne yapalım benimde tarzım böyle. Bazı durumlarda ödün veremiyor, yumuşak olamıyorum. Allah c.c hata ve kusurlarımızı bağışlasın
İkinci gün sert adamla anlayışlı adamı temsil ediyordu.
Sert yumuşak olana çarptıkça yumuşak olan ortamı dengeledi yumuşattı.
İkisi de bu işten zarar görmeden sıyrıldılar...

Üçüncü gün ise iki sert adam birbiriyle çatıştı ve ikisi de kırıldı.
Üstelik de ortalık toz toprak içinde kaldı....VE DAGILDILAR...:
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.