Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Gönülden Gönüle Dertleşelim
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları İlahiler İletişim
Gönülden Gönüle Dertleşelim Sıkıntı, stres, dert ve korkularınızı paylaşarak rahatlayacağınız bölüm. MESAJINIZ, KONTROL EDİLDİKDEN SONRA YAYINLANACAKTIR...

Güvercin Yuvasını Bozmanın Vebali

Gönülden Gönüle Dertleşelim


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler
Alt   #1 (permalink)
Ahmet F
Yeni Kardeşimiz

Güvercin Yuvasını Bozmanın Vebali


Arkadaşlar bizim balkonumuza 3 yıldır güvercinler yuva yapıyor. Dolaplar var balkonda ve dolabın altındaki boşluğa, üstüne yuva yapıyorlar. Ben artık bu durumdan bıkmış durumdayım. Onlar yüzünden balkonu temizleyemiyoruz ve üstüne 2 senedir yazları odamı kuş biti gibi küçük böcekler istila ediyor. Balkonlu odada ben kaldığım için çok şikayetçiyim bu durumdan. Daha yeni yavrusunu büyüttü uçtu gitti o yavru ve biz yavru yok diye artık yuvasını bozduk, ardından bitler için ilaçlama yaptık. Bugün balkona tekrar çalı çırpı getirdiğini gördüm güvercinlerin. Dolabın altındaki çalı çırpıyı eldiven takıp aşağı attım ve bi baktım dolabın altında en köşede 2 tane yumurta var. Daha 4 gün olmuştu yuvayı temizleyip ilaçlayalı ama yeniden yumurtlamış yuva yapıp. Ben artık bu durumdan cidden bıktım. Yaz, kış balkonu kullanamıyoruz adam akıllı, çamaşır sererken bile onlarla uğraşıyoruz. Balkonu pislik götürüyor. Şimdi ben bu kuşun yumurtalarını aşağı atsam, yuvasını bozsam bide balkona gelmemeleri için file falan alsam günaha girer miyim? 3 yıldır yuva bozmak günah diye birşey yapmıyorum ama artık bıktım. Balkon güvercinin mi yoksa bizim mi anlayamıyorum. Ailemdekilerde bozma, elleme, yuvayı bozanın yuvası yıkılır.. yazık diyorlar da bana yazık değil mi ? Hergün aptal aptal ses çıkarmaları, balkonu toz pislik içinde bırakmaları, odama bit sokmaları... Birde kaç defa yavrusunu büyütemeden yavrusu ölüyor. Karga, atmaca gibi kuşlar gelip yavrusunu zevkine öldürüyor her yer kan oluyor. Sizce ne yapmalıyım ? Cidden yolda güvercin falan görünce sinirleniyorum, tutup boynunu kırasım geliyor.

PAYLAŞ
Facebook Twitter GoogleAhmet F isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
Turab
Teknik EkipCam balkon yapabilirsin bu hem kalıcı olur hem kışın çok faydalıdır, uygun değilse hiç olmazsa geçici olarak kuş yuva yapamayacağını anlayana kadar bir süre balkonu perde v.s şeylerle kapatabilirsin.
Turab isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #3 (permalink)
Ahmet F
Yeni KardeşimizAlıntı:
Turab İsimli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Cam balkon yapabilirsin bu hem kalıcı olur hem kışın çok faydalıdır, uygun değilse hiç olmazsa geçici olarak kuş yuva yapamayacağını anlayana kadar bir süre balkonu perde v.s şeylerle kapatabilirsin.
Peki bunları yapmadan önce yuvasını bozmamın ve yumurtalarını alıp bir kediye falan vermemin bir sakıncası var mı ? Yumurtalarını çöpe atardım ama boşa gitmesin diye bir kediye falan veririm artık.
Ahmet F isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #4 (permalink)
Turab
Teknik EkipDoğrusu yuvayı boz veya yumurtaları kediye ver diyemem. Mümkünse işi oluruna bırak bir süre daha sıkıntısına katlanıp doğal şekilde olacaklara müdahale etme derim. Sonra ilk fırsatta önlemini alırsın. Fakat kuş fırsat vermeyecek şekilde yumurta bırakıyor mu bilemiyorum yinede durumuna göre hayvana zarar vermeyecek şekilde çözüm bulsan iyi olur. Yumurtası olmadığı zaman önlemini alırsan kuş da kendine başka biryerde yuva yapar herhalde. O da Rabbimin bir mahluku, vardır bir hikmeti sebebi belki.
Turab isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #5 (permalink)
Dünya Misafiri
Misafirİsterseniz cam balkon yaptırın. Benim de balkonumda kumru yuvası vardı, ama hoşuma gitti. Gece kumru sesleriyle uyudum. Sonra yavrular doğdu, uçtular gittiler. Ben de yuvayı kaldırdım.
 
Alıntı ile Cevapla
Alt   #6 (permalink)
esra.
Yeni KardeşimizSelamun aleykum ahmet kardeş çok üzüldüm yazdıklarınızdan dolayı, dünya meselesiymıs gibi küçücük bir yuvayı nekadar büyütüp de memleket meselesi haline getirmişsiniz yazık değilmi o yavrulara birde ziyan olmasın diye kediye veriyorsunuz. Peygamber efendimiz sav uyuyan kediyi uynandırmamak için namaz vakti elbisesini kesıyor siz en güzel ahlak ile bize örnek olan, yol olan ahır zeman kardeşlerim dediği Efendimiz sav in ümmeti mi olmak istiyorsunuz. Onun sav yolundan gidersiniz inşaAllah. Çok çok üzüldüm yazık ya bizim burda soğuktan kumrular yuva yapmaz oldu, gözlerimiz gelseler de ses yapsalar der oldu, ayrıca o bitler ınsanları namaza kaldırır hiçbir zararı yoktur sizin yediğinize 505 li katıklı nerden geldiği belirsiz ürünlerden daha sağlıklılar ve dogallar inşaAllah, yapıcı olursunuz bir fidan yetiştiren hayrlı imanlı kimselerden olursunuz, hayvanseberlerden olursunuz çok çok üzüldüm Allahım hidayet versin.
esra. isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

SeçeneklerPowered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.