Burada her şey "NET"
islamiforumlar.net



Go Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Gönülden Gönüle Dertleşelim
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları İlahiler İletişim
Gönülden Gönüle Dertleşelim Sıkıntı, stres, dert ve korkularınızı paylaşarak rahatlayacağınız bölüm. MESAJINIZ, KONTROL EDİLDİKDEN SONRA YAYINLANACAKTIR...

İntikam İstiyorum

Gönülden Gönüle Dertleşelim


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler
Alt   #1 (permalink)
Buğra
Katılımcı Kardeşimiz

İntikam İstiyorum






İntikam almak istiyorum

Merhaba abla. Başlığa bakarak ne istediğimi anlayabilirsin zaten. Birisi var, birkaç yıldır tanışıyoruz. Bena defalarca umut verdi ve defalarca yarı yolda bıraktı. Umut vermeleri de yalanmış ve yüzüme baka baka bana defalarca yalan söylemiş ve aldatmış. Benden kaç defa af diledi ve her defasında affettim, tekrar güvendim, defalarca. Ama son yaptığından sonra ben gerçekten kahroldum ve kesinlikle görüşmeyi kestim. Onun hiç canı yandı mı bilmiyorum ama muhtemelen yanmadı. (doğrusunu Allah bilir) Kalbindeki boşluğu doldurmak için beni defalarca kullanmış, kandırmış, aldatmış. Bu son yaptığına gerçekten yüreğim çok zor dayandı. Önceki seferlerde bu kadar üzülmedim, kırılmadım ama bu son yaptığı beni harap etti. Kesinlikle intikam istiyorum. Ama ne şahsi olarak zarar vererek, ne de beddua ederek intikam istiyorum. Ben tamamen Allah'a sığınarak intikam istiyorum. Ya Muntekim diyerek intikam istiyorum. Yaklaşık 1 ay oldu. İlk zamanlarda çok ağladım, mahvoldum. İntikam almak için birkaç gece arka arkaya hacet namazı kılıp öyle yattım. Dualar ettim, bu niyetle Kuran okudum. Sadece Allah'dan hakkımı almasını istiyorum. İntikamımı almasını istiyorum. Sürekli aklıma geldikçe kalbim acıyor ve "Ya Muntekim" diyorum.Yapabildiğim tek şey bu. Benim intikam istememin sebebi sıradan bi gururuna yedirememe yada nefsimle alakalı bir şey değil. Gerçekten o kadar çok acıttı ki canımı. 1-2 sefer olsa neyse ama defalarca yaptı aynı şeyi abla. Her defasında affettim, yeniden güvendim. Ama bu son yaptığı yanına kalsın istemiyorum ve gözümün önünde cezasını çeksin, manevi olarak pişmanlık duysun istiyorum. O pişmanlığını, o çektiği azabı göreyim gözlerimle, ondan sonra onu bir daha hiç görmek istemiyorum. Sadece o azabı çekmesini istiyorum. Benim çektiklerimin 10 katını çeksin istiyorum en kısa zamanda. Sence ne yapabilirim abla? Yardım et. 1 - 1,5 ay oldu ve ben böyleyken onun mutlu olmasına dayanamıyorum.

PAYLAŞ
Facebook Twitter Google



Buğra isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
ozkn
Başarılı Kardeşimiz

Allahu Teala hidayet versin.






Size ben de bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Birazdan yazarım inşaallah... Çünkü hadisi şerif, ayet, kıssas arayacağım ki doğru düzgün birşey çıksın ortaya...




ozkn isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #3 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz







Hayırlı akşamlar, İntikam Değil Adalet İstiyorum deyin...
başımıza gelen bazı durumlar kendi irademizin bir sonucudur. Bazıları üzerinde ise hiç bir etkimiz ve tasarrufumuz yoktur.
Karşılaştığımız her olay, olumlu veya olumsuz olsun fark etmez, bir imtihan vesilesi olabilir.
Bizim şer olarak düşündüğümüz bazı durumların sonucunda tam aksine büyük hayırlar olabilir. Biz bu gibi durumları bilemeyiz ve fark edemeyiz çoğunlukla.

Başımıza gelen, bize sıkıntı veren veya bizim şer sandığımız olaylar;
-imtihan olabilir.
-kendi yaptıklarımızın bir sonucu olabilir.
-Günahlardan temizlenmek için keffaret olabilir.
-Ahiretteki derecemizin artması için olabilir.

Etrafımızda şahit olduğumuz ya da bizzat karşılaştığımız olumsuz ve yıpratıcı olayları iyi okuyabilmek için ise maneviyatın son derece güçlü olması,
maneviyatın güçlü olması için de olaylara Hikmet Gözü ile bakmamiz gerekmektedir. ..herkes hakettiğini yaşar..

Yaşadığın her hayal kırıklığın seni gafletten uyandırıp hakikatta ulaştıran bir basamaktır...
Hayal kırıklığı, öfke, acı, üzüntü, hastalık, gibi bizleri etkileyen pek çok olumsuz olaydan biri başımıza gelebilir.
Elbette burada önemli olan bu tür durumları en az hasarla atlatarak yola devam edebilmek...Atlatamadığımız taktirde
travmalar veya çeşitli rahatsızlıklarla boğuşmak gibi sevimsiz seçenekler de var çünkü..
Ayrıca böyle olumsuz olayların bizlere bir şeyler öğretmek için başımıza gelmiş olduğunu artık neredeyse hepimiz biliyoruz.
Aynı olumsuzlukları tekrar tekrar yaşamamak için, bu kez dersimizi almış ve iyice öğrenmiş olarak yola devam ederiz..

intikam alacam diye zamanınızı ,enerjinizi ,sinirlerinizi boşa harcamayın..İntikam Değil Adalet İstiyorum deyin!!
merak etmeyin Allah cc. herkese hak ettiğini zaten verecektir...İnsan nasıl yaşıyorsa öyle düşünür.


"Benim intikam istememin sebebi sıradan bi gururuna yedirememe yada nefsimle alakalı bir şey değil "
Nefsimize yenilip bir de yaptığımız günaha kılıf uydurmayalim...

"İntikam almak için birkaç gece arka arkaya hacet namazı kılıp öyle yattım. "
Bu insan Allah'a, Peygambere mi küfr etti!!Müslüman kardeşine bu ne bu şiddet, bu celal ?
Olaya Nefis gözü ile değil!hikmet gözü ile bakin!!

Allah adalet yapanların en hayırlısıdır. O'nun mizanı tüm kainatı kuşatmıştır. O, adaletini dünyada ve ahirette kullarına gösterecektir...
Herşeyi hakkıyla gören, herşeyin içini dışını bilen, herşeyden haberdar olan Allah'ın tüm işleri hikmetli ve adaletlidir.

İntikam almak kişinin kendi yaralarını sarması için seçtiği bir yoldur. Her ne kadar karşıdaki insan da anlasın, o da acı çeksin, bana yaptıklarının cezasını çeksin diye düşünse de,
temelde istediği şey kendisini kendisine ispat etmektir. Yaralanarak kaybettiği gücü, intikam alarak yeniden kazanma ihtiyacıdır.

İntikam almak çift yönlü bir oktur. Bir ucu karşıdaki kişiye değerken, diğer ucu da alan kişiye zarar verir. Ama intikam alma isteği zararli bir duygudur.
Hem de oldukça şiddetli, insanın gözlerini kör eden, sağlıklı düşünmesini engelleyen şeytani bir duygudur...

intikam duygusu kişide farklı yaptırımlardan doğar ve değişik çıkarımları olur insanlara.. Yine de intikam duygusunu içimizde daha palazlanmadan öldürebilmek en güzeli..
Haa, intikam aldığında başı göğe erecekse kişinin, o zaman varsın alsın intikamını....


'Sence ne yapabilirim abla "
Aynı olumsuzlukları tekrar tekrar yaşamamak için, bu kez dersinizi almış ve iyice öğrenmiş olarak yola devam edersiniz...




Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #4 (permalink)
ozkn
Başarılı Kardeşimiz







es-Selamu Aleyküm.

Buğra kardeşim,

“Zamanında bir yerde su kıtlığı sebebiyle bir peygamber önderliğinde evliyalar toplanmış... Çıkmışlar yağmur için dua etmişlerse de duaları bir fayda vermemiş. Üstelik onlar dua ettikçe güneşin harareti arttıkça artıyormuş. İçlerindeki nebi, Allahu Teala'ya artık durumu arz etmiş. Allahu Teala da ona: içinizde bir asi var, o sebepten duanızı kabul etmiyorum buyurmuştur. Bunun üzerine nebi onlara dönüp demiş ki içimizde Allahu Teala'ya karşı asi olan birisi var. Allah ona gazaplı, onun sebebinden duanızı kabul etmiyor. O kişi kendini bilir. Aramızdan çıksın ki duamız kabul olsun buyurmuştur. Şimdi bu durumda o asi de kendinden bahsedildiğini hemen anlamıştır. Zaten çevresindekiler evliya, veli gibi büyük zatlar... bir de kendi isteğiyle çıksa başka da ihtimal kalmadığından resmen kendisini teşhir etmiş olacaktı. O kendini gizlemeye çalışmış ama ortam gerginleştikçe gerginleşiyor, asi adam bakmış iş ciddiye bindi ki kendisini gizlese de vahiyle açığa çıkacak... içinden Allah'ım tamam sana tövbe ettim. Sana karşı asiyim bu aramızda kalsın, sen tövbemi kabul et de bir tek beni bu kişilerin içinde rezil etme diye istiğfar etmiştir. Bunun üzerine oradakiler bir baktı ki hararet kalkıyor, yağmur yağmaya başlıyor. Herkes şaşırdı: nasıl oldu, aramızdaki asi çıktı da biz görmedik mi diye....Nebi Aleyhisselam, Allahu Teala'ya olayın hikmetini soruyor tabi...... Allahu Teala da buyurur ki: Yağmuru o asinin hürmetine yağdırdım. Nebi de bu sefer meraklandı… önce gazap ettiğin, sonra hürmetine yağmuru yağdırdığın o asi kimdi, öğrenmek istiyorum dedi, Allahu Teala: o asiyken ben ona gazaplıydım onun kim olduğunu sana söylemedim… gizleyip örttüm… bana tövbe ettiğinde mi ismini açıklayıp rezil edeceğim buyurmuştur.”
o kişi size ne gibi üzüntü yaşatırsa yaşatsın, belki önce onu canınızdan çok sevmişsinizdir sonra yaptığı hata nedeniyle ondan nefret edip onun derbeder olmasını istiyor olabilirsiniz.

Merhametlilerin En Merhametlisinden sizin önünüzde onu rezil etmesini istiyorsun!!! Gidip de bir tokadı gözüne sen çakaydın ellerini öperdim… Ama evlilik dışı ilişkilerden ötürü bir haksızlığa uğradığımızda Allahu Teala'ya başvururken dikkatli ol....

siz o kişiyi hem de sizin önünüzde rezil etmesini istiyorsunuz. Üstelik ve üstelik ve de üstelik 10 kat kadar acı çekmesini istiyorsunuz. Böyle içinizden geçiriyor olabilirsiniz ama Allahu Teala'ya bu ölçülerle ve şartlarla müracaatta bulunulur mu ya? Ceza gelirse adaletli gelir. Onu yakan azap sana da dokunabilir. Çünkü bu insan sizi hiç tanımayan yoldan öylesine geçen bir zat değil. Hiçbir mahkeme suçluyu tek başına çağırıp yargılamaz, davacı olarak seni de çağırır.
Bakın… Sizin yaptığınıza zalimlik denir! Ona karşı değil, bir kula karşı zalimlikten kastediyorum. Haklı dahi olsanız, zalimlikten sizin de başınız yanar!!! Çünkü: Bir kötü amele 1 günah, bir iyi amele en az 10 sevap veririm diyen Allahu Teala Celle Celalühe, üstelik el Gaffar, el Gafur, et Tevvab, el Afüvv, er Rahman, er Rahim, er Rauf, el Vedud, el Hafız, el Muksit, es Sabur gibi isimlerinin hatırını düşünmeden el Muntekim zikriyle müracaat ediyorsun. el Muntekım ismi şerifine tüm Müminler muhattaptır….

Bu ismi şerifi öne geçirmeniz, bu isim vesilesiyle O'nun rahmetine yakışmayacak bir ceza istemeniz çok ayıp ve yanlış. sen de başka Müslümana zulmettiysen, onların intikamları da bekletiliyor. “akıllı ol” bir intikam varsa merhamet etmeyene merhamet olunmaz sözünü de hatırla …

Allahu Teala buyuruyor ki merhametim gazabımı geçmiştir! Siz azap ettirmeye çalışıyorsunuz hem de fazlasıyla... Cezalar sipariş üzere değil, ancak hakkın kadarını ona yükletebilirsin. O kişi günahı neyse günahının ölçüsünde ceza görür, bu yetmez suyundan da koy dersen olmaz…. Kim olursa olsun azabını Allahu Teala takdir eder, biz tayin edemeyiz.

Eğer bir kul bir günah işlemişse tövbe etmemişse, Allahu Teala şu veya bu sebepten onu affetmemişse: kötülüklerin cezası bire birdir.. Bakın… Ters dönebilme ihtimalini düşünün. Önünde rezil etsin tamam da onunla birlikte ya seni de” ikinizi birden” hem dünyada hem de ahrette rezil ederse! şaşakalırsın… Şeytan azgınlığı emreder, Allah ise iyiliği emreder.

Biraz hazmı ve köşene çekilmeyi kadınlar öğrenebilse.., “Allahım bu kişiyle beni ne dünyada ne de ahirette muhatap edecek duruma getirme, cezasını sen bilirsin, benim de hatam var ki bu böyle şeyler bana yapabildi. Ben kendime sahip olabilseydim o bana yaklaşamazdı bile” diyebilseniz. biraz çekilip, olayları örtüp kendinize gizleseniz, affetmeseniz bile….

Buralara kadar garezinizi getirmeyin. Şimdi ümmet bazında bana vekalet versen bendeki ilimle bir beddua etsem ikinizin de başı yanar, ve tüm bu durumda olanların… Bedduaya dilinizi alıştırmayın. Miraç ta Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi Vesellem cehennemde kadınların çoğunlukta olduğunu gördüm buyurmuş, Nedeni ise çok lanet etmeleri ve kocalarına karşı ben senden ne hayır gördüm diyerek yaptığı nankörlükleridir. çok dikkatli olun hatta çok uyanık olun. Ceza istemeyi bir tarafa bırak; Allahu Teala’ya bir olayı havale etmek mi… OF! OF! OF! kendi fermanınızı da havale etmiş olursunuz farkında olmadan. O da sen de belanızı bulursunuz. Niye mi? Bak ayet var ortada. Allahu Teala ona ceza verdi diyelim. Sonra senin için (Haşa Allah’ı c.c tenzih ederim): “Buğra kulumun bahsettiği diğer kulum kimdir? Nereden tanıyor bakalım onu diye sorarsa, melekler de sevgilisiymiş derse… Vay Vay Vay!! Zaten biliyor da meleklere görev vermesi nedeniyle sordu diyelim… Hadi bize eski kafalı diyebilirsin de haşa Allahu Teala’ya ne diyeceksin… ben emretmemiş miydim insanlara “zinaya yaklaşmayın” diye. Halbuki el ele tutuşmayın demiyordum, yaklaşMA diyordum.. “yaklaşma”nın neresini anlamamışlar! O kulum Buğraya karşı suçluysa, hem o hem de Buğra benim huzurumda suçlulardır, amellerine göre muamele edin ceza verin derse ne olacak! madem merhamet etmiyor ve istemiyor, madem azap ve ceza istiyor; ahrette de beni karşısında öyle bulacak derse.OOOoo hem o hem sen hazır olun feryada…

Şu eve “yaklaşmayın” buyurmuş ama sen kapıyı açmış bahçede geziyorsan. Eee eve girmedim ki dersen mazeret değildir. Allahu Teala’nın el Muntekim ismini sevgilinle arandaki anlaşmazlık için zikrediyorsun ne olacak şimdi?

Haa dersin ki bana böyle konuşuyorsun senin halin nedir… Senin hiç mi suçun günahın yok diyebilirsin.. Ben suçum varsa da kaşınmıyorum. Allahu Teala’yı gazabını isteyerek gazaplandırmıyorum. Biliyorum ki birisi için gazap istersem o memleketi terk etmeliyim. Çünkü Allahu Teala bir halka veya kavime azap edeceği zaman peygamberlerine ve beraberindeki inanlara oradan siz çıkın, sakın geriye dönüp bakmayın buyurmuştur.
Sipariş üzere şu kuluna şu sebepten ötürü şu kadar azap et diyorsun. Zaten sevgilinle arandaki olayı, tekrar yazıyorum: sevgilinle arandaki olayı (eşin değil, kardeşin değil) Allahu Teala’ya şikayet edersen içi beni yakar dışı seni…

Eşiniz miydi!!! Siz onunla evliydiniz de çocuğunuzu ve sizi perişan mı etti? Sizi kötü yollara mı düşürdü... Helal daire içerisinde size o ne yaptı? siz evliyken mi bunlar yaşandı! yoksa sevgiliyken mi! Madem olay bedduadır, olay artık Allahu Teala’ya müracaat ediliyor … Size o kişiyi burnu üstü yere çaktıracak bedduaları verirdim, öğretirdim ama bunda senin de cüz-i iraden var ve suçun vardır diye sen de o da belanızı bulmayınız diye vermekten vazgeçtim. Ama şu duayı yaparım: Allahu Teala katında benim zerre kadar hatırım varsa!!! ısrarla ve acilen!!! mazlum olma ihtimalinize karşı sizin bu beddualarınızın kabul olmaması için ben de buradan bu konuyu özellikle el Muksit ismi şerifiyle Rahman ve Rahim olan Allah’a havale ediyorum. O kişiyi ne sizin önünüzde rezil etsin ne de sizi başkalarının önünde rezil etsin. Çektiğiniz sıkıntıları da inşaallah hatalarınıza keffaret kılsın.... Bir Müslümanın başka bir Müslüman gıyabında ettiği dua reddolunmaz buyrulmuş Ya Rabb! Duydum işittim amel ettim. Bu noktada Merhemetlilerin En Merametlisi olarak şanına merhamet etmek yakışır. Aleyhisselam. Elhamdülillah. Amin

Gönülden bırak bu işin peşini.
Bu iş çirkefliktir. Allah'u Teala'nın hele ki zinadan uzak durun dediği noktalarda “sevgililik” gibi hususlarda çıkan anlaşmazlık ve haksızlıkları Allahu Teala’ya şikayet edip, O'nun eksiksiz ve tam isimlerini işin içine katarak müracaat etmeniz azgınlıktır. Ucu size de dokunur !!!!!!!!! Fesübhanallah!

Şöyle düşün: Anne-babana bu konuları soramıyorsan bil ki işin içinde zaten dine uygunsuz haller vardır. Başkalarının görmesini istemediğimiz bazı ameller demek ki sevap değildir. mutlaka senin de Allahu Teala’ya ve annene-babana karşı bu ilişkide mahçup olduğun veya olacağın yanların vardır, O kişi size karşı cinsel arzusu olan biridir. sen onun bacısı değilsin ki sen de istersin öyle şeyler. Böylece el Muntekım’e havale edersen el Hasib ile karşılaşırsın dikkat…




ozkn isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #5 (permalink)
ozkn
Başarılı Kardeşimiz







es-Selamu Aleyküm. Mesajı yazan bayan değilmiş. Ben de bayan yazdığı için ona bayan diyerek ifade ettim Kusuruma bakmasın yanlış anlamışım. Bir de yaşı 15 miş arkadaşın. Ya Hu! bu yaşlarda bu dertler nedir... 15 yaşında biz sokaklarda uçurtma uçurur top oynardık. Aman Allah'ım!!! . Ya ben o zamanlar annemden babamdan yediğim dayakları unuttum bile. Hatta bize vursalar dönüp yine sarılırdık bu sefer iki katı dayak yerdik bir gün sonra unutur tekrar sarılırdık ) intikam istiyorum, harap oldum, kalbimi acıttı gibi durumlar.... Siz uçmuşsunuz kuzucuklar ya kusura bakmayın ama önce çocukluğunuzun değerini bilin....




ozkn isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #6 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz







Ve Aleykümselam ozkn Forum da üyeleri, İyice tanımadan ,bilmeden, anlamadan yazmadan evvel Rabbimin Size nasip ettiği ilimleri,
Terazinin bir kefesine ,öbür kefeyede kalbini ,aklını ,vicdanini koyup! empati kendini karşındaki kişinin yerine koymadan yazarsaniz!!YANILABILIRSİNİZ...


"Birisi var, birkaç yıldır tanışıyoruz."
bu kardeşimiz 15 yaşında bir kaç yıl önce kaç yaşinda idi..?? Gerçek Ayrıntı da Saklıdır...




Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #7 (permalink)
ozkn
Başarılı Kardeşimiz

Haklısınız :)






Hazır bir kabahatlı bulmuşken fitili yakayım dedim ama elimde patladı neyse oğlum sana söyleyim kızım sen anla diye kıvırma payı yapayım

İtikat konusunda kardeşlerimin yuvarlanıp gitmesini istemiyorum Ben de evlenmedim, böyle giderse de sorun değil cennette (girebilirsek tabi) huriler var Hem de hiç bir beşerin eli değmemiş Eğer iman ediyorsanız evlenmemiş olarak vefaat etmeseniz bile ebediyen evlilikten mahrum kalacağınız anlamına gelmiyor. Bekar olarak vefaat eden mümin bayanlar şehitlerle evlendirilecek O zaman kadar bekleyemeyiz demesinler ne biliyorsun belki yarın öleceksin! Evlendiğin günün akşamına vefaat etmiyeceğini nereden biliyorsun




ozkn isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #8 (permalink)
Buğra
Katılımcı Kardeşimiz







Söyledikleriniz için Allah razı olsun, zaten bunları da bi anlık sinirle yazdım. Ayrıca 15 değil 19 yaşımdayım. Kayıt bilgilerinde yanlış yazıyor olmalı. Bahsettiğim kişi ile de 13 yaşında tanıştım. 6 sene oluyor yani. Dediğim gibi, söyledikleriniz için Allah razı olsun. Yanlışlardan kurtardınız beni.




Buğra isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #9 (permalink)
beyangara
Yeni Kardeşimiz







Alıntı:
ozkn İsimli Üyeden Alıntı Mesajı göster
es-Selamu Aleyküm.

Eşiniz miydi!!! Siz onunla evliydiniz de çocuğunuzu ve sizi perişan mı etti? Sizi kötü yollara mı düşürdü... Helal daire içerisinde size o ne yaptı? siz evliyken mi bunlar yaşandı! yoksa sevgiliyken mi! Madem olay bedduadır, olay artık Allahu Teala’ya müracaat ediliyor … Size o kişiyi burnu üstü yere çaktıracak bedduaları verirdim, öğretirdim ama bunda senin de cüz-i iraden var ve suçun vardır diye sen de o da belanızı bulmayınız diye vermekten vazgeçtim. Ama şu duayı yaparım: Allahu Teala katında benim zerre kadar hatırım varsa!!! ısrarla ve acilen!!! mazlum olma ihtimalinize karşı sizin bu beddualarınızın kabul olmaması için ben de buradan bu konuyu özellikle el Muksit ismi şerifiyle Rahman ve Rahim olan Allah’a havale ediyorum. O kişiyi ne sizin önünüzde rezil etsin ne de sizi başkalarının önünde rezil etsin. Çektiğiniz sıkıntıları da inşaallah hatalarınıza keffaret kılsın.... Bir Müslümanın başka bir Müslüman gıyabında ettiği dua reddolunmaz buyrulmuş Ya Rabb! Duydum işittim amel ettim. Bu noktada Merhemetlilerin En Merametlisi olarak şanına merhamet etmek yakışır. Aleyhisselam. Elhamdülillah. Amin

Gönülden bırak bu işin peşini.
Bu iş çirkefliktir. Allah'u Teala'nın hele ki zinadan uzak durun dediği noktalarda “sevgililik” gibi hususlarda çıkan anlaşmazlık ve haksızlıkları Allahu Teala’ya şikayet edip, O'nun eksiksiz ve tam isimlerini işin içine katarak müracaat etmeniz azgınlıktır. Ucu size de dokunur !!!!!!!!! Fesübhanallah!

Şöyle düşün: Anne-babana bu konuları soramıyorsan bil ki işin içinde zaten dine uygunsuz haller vardır. Başkalarının görmesini istemediğimiz bazı ameller demek ki sevap değildir. mutlaka senin de Allahu Teala’ya ve annene-babana karşı bu ilişkide mahçup olduğun veya olacağın yanların vardır, O kişi size karşı cinsel arzusu olan biridir. sen onun bacısı değilsin ki sen de istersin öyle şeyler. Böylece el Muntekım’e havale edersen el Hasib ile karşılaşırsın dikkat…

Oncelikle herkese selam olsun ,

Nette gezerken gordum ve uye oldum formunuza belki bi nebze rahatlamak bendeki yanlis yaptiysam veya yazdiysam kusuruma bakmayin,

Kardesim cok guzel ve rahat yazmissin ama inan Allah kimseyi bu durumlara dusurmesin inan bosanali 1.5 sene falan oldu ve cok cirkin oldu, hala icimi kemiriyor bu duygu ne yaptiysam atamiyorum. Aksam uyku girmez sabah desen perisanlik, aclikmis gulmekmis falan hep yalan oldu rezil olmakda cabasi. İnan bu kadar zaman gecmesine ragmen belki de beni omur boyu pesimi birakmayacak bu duygu, cok zor oldursem care degil, sovsem degil, ah etsem, beddua etsem ne care bilmiyorum. Sirtindan vurulmak inan cok zor... Belki benden daha kotu durumlarda olanlar var ama o da anca kendimi avuttugum tesellim sadece... Zor bir sureci atlatmaya calisiyorum 2 tane cocugum var beni bi sekilde magdur edene bi sekilde hayata kusturene yaptigi pisligi cok normalmis gibi gostermeye calisan, hala beni cileden cikarmak, yipratmak icin elinden geleni yapan bu kadina ne yapabilirim. Kardesim inan anlatsan anlatilmaz. Bu bunalimdan daha az zararla nasil kurtulabilirim siz degerli kardesleriminde belki bi fikri vardir. Bana da yardimci olmaya vesile olursaniz sevinirim...




beyangara isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #10 (permalink)
Aşk Ve Tasavvuf
Yeni Kardeşimiz







Dünyevi ilişkiler gerçek değildir sevgili dost. Batıl olandan uzaklaşman senin için iyidir. Bazen musibetler senin imanını kuvvetlendirir, seni olgunlaştırır ancak musibetlere sebep olanlar yerinde sayarlar ve gözleri bağlı kalır. Bu onlar için zaten en büyük zuldür. Sen'in gönlünün güzelliği sana yeter, o senin kazancındır. Bazen Aşk ile ağlamak insanı O'na daha fazla yakınlaştırır çünkü gerçek Aşk yalnızca Allah Aşk'ıdır.




Aşk Ve Tasavvuf isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler



Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.