Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Gönülden Gönüle Dertleşelim
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Soru cevap Dua köşesi İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları Dök içini rahatla İletişim
Gönülden Gönüle Dertleşelim Sıkıntı, stres, dert ve korkularınızı paylaşabilirsiniz.

Bilmeden yanlış ilişki

Gönülden Gönüle Dertleşelim


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler
Alt   #1 (permalink)
parlakkk
Çalışkan Kardeşimiz

Bilmeden yanlış ilişkiSelamun aleyküm gönül sızım bir erkeğin eşine bilmeden yanlış cinsellik yapması günah mı? Her iki taraf pişman ve tövbe etmişse dediğim gibi bilmeden yanlışlıkla ilişki olmuşsa. Selametle

PAYLAŞ
Facebook Twitter Googleparlakkk isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
parlakkk
Çalışkan Kardeşimiz

bilmeden yapılan yanlış ilişkiSelamun Aeyküm gönül sızım, çok şükür evliliğim çok güzel gidiyor maşallah bunda sizin payınız çok gerçekten. Allah razı olsun sizden. Çok ayıp bir konu ama size ALLAH için çok güveniyor ve seviyorum. Bir erkeğin eşine afedersiniz başka şekilde yani yanlışlıkla bilmeden helal olan değilde haram olan yerden cinsellik yapmasını sormuştum ama gerçekten bilmeden. Eşim inançlı, efendi, düzgün biri. Çok olmadı o da farkedemedi ve birden beş dakika falan bayılmışım, çok üzüldü ve bence olmadı dedi ama neden bayıldım neden birden acı çektim dedim o da bilemedi ama hocam çok pişmanız. Bugün kurstan arkadaşlara birşeyler alıp verdim, eşimede birine para ver dedim. Gerçekten biz öyle pis insanlar değiliz hele eşim hiç değil. Ben baygınlıktan sonra kalkıp gusül aldım, tövbe namazı kıldım. Çok üzüldüm, sanki rabbimin karşısına artık çıkamiyacakmışım gibi. Ne olur hocam her zamanki gibi bizi aydınlatırmısınız. Selametle sizi seviyorum ALLAH için.
parlakkk isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #3 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Ve aleykümselam Gönül dostum Hoşgeldiniz...
İslam dinine mensup bir müslümanın evlenmeden önce İslam'da cinsellikte helâl ve haramları bilmeli, bilmediği,yada şüpheli konulari bir ilim ehline sorup öğrenmeli..

Yüce Allah eşleri birbirlerine helâl kılmıştır. Koca karısının, kadın da kocasının cinselliğinden dilediği zaman istediği şekilde yararlanabilir.
Fakat eşler arasındaki bu cinsel özgürlük alanı, büyüklüğüne rağmen sınırsız değildir.

Yani eşler arasında da cinsel haramlar vardır.
a- Âdet ve Lohusalık Halinde Cinsî Münâsebette Bulunmak,
b- Arka Organdan Temas Etmek.


İnsanları yaratan ve onların bedenî ve rûhî yapıların en iyi bilen Yüce Allah, Kur'ân-ı Kerîm'in Bakara Sûresi'nin ikiyüz yirmi ikinci âyetinde âdet halinde cinsî temasda bulunulmasını şöylece yasaklamıştır:

"(Ey Muhammed!) Sana kadınların ay halini (hayız) soruyorlar. De ki; o bir ezadır.
Ay halindeyken onlardan ayrılın; temizleninceye kadar onlara yaklaş(ıp cinsi münâsebette bulun)mayın. İyice temizlendikleri zaman Allah'ın emrettiği yer (vagina)den onlara yaklaşın. Şüphesiz Allah (her ay temizlendiklerinde kadınlarına) dönenleri sever. (O) İyice temizlenenleri (ay halinde önden ve arkadan cinsel ilişkiye girmekten kaçınanları da) sever."

Eşe Arka Organından Temas Etmek
İslâm Dini erkek erkeğe (homoseksüellik) ve kadın kadına (sevicilik) cinsel ilişkileri haram kıldığı gibi, kadına arka organından
(anüs) cinsel temasda bulunmayı da yasaklamış; haram kılmıştır.Bu yasaklama, kişinin kendi karısını da, yabancı kadınları da içine almaktadır.

Yasaklayıcı âyet
"Kadınlarınız sizin tarlanız; ekim alanınızdır. O halde (ön organ olan) tarlanıza ne şekilde isterseniz o şekilde varın. Nefisleriniz(in tatmini) için (besmeleyi, şeytandan Allah'a sığınmayı ve sevişmeyi) öne alın. Allah (ın emirleri ve yasaklarına aykırılık)dan korunun. O'nun huzûruna varacağınızı da bilin."

bilmeden yanlış cinsellik yapması günah mı ?
yukarida yazdigim iki durum,sadece günah değil yasaklamış; haram kılmıştır...
Her iki taraf pişman ve tövbe etmişse gerisi Yüce Allah'a kalmıştır; dilerse sizi affeder, dilerse azâbıyla tecziye eder! bunu biz bilemeyiz..
bu yanlışı bir daha sakın tekrarlamayın...

Allah'ım! Bizleri de hakkı işitip ona tabi olanlardan eyle! Ey Allah'ım! Kalplerimizi hidayeti bulduktan sonra sapıtanlardan eyleme! Ve bize rahmetini bahşet!
AMİN

Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #4 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Ve aleykümselam bilmeden helal olan değilde haram olan yerden cinsellik yapmak Anal-Ters İlişki nekadar zararlı biliyormusunuz

Anüs kalın bağırsağın sonu,sindirim sisteminin son parçasıdır.Boşaltım organı olarak yaratılmış olan bu organ cinsel birleşme için uygun değil,
hatta kadın ve erkeğin sağlığı içinde çok zararlıdır.
Bu ve belki de bilemediğimiz başka hikmetlerden dolayı da anal ilişki haram kılınmıştır.Tarihte bir Lut kavmi bundan dolayı lanetlenmiştir.

Anüs çepeçevre kaslardan yapılmıştır.Bu kaslar istirahat halindeyken kasılı,kapalıdır ve gevşeyemez.Esnek olmayan bu kaslar sert penisin girişiyle zorlandığında yırtılma olup eski kapanma kabiliyetini kaybedebilir.Bu da dışkı ve gaz tutamama,Hemoroid, nedenleri arasındadır...Kadin,O an bayılıp, felçlenebilme ihtimali bile vardir..

Anal bölgenin mikrobik yapısı da tamamen farklı. Buraya giren penisin alacağı mikroplarla kadın ve erkekte enfeksiyonlar olur.
Tekrarlanan anal ilişkilerle geçmeyen enfeksiyonlar,sık sık kullanılan antibiyotikler,her iki tarafa da zarar verir.

Evli çiftler bile ters ilişkiye giremez yasaktır günahların en büyüğünden biridir. Merak insanoğlu sürekli yasak meyveyi ister bu onun doğasında malesef ,
cenneten kovulmak mi istiyorsunuz..?affedersiniz bokun çıktığı yerde ne arıyorsun .......

Seni Vicdanında rahatsız eden her yanlış ,her günah Seni Senden de Rabbinden de ,seni insanlıktan da uzaklaştırır..
öyle uzaklaştırırki bir gün kendinizi kaybedip deprasyona girebilirsiniz...Allah'a emanet ol
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #5 (permalink)
parlakkk
Çalışkan Kardeşimiz
Gönül sızım bi daha asla tekrarlamayın demişssiniz ya ben vicdanımdan ölmek üzreyim hemde farkına varmadan bilmeden olan bişey için...

Gönül sızım...
https://www.islamiforumlar.net/ruya-...eyecegimi.html
parlakkk isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #6 (permalink)
parlakkk
Çalışkan Kardeşimiz
ALLAH razı olsun gönül sızım her zaman ki gibi o kadar ilaç oldunuz ki .hani vicdanen şöyle rahatız bilmden ve eşim olmadı dedi kesin eminim sadece baygınlık biraz tedirgin etti rabbim gönlümüzü kalbimizi biliyor sizi çokkk kocamannnn seviyorum selametle
parlakkk isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

SeçeneklerPowered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.