Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Gönülden Gönüle Dertleşelim
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Soru cevap Dua köşesi İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları Dök içini rahatla İletişim
Gönülden Gönüle Dertleşelim Sıkıntı, stres, dert ve korkularınızı paylaşabilirsiniz.

Gaipten sesler duymak

Gönülden Gönüle Dertleşelim


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme: Konunun ortalama Değerlendirmesi 5,00/5,00 puandır.
Alt   #1 (permalink)
ozkn
Başarılı Kardeşimiz

Gaipten sesler duymaksesler duymak psikoloji gaipten sesler duymak nedir garip sesler duymak gayipten sesler gaibden ses duymak

Alıntı:
Gönül sızım İsimli Üyeden Alıntı Mesajı göster
onumde Psikoloji Psikiyatri (Ruh ve Sinir Hastalıkları)ve kisisel Gelisme hakkinda Dosyalari incelemeliyim..
es-Selamu Aleyküm Hocam,
Bu konuya hakimseniz bir sorum olacak. Yanıt verirseniz içimdeki merak büyük ölçüde gidecek. Geçen sene epey yıpranmıştım. Ailem istersen bir önlem amacıyla doktorla görüş, insan halidir ayıbı olmaz bu işin dediler. Ruh sağlığına muayene amaçlı gittim. Doktor bana şunu sordu: bazı sesler duyuyor musun?
-Ben de evet dedim. Ama içeriğini anlatmadım.

Hocam biri resmen benimle konuşuyor, sorular soruyor, cevap veriyorum. . Bildiğiniz diyalog kuruyor ya. Hani akıl ürünü olsa kendi içimden geçen bir şeye, ne cevap vereceğimi ben bile nerden bileyim ... İstesem aklıma hayalime gelmez yani.Duyduğumu iddia ettiğim bu seslerde edepsiz bir şey yok, ayrıca çarpılma gibi zarar gördüğüm bir durum yok. Ayrıca, vesvese gibi git şunu yap bunu yap şeklinde değil, öyle olsa anlarım, defol başımdan sen iblissin derim.

Erdim mi desem amelim ortada, haksız bir iddia olur bu.
Nedir sizce?

PAYLAŞ
Facebook Twitter Googleozkn isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
hasobam07
Katılımcı Kardeşimiz
Aleykum selam kardeşim ben yetkili biri degilim ama sana tavsiyem takma derim. Benim düşüncem şu; ALLAH hiç bir kulunu bırakmaz o yuzden o seslere cevap verme, bir süre sonra unutursun gider. Bende çok fena vesvese vardı ben takmadım ALLAH beni bırakmaz dedim artık çok şükür iyiyim.
hasobam07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #3 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Ve Aleykümselam İnsanın ekonomik problemleri eksiklik, yokluk, yanlızlık,korku ,stress,deprasyon,endişelerden oluşan, etkilenen düşünce ve davranışlar,
ruhsal iç dünyanızı da yansıtır.

psikologa gittiğinizde ilk sorduğu soru; bazı sesler duyuyor musun? manasi;
bazı sesler duymak;şizofreni veya ruh hastalığına başlangıcın ilk adımıdır....ama her ses duyan şizofreni veya ruh hastası değildir..

bunlardan ilki gece, evde yalnızken falan gaipten sesler duyduğunu söyleyen ama aslında gerçekte var olan tıkırtılar, rüzgar sesleri, uğultular, kapı gıcırtıları duymakta ve bu sesler muhtemelen komşu dairelerden falan gelmektedir.

ikincisi;Kendi kendine konuşan insanlar vardir..aslında her insan kendi içinde konuşur hatta kendiyle diyaloga girer.
bazen stres çok arttığında o iç ses dışarı taşar sanki enerjisini boşaltırsa rahatlayacakmış gibi kendi kendisi ile konuşur durur!!Vicdani bir hesaplaşmada olabilir..
gelecek yılla ilgili planlar yapar. Geçmiş yıl(lar)da yapmak isteyip de yapamadiklarini kendisi ile muhabet yapar kendini bir boşaltma yoluna gider..
insanın bazen kendine kendine konuşması yorum yapması sesli konuşması normal..buna sesli düşünme diyoruz
kendi kendine konuşmak insanın ara ara yapması gereken durumdur. şöyleki zihninden geçen bir düşünceyi kendi kendine yorumlamak ya da cevaplamak şeklinde değil de
daha çok iç sesle konuşmalı insan.

diğer bir nokta da gerçekte var olmayan ama nasıl oluyorsa kişinin kafasının içinde duyduğu, etraftaki diğer insanlar tarafından duyulmayan, hayal ürünü seslerdir.
Ruh hastalıklarında sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Beş duyunun görme, işitme, dokunma, koklama ve tat duyusu. Halüsinasyonlarda kişi, bir hastalığının olduğunu bilmeden,
gördükleri, işittikleri ve hissettiklerine bütünüyle inanır.
Hastanın düşünce ve fikirlerinin dışarıya aktarıldığını sanması, düşüncelerinin bir başkası tarafından biliniyormuş hissine kapılması,gibi çeşitli ruhsal halüsinasyonlar da vardır.

Normal kişilerde aşırı fiziksel ve ruhsal yorgunluk, ihtiyarlık zamanında uykuya dalarken ve uyanırken görülen geometrik şekiller, gri veya renkli nesneler görülmesi normal olarak kabul edilir.

Ruh hastalıklarından şizofreni, psikozlar, psikonevrozlar, kısa sürede gelişen iç sıkıntısı hallerinde halüsinasyonlar sık görülür.
genellikle hani çizgi filmlerde kahramanın kafasında ampul yanar ve napacağını söyleyen bir ses duyar ya işte onun gibi bir şeydir.
Sesi önemsemeyin ama sizdeki bu sesin etkisini önemseyin ..mesela size ne diyor..ne yapmanizi istiyor konusu önemlidir...

Bir de Menkıbelerde gaipten bir ses geldi gibi rivayetler var, vahiy kesildiğine göre bu tür sözleri nasıl anlamalıdır?
Nasıl ki şeytan kendi dostlarına her tür kötülüğü ilham ediyorsa melekler de Allah’ın sevdiği kullara bazen doğruyu ve güzeli ilham edebilirler.
Bununla birlikte gaipten ses gelmesi çoğu zaman sâlikin kendi şuurunda ve kendi benliğinden bir ses duymasıdır.
Zira belli oranda tasavvufi terbiye gören insanın kalbi rakikleşir ve ruhundan gelen güzel tavsiyeler, ilhamlar artabilir..
bunlardan hangisi Sizde buda AllaHU Alem-dir...

Selim akıl Hu ile gel Dile..
vicdan titresin gelsin Fiile..


https://www.islamiforumlar.net/psiko...-ruh-hali.html
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #4 (permalink)
ozkn
Başarılı Kardeşimiz

Çok teşekkür ederimAlıntı:
Gönül sızım İsimli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bunlardan ilki gece, evde yalnızken falan gaipten sesler duyduğunu söyleyen ama aslında gerçekte var olan tıkırtılar, rüzgar sesleri, uğultular, kapı gıcırtıları duymakta ve bu sesler muhtemelen komşu dairelerden falan gelmektedir.

Beş duyunun görme, işitme, dokunma, koklama ve tat duyusu. Halüsinasyonlarda kişi, bir hastalığının olduğunu bilmeden,
gördükleri, işittikleri ve hissettiklerine bütünüyle inanır.
Hastanın düşünce ve fikirlerinin dışarıya aktarıldığını sanması, düşüncelerinin bir başkası tarafından biliniyormuş hissine kapılması,gibi çeşitli ruhsal halüsinasyonlar da vardır.

Bununla birlikte gaipten ses gelmesi çoğu zaman sâlikin kendi şuurunda ve kendi benliğinden bir ses duymasıdır.
Zira belli oranda tasavvufi terbiye gören insanın kalbi rakikleşir ve ruhundan gelen güzel tavsiyeler, ilhamlar artabilir..
bunlardan hangisi Sizde buda AllaHU Alem-dir...
Hocam cevabınız için teşekkürler,Allah razı olsun.
Değindiğiniz konulardan üçü dikkatimi çekti. Değerlendirmeler çok isabetliydi memnun oldum.

İlk paragraftaki gibi madde sesler veya yansımalar durumumla ilgili değildi fakat güzel bir varsayımdı.

İkinci paragrafta belirttiğiniz gibi bendeki düşünce dışarı çıkmıyordu, daha çok karşımdaki inanın zihni sanki bana naklen geçiyordu. Tam tersi bir durum yani.

Üçüncü paragrafta tavsiyeden ziyade beni sorgular gibi bir durum vardı. İlmi bilgilerle karşı koyunca kesiliyordu. Vicdani bir hesaplaşmadır belki diye bir soru akla gelebilir ama biraz farklıydı.

İkinci duruma ait bir hadiseyi anlatmak istiyorum. Okurken başıma geldi. ayağımı topa vurayım derken ayakkabım biraz bol olduğu için döndü bileğim burkuldu bu şekil topu ıskalayıp sırt üstü yere düşmüştüm. O yüzden evden birkaç gün çıkamadım. Final haftasıydı ve bileğim çok şiştiği ve ağrıdığı için okula gidemedim. Bir ara uyandığımda hocamdan bana resmen nida geldi: Kimliğini, kalemini al hemen okula gel diye. Hocamın bana seslendiğine inanıp okula gittim ve sınıfa doğru giderken hocayla karşılaştım, gülümsedi... Sınav girmem gereken bir sınavdı hem de bahsettiğim hocanın sınavı. Ben o gün, o saatte, o hocanın dersinden sınavım olduğunu bilmiyordum. Sınavı o gün olmayabilirdi veya erken saatlerde olabilirdi ancak saat 1 gibi okula vardım ve bahsettiğim hocanın dersinin sınavına girdim çıktım. Şuan bile hala şaşkınım!!!

Hayırlı günler....
ozkn isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #5 (permalink)
lilium
Yeni Kardeşimiz
Benimde bir sorum olacak.
Eskiden beri sabah kalktıgım da bazen kendi adımı duyuyorum. Ama etrafa baktıgım da kimse yok. Ben yanlıs anlamisimdir. Demisimdir hep ama sonuncusu biraz tuhafti. Sabah yolda okula giderken uzaktan bir ses adimi soyledi ama bitisik bir sekilde degil hece hece soyledi. Surekli adimi tekrar ediyordu. Yurumeye devam ettim ve arkama baktim uzaklarda sadece sandalyede oturmus bir adam gordum. Baska kimse yoktu. Ayni ses tonuyla ayni surede surekli tekrar ediyordu. Bende bir arkadasimi hayak kirikligina ugratavaktim ama yapmadim. Bide sari renkli isiltilar goruyorum cogunlukla bir duvarda goz yanilsamasi olabilir ama cok parlak ve cok guzel. Sizce bu ne olabilir.
lilium isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #6 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Selamün Aleyküm İnsanın Maddi, Manevi problemleri eksiklik, yokluk,yanlızlık,sevgisizlik,korku ,stress,deprasyon,endişeler ,
çelişki,Kendini bulma arayışı ile etkilenen düşünce ve davranışlar, ruhsal iç ve dış dünyanızı da etkiler...

psikologa gittiğinizde ilk sorduğu soru; bazı sesler duyuyor musunuz ?
bazı sesler duymak;birinin kısık sesle ismini söylediğini duymak!! Ses insan sesine benziyor ama daha farklı bazen bayan sesi olarak bazen erkek sesi olarak geliyor.
Ama tek söylediği isminiz. rüzgarla birlikte sanki kulağının ardından biri, bayan sesi gibi yumuşak ve derinden adını söylüyor.
Ses yakından geliyor ama sanki uzaktan gibi. Bakıyorsunuz kim seslendi diye kimse yok.

Doktora evet aynen öyle derseniz
-Hmm şizofreni veya ruh hastalığına başlangıcındasiniz derler!!!

ama ben buna katilmiyorum!! her ses duyan şizofreni veya ruh hastası değildir..Her insanin hayatinda bir kırılma noktası vardir!!Kırılma noktası yeni bir hayatın başlangıcıdır...
Hani bir tünelin içine girdiğinizde ruhunuz daralır ya;Bir an önce çıkmak istersiniz, Çoğu kez tünelin ne kadar uzun olduğunu bilemeyiz,Hatta ya çıkış yoksa, ya hep karanlıkta kalırsak diye düşünür panik oluruz.. Oysa ki her tünelin mutlaka bir çıkışı vardır. Sıkıntılı geçen bir zaman dilimi olabilir ama çıkış mutlaka vardır.

o karanlık tünelin içine girmek,Tünelin ucundaki ışığa doğru ilerlemek İşte o aydınlığa çıkış anı bizim için kırılma noktası oluyor.
Tünele giriş nedenlerimizin sebebi hikmetti;olgunlaşma fazlına, geçmek için O karanlık tünelin içinden geçmemiz gerekiyordu...

kırılma noktasında insan fiziksel, ruhsal olarak daha farkli,daha hassas ve duyarli bir süreç geçirir...
Hepimiz enerji Hayat denen bu okyanusun içindeyiz..ve her insan bir radar gibidir!
kimisi daha duyarlı,hassas ve bu negatif ve pozitif enerjiyi hissedip miknatis gibi cekebiliyor ve olaylari daha ince ve görünmezi hissedip idrak edebiliyorlar..

İnsanın mahiyeti, madde ile mânânın birleştiği yer, akıl ve ruh, Allah'ın tecelli ettiği kalp, sürekli dönen ve tarayan bir radar gibidir...
Hepimiz aynı okyanusun içinde olduğumuz için bu yüzden, bu gezegende varolan herşeyin; insanların, hayvanların, bitkilerin,
minerallerin vs.nin titreşimlerini algılamak kişinin akli, irade,kalbi ,idrak,nasip, kismet meselesidir...

Bu tip insanlar farkli olduklari için toplumda freak yani garip, tuhaf,acaip, anlaşılmaz ,mecnun, deli, veli gibi isim takilir..
aslinda onlarda biraz maddi, manevi,duyarlilik, hassasiyet ve akıl ,idrak his fazlalığı olduğu ..
bu enerji akımını daha fazla hissedebildikleri için farkli görüp,ruhsal olarak da daha fazla hissedip daha fazlasini idrak edebiliyorlar..
enerji akımına insanin Ruhu Ruhaniyetti de diyebiliriz...

Bu insanlar, Ruhsal Gelişim, Meditasyon, Şifa, Korku, Kaygı,iman, sevgi, Aşk, Depresyonu;
daha derinden yaşadiklari ve hissedikleri için bunlari,malesef Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesine gönderiyorlar..
Bu ölçülerine bakarsanız ben de bir Allah'ın delisiyim...Deli olmazsam bunlari yazamazdim!!

Dostlar bana derler deli.Ben Allah'ın delisiyim.Bu ruhum aşka düşeli,Ne gerçek,Ne sahte anliyamaz oldum..
Yıllar önceydi, Kendimi uzun süredir kötü hissediyordum,hep daraliyor ,hep bir şeyler arıyordum Sürekli okuyor, araştırıyordum..
ama bir şeylerin eksik olduğunu hissediyordum. Ama neyin eksik olduğunu bulamıyordum. Kendimi kısır döngü içinde hissediyordum...
kendimi aradikca sanki arada bir birileri bana beni, kısık sesle ismimi söylediğini duyuyordum..
Allahim !!Bana kim sesleniyordu ?

O günlerde benim kırılma noktam olmuştu. Farklı bir yaşama geçmiştim.

Eveet bu Konu bu benim uzmanlik alanim amaa bazı şeylerin adını koymakla ya da tahmin,ihtimal etmekle de o şeyi çözüyor olmuyoruz..
''sende şizofreni var'' gibi laflar..herkes benzer şeyi söylüyor birbirine bakıp..doktora git !!!doktor ne yapacak ??
sorun ruhidir bedeni değil ki..doktor yüzüne bile bakmadan dayar ilacı..
niye ?çünkü işin aslını o da bilmez..Bu sesleri duymamizin sebebi hikmettini ancak Allah cc. bilir biz bilemeyiz!!!
işin asıl nedeniyse gizlidir bilen yok !!!!
doktorun yazdığı ilaçlar ağrı kesicilere benzer kısa süreli rahatlama sağlayabilirler ama kesin tedavi değil..başı ağrıyan birine sürekli ağrı kesici vermek gibidir bu durum.

göze görünmeyen varlıklar vardır ki gerçektir..insan tek realite değildir bu alemde emin olabilirsiniz...

bilmediğiniz seylerin ardına düşmeyin,takılmayın!!kendi aleminizde TAKILIN!!
Gelin kendi hakikatımızı ,kendi alemimizi bilenlerden. Kendi hakikatımızı sevenlerden olalım yeter!!


https://www.islamiforumlar.net/bedir...u-hz-adem.html
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #7 (permalink)
çeşm-i giryan
Misafir

Gaipten sesler duymakSelamın aleyküm
4 senedir tedavi goruyorum, son donemde ilaçlarımı aksatmaya başladım. Dun akşam ilacımı almama rağmen yine gaipten sesler duymaya basladım. Benim duydugum ses, beni doğru yola sokmaya çalısıyor ve ilaçlarımı kullanmamamı tavsiye etti, o ilaçları icersen beni duyamazsın, o ilacların ıcınde bır takım maddeler var gibisinden bana hep yanlışlarımı hatırlatıyor. Sık sık kumar oynayan bırıyım, gaipten gelen sesler ,kumarı bırakmam gerektigini, namaz kılmaya başlamamı, tovbe etmemi soyledi. Gaipten gelen ses bunları arka arkaya degil sohbet arasında soyluyor, can alan nokta ise dun internetten filim izledim, yasak filimlerden genc veya istek dısı çekilen filimlerden izlemedım ama akşamı sesler başlamıştı, zati gözlerimi kapadıgımda filimlerin kamera arkasını goruyordum, hic izlemediğim gormedigim filimlerin insanlara gosterılmeyen ibret alınacak goruntulerdı. Gözlerimi kapatmamaya çalısıyordum goruntulerı gormemek ıcın, gozlerım acık kende gormeye başladım, bana bu tarz filimleri gorursen şikayet etmemı falan soyledı. Sonra o ses sürekli La ilahe illallah dememi istedi telkin ederken içimden kafirun demek geldi, bu sefer onu bana şeytanın gosterdıgını soyledı, az bir goruntude geldı şeytana dair. Surekli hızlı bir sekılde gidip geliyordu, gaipten sesler ellerimi yukarı kaldırıp allaha dua etmemi, beni hatalarımdan dolayı afetmesini istemem gerektigi anımsattı. La ilahe illallahı telkın ederken içimde rahatlıyordu, ilaçlarımı aldıgımda 1 saat gibi surede uyutuyorlardı benı, yan etkısı, vucuda agırlık cokertıyor sonrada kafamda hıc dusunme olmadan uykuya dalıyordum. Dun akşam oyle olmadı, ilaçları ictikten sonra ilaçların verdıgı ağırlığı bile hissetmedim. Sizce doktora gitmelimiyim, ne yapmalıyım tavsiyelerinizi beklıyorum.

not : 4 sene once akıl hastanesine yatacak kadar ciddi sorunlarım oldu, bu seslerden dolayı onları burada yazmak ıstemedım, maddeye dayalı halüsinasyon dediler maddeyi bıraktıktan sonra başlamıstı bu halüsinasyonlar. içime şeytan girmeye çalısıyor kendimi peygamber sanmaya başlamıstım. artık insanlara baktıgımda melek şeytan sınıfına koymaya baslamıstım. dahası da varda o kadarını anlatamam artık umarım benı yadırgamazsınız.
 
Alıntı ile Cevapla
Alt   #8 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Ve Aleykümselam Bu konuyu daha iyi anlayabilmek için; Başımdan geçen bir olayı anlatacağım ;
uyuşturucu ,madde bağımlısı olan bir arkadaş Bebeği elinden alininca tanıştık kaybolmuş Müslüman genç bir kadin idi..
Bebeğini istiyordu ki bu imkansiz!!uyuşturucu ,madde bağımlısı olan bir insan uyuşturucudan ,maddeden temizlenmedikçe Bebeğine yakin bile olamaz!!neyse çok yalvardı
yakardı sadece bir kez gözlem altında Bebeğini görmek istiyordu..
neyse ben de bir Anneyim !!acıdım..acıma acınacak hale düşersin bu olsa gerek idi...yok yook !!ben bu söze inanmiyorum!!
acımakla değil, yardım etmemekle onun haline düşebilirim onun o zavallı, o çaresiz halini görüp yüz çevirebiliyorsan, kalbin sızlamıyorsa ne önemi vardi kalbimin
diyordu en büyük hakimim olan vicdanim!!

neyse Bebeğini görmesi icin kısa bir görüşme hazırladım tabiki gözlem altında olacakti.. ne oldu ise nasıl yapti ise Yeni doğan bebeğini kaçırdı..
tabii sorumlu, sorunlu olan bendim!! 24 saat içinde bulunmasa bebek ölebilirdi...ve ben vicdan mahkesinde ömür boyu katil damgasını yiyecektim..

yanima bir Güvenlik Görevlisi alarak aramaya başladık.. 'Meyhane, kerhane, bar ,çöplük ,sokak sokak Bebeği ariyoruz!!yok yok!!
Rabbime yalvarıyorum ne olursun yardim et yoksa ben biterim..derken Hamd olsun anneyi bir çöpte bulduk!!uyuşturucunun da etkisi ile sadece gülüyordu
_bebek nerde dedim..?
_ne bebeği dedi ..?
bebeği hatirlamiyordu...Madde bağımlılığı kişinin sinir sistemine etki ederek akli, fiziki ,ruhani ve kimyasal ve psikolojik dengesini bozar biliyorum ama O bebeği bulmali idim..
bu soğukta bebek fazla dayanamaz!!Anneye yalvarıyorum bebek nerde lütfen hatirla yok hatirliyamiyor!!
burasi istanbul değil ki bebekler cami kapısına bırakılmaz..çöp kutularinda ,tuvaletlerde bulunur...

neyse kadini kolundan tuttum ve Bebeğini aramaya Başladık...onun gittiği meyhaneye girdik Tv deki spiker beni gözetliyor ,benim Hakkımda konuşuyorlar haydi kaçalim diyordu..halüsinasyon görüyordu...
Bebeği ariyoruz, uyuşturucunun zamani geçtikce vicdanini, kalbini, ruhunu duymaya Gaipten sesler duymaya başlıyordu..
__Suus tamam biliyorum ! ben ne bicim insanim ,evet ben bir hayvanim..kendi Bebeğimi kaybettim..Allah diyordu Allahhh...
uyuşturucunun zamani daha da geçtikce halüsinasyonlar artiyordu..
ağır halüsinasyonlar yaşıyordu bir ara kendini peygamber saniyor insanlari hayvan ya da melek ,yada cinselik şeklinde görüyordu...aklınin kimyasi bozulmuştu..
etrafinda yılan akrep görüyordu..Allahu Alem bunun hikmettini ben bilemiyorum..

neyse Hamd olsun Bebeği sonunda bulduk!!ve Anne tedavi görmeyi kabul etti!!Madde bağımlısı gençlerin tedavi edildiği rehabilitasyon merkezine yatirildi..
Hastahanede maddeye dayalı, maddeyi bıraktıktan sonra bu ağır halüsinasyonlar daha da çoğalmıştı...ama evladi için hiç pes etmedi..
sanki Cennete varmak için Cehennemlerden geçiyordu.. Onu izlemek bile korkunçtu..Onun için sadece Dua edebiliyordum..

Madde kullanımı ve bağımlılığı bir sağlık sorunudur. Ve bunun tedavisi mümkündür. Tedavinin başarıya ulaşması kişinin iradesine ve bırakma isteğine bağlıdır.
Bunun için muhakkak tıbbi yardım ve uzman desteği gerekmektedir.
Hem de bir an önce,Tedaviyi tamamlamak tedavi başarısında önemlidir. Tedavi sonrası süreç oldukça hassas ve uzundur ama Allah'ın izni ile bunun tedavisi mümkündür...
Madde Bağımlısı Bu Kardeşimiz tedavi oldu, Tövbe etti hamd olsun..Allah bu durumda olanlara yardım etsin.amin..


Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #9 (permalink)
çeşm-i giryan
Yeni Kardeşimiz
Selamın aleykum
Hocam mesajınız için çok teşekkürler nasıl anlatsam bilemiyorum. Sesler ve görsel olarak birşeyler duyup görüyorsunuz. Birde Bunlara elinizde olmadan inananıyorsunuz cok çabalıyorum o sesleri dinlememek için ama benim duyduğum sesler genelde beni dinimize yöneltiyor o yüzden teredütte kalıyordum. acaba gerçekmi halüsinasyonmudur diye. Çok şükür şuan çok iyiyim 2 3 günlük bir sıkıntım oldu doktorumdanda randevu aldım gidicem insallah. bu arada içimden sureklı namaz kılmak gelıyor kılmaya fırsatım olmuyor işimin yoğunluğundan ama sürekli dua ediyorum. Alllahımızın adını her cümlenin başına koymaya çalışıyorum. çevremdeki insanlar bana birden ne olduğunu merek ediyolar tekrardan kafayı yiyecemden korkuyolar.. ama bu sefer olmucak o
çeşm-i giryan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #10 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Ve Aleykümselam Allah cc. yar ve yardimciniz olsun..
"benim duyduğum sesler genelde beni dinimize yöneltiyor"
O duyduğunuz sesler sizin kendi vicdaninizin, ruhunuzun sesi..Siz özünde gerçekten iyi bir insansıniz...


https://www.islamiforumlar.net/gonul...n-ses-kim.html
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.