Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Gönülden Gönüle Dertleşelim
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları İlahiler İletişim
Gönülden Gönüle Dertleşelim Sıkıntı, stres, dert ve korkularınızı paylaşarak rahatlayacağınız bölüm. MESAJINIZ, KONTROL EDİLDİKDEN SONRA YAYINLANACAKTIR...

Büyü Var mıdır..?

Gönülden Gönüle Dertleşelim


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler
Alt   #11 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizAhh benim guzel yurekli kardesim büyü yaptiklarinda okuduklari Dua degil..

Büyü veya sihir (Arapça: سحر); insanların doğaüstü, paranormal veya mistik yöntemlerle doğal dünyayı (olayları, nesneleri, insanları) etkileyebildiğini öne süren uygulamalar ve bunların çevresinde oluşturulan kültürel sistemdir...

Popüler kültürde sık rastlanılan büyü yapma yöntemleri arasında; çeşitli malzemelerden karışımlar hazırlama, büyülü sözcükler söyleme veya hareketler yapma, büyülü yazılar veya semboller çizme, sihirli değnek gibi araçlar kullanma, belirli bir kişiyi sembolize eden kuklalar kullanma, kan veya hayvan yağı kullanma sayılabilir.
Büyüler zengin, sağlıklı veya başarılı olmak, birine yardım etmek gibi iyi amaçlarla veya birini cezalandırmak gibi kötü amaçlarla da icra edilebilir.

Siz bunlara fazla takilmayin bunlar ile ugrasanlar Seytanin cocuklaridir daha ne diyeyim..
Allah islah etsin hidayet versin..

Bismillahirrahmanirrahim.

Kul e'ûzü bi-rabbil felâkı min şerri ma halâka ve min şerri ga-sikın izâ vakabe ve min şerrin neffasati fil ukadi ve min şerri hâsi-din izâ hased.

Felâk Sûresinin Anlamı (Manası)
« De ki: Yarattığı şeylerin şerrinden karanlığı çöken gecenin şerrinden düğümlere üfleyen nefeslerin şerrinden hasedini açıklayan ve hasediyle hareket eden hasetçinin şerrinden sabahın Rabbine sığınırım. »
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #12 (permalink)
alemra
Katılımcı KardeşimizBismillahirrahmanirrahim.

Kul e'ûzü bi-rabbil felâkı min şerri ma halâka ve min şerri ga-sikın izâ vakabe ve min şerrin neffasati fil ukadi ve min şerri hâsi-din izâ hased.

Felâk Sûresinin Anlamı (Manası)
« De ki: Yarattığı şeylerin şerrinden karanlığı çöken gecenin şerrinden düğümlere üfleyen nefeslerin şerrinden hasedini açıklayan ve hasediyle hareket eden hasetçinin şerrinden sabahın Rabbine sığınırım. »
alemra isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #13 (permalink)
Seyyidahmet
Katılımcı KardeşimizBüyü Sihir Vardır
Seyyidahmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #14 (permalink)
Ekrem
Yönetici-AdminAlıntı:
gülseda dündar İsimli Üyeden Alıntı Mesajı göster
tabi daha farklı yollarda var büyüyle alakalı onlarlada bu sıkıntını atlatabilirsin.. mesela sirkeli suyla yıkanmak sirke suyu büyü tutmaz ve daha birçok örnek var
Selamu aleyküm, birçok örneklerin içinde, eve giriş kapısının üstüne rakı koymakta var
Bunları bende duydum, hatta ben yıllar önce baş ağrısından duramazdım, bizimkiler sağolsunlar sağa, sola sorup, soruşturup bende muska olduğunu öğrenmişler, birgün yoldan geldim yemekten sonra su içecem onee sürahi içinde bir kağıt, kağıtta arapca bişeyler yazılı, dedim buda neyin nesi yoksa beni öldürüp mirasıma konmak için muskamı yaptırdınız, diye espiri yaptım ve gerçekten muskaymış ama başımın ağrısının geçmesi için yapılmış muska, üleynnn benim başımın ağrısıyla muska büyü ne alaka ben yolda giderken arabanın camını açtığım zaman yediğim rüzgarın ve egzost dumanının etkisiyle meydana gelen baş ağrısının muskayla ne alakası olur diye söylendim ve kağıdı yırttım attım.
venihayetinde mesleği bırakıp birkaç yıldır yola gitmiyorum şimdi ne baş ağrısı kaldı, nede diş ağrısı, (uykudan gürültüyle uyanmadığım, ve stresli, asabi olmadığım zamanlar hariç) konuyla ilgisi yok ama ağızdaki çürük dişlerinde baş ağrısı yaptığı malumdur.
İşin gerçeği ben oldum olası bu büyü, muska gibi şeylere inanmam, inananada kızarım çünkü bize ne geliyorsa hepsi ALLAH(c.c.)tan geliyor
Ekrem isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #15 (permalink)
eesila
Katılımcı Kardeşimiz

İslamda büyü var mıdır?


Selamün aleyküm sizden bi konu hakkında bana yardımcı olmanızı istiyorum. Ben 9 yaşında iken annem vefat etti biz 4 kardeştik abim ablam ben ve küçük kız kardeşim ve babannem var sonra babam tekrar evlenmek zorunda kaldı ve evlendiği kadın bize çok kötü davrandı. Şuan hepimiz evlendik ve 2 kardeşimde bu kadından var. Kadın hala bizimle uğraşmakta ve bizim ailemizle kötü olmamız için elinden geleni yapmakta. En sonunda babamızla da görüşmemizi istemiyor, kendi çocukları için herşeyi yapıyor babamla da araları bozuk en ufak tartışmada ablasına gidiyor her gittiğinde geri dönmek için ya arsa ya para ya da altın istiyor ve ben bu kadından bize karşı okuma yaptırdığından büyü yaptırdığından şüpheleniyorum çünkü hiçbir zaman bizim iyi olmamızı istemedi, zamanında da muska bulmuştum cebinde eşimle sebep yokken bile tartışıyoruz ve benim aklıma hep bu kadın bize bişeymi yaptırıyor sorusu oluşuyor ama sonra diyorum rabbim sen ol demezsen olmaz eğer varsa öyle bişey varsa da kendi boynuna dolansın diyorum sizce yanlış mı düşünüyorum? Sizce muska diye bişey varmı artık bi hocaya gitmryi bile düşünüyorum o derece şüphelerim var ...
eesila isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #16 (permalink)
çokbilmiş
MisafirAlıntı:
eesila İsimli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamün aleyküm sizden bi konu hakkında bana yardımcı olmanızı is tiyorum.ben 9 yaşında iken annem vefat etti biz 4 kardeştik abim ablam ben ve küçük kız kardeşim ve babannem var sonra babam tekrar evlenmek zorunda kaldı ve evlendiği kadın bize çok kötü davrandı şuan hepimiz evlendik ve 2 kardeşimde bu kadından var kadın hala bizimle uğraşmakta ve bizim ailemizle kötü olmamız için elinden geleni yapmakta en sonunda babamızlada görüşmemizi istemiyor kendi çocukları için herşeyi yapıyo babamlada araları bozuk en ufak tartışmada ablasına gidiyo her gittiğinde geri dönmek için ya arsa ya para ya da altın istiyo ve ben bu kadından bize karşı okuma yaptırdığından büyü yaptırdığından şüpheleniyorum çünkü hiçbir zaman bizim iyi olmamızı istemedi zamanında da muska bulmuştum cebinde eşimle sebep yokken bile tartışıyoruz ve benim aklıma hep bu kadın bize bişeymi yaptırıyo sorusu oluşuyo kafamda ama sonra diyorum rabbim sen ol demezsen olmaz eğer varsa öyle bişey varsa da kendi boynuna dolansın diyorum sizce yanlış mı düşünüyorum? Sizce muska diye bişey varmı artık bi hocaya gitmryi bile düşünüyorum o derece şüphelerim var ...
Aleykümselam, gerçek bilgili bir hocaya gidip tavsiye alabilirsin. Ama medyumlara, büyücülere paçanı kaptırma sakın. Felak ve Nas sureleri ile Ayet-el kürsi oku devamlı. İnanarak ve anlamını bilerek.
 
Alıntı ile Cevapla
Alt   #17 (permalink)
ozkn
Başarılı Kardeşimiz

Başımıza gelen her sıkıntı büyüden mi kaynaklanır..


es-Selamu Aleyküm.

Her bir geçimsizliğin, her başınıza gelen musibet ve sıkıntıların sonu büyüye çıkar diye bir kaide yoktur. Büyüyü çirkinlikleri ile tam manasıyla yapanları belki de zor bulursun... Çevrenizde ben büyü yapıyorum diyenlerin yaptıkları büyü mü olduğu tartışılır. yani bu işin ehli gerek! Ben de iki kere kulağımı bir kere burnumu kıvırdım al sana büyü yaptım derim: etkisi olur mu? Ha!! Allahu Teala dilerse bir insanın bedduası da tutar başına bir musibet verebilir. Sen de korkarsın ki büyü mü yapıldı bana diye...

Ya cin musallat olduysa diye düşünmek yok, birinin bedduasını mı aldım diye kendimizi eleştirmek yok... Belki de başına gelen olumsuz şeyler kendi yaptıkların sebebiyle gelmiştir. Hemen biri büyü mü yaptı demek uyanıklık, kurnazlık olur!

Yumurta kabuğu gördün madem alıp at dışarı.. Üç kere Felak ve Nas suresi oku, büyüyse bile tesiri kalkar. Bu sureler sırf hatim yapasınız diye inmedi!

Efendim, kocamla aramda tartışmalar oluyor, haksız yere gelip bana şiddet uyguluyor. Nas Suresinde cinlerin ve insanların göğüslere vesvese verdiği zaten buyurulmuş. Belki biri size karşı eşinizi kışkırtıyor. Bu kişiler insan da olabilir cinler de.

Her şeye büyü demeyiniz. Müslüman ülkede yaşıyoruz ama sorsanız er-Rahim nedir diye açıklayamazlar, belki de bağışlayandır diyeni bile zor bulurken, din konusunda ilimden bu kadar mahrum iken tutup size ayetlerle büyü mü yapabilecek ya HU! Büyü vardır, tamam da iki çatal çıngırtmakla bu işler olmuyor. Fitne çıkartmayın! Bana acaba şu büyü mü yaptı diye kişileri zan altında bırakmayın. Kötü göz (nazar) eder yine zarar görürsünüz ona bakılırsa! Bırakın başkaları büyü mü yaptı demeyi. Bizim milletimiz bu işleri bilmezler
ozkn isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #18 (permalink)
e2009
Yeni Kardeşimiz

Yerdım


Merhaba eesila hala aynı sıkıntıları yaşıyormusunuz?
e2009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #19 (permalink)
ihvan
Uzman KardeşimizBen de konuya şöyle yaklaşayım:
Hz İsa büyücü müdür? Muhataplarına büyü mü yapardı Hz İsa..?
Ya Hz Musa..? Yine Hz Süleyman ya da Hz Muhammed..?
Hatta bir ayette kafirler bütün Peygamberleri istisnasız (Zariyat Suresi) büyücülükle suçlamışlardır..!

Aslında böyle bir şey asla yoktur değil mi? Lakin, insanlar değerlerine göre, putlaştırdıkları, tapındıkları ve kutsal kıldıkları inançlarına göre böyle bir iftirayı da arzedebiliyorlar muhataplarına.
Yani Peygamber'ler insanları, Allah'a, gönderilen Kitab'a, gönderilen Din'e insanları davet ediyor, birçok insan aklını ve iradesini gönderilen Peygamber'e "itaat"te kullanınca, kafirler de sanırlar ki, itaat edenlerin beyinleri, kalpleri, iradeleri ve akılları Peygamberler tarafından düğümlendi, büyülendi vs.
Hadise budur..!
Onun için büyü son tahlilde, gözbağcılık, oyunculuk, düzenbazlık, hilekarlık şeklinde tarif edilmiştir.
Bütün bunlar, akil olan insanın, doğru ve dürüst olan insanın, bir takım yalan ve yanlış telkinlerle aklının, kalbinin, yüreğinin "şüphe"ye düşürülmesiyle alakalıdır.
Yani asıl incelik şuradadır, hadise sanal'dır, gerçekte öyle bir şey yoktur, ama göze, akla, kalbe ve gönüle öyle bir şeyin varlığı ya telkin edilir ya da oyunculuk ve gözbağcılık ile göze aynen öyle gösterilir. Mesele budur!!!

NOT

Aile içi kavgalarda da büyü fonksiyonları yoktur. Ya hanımefendiye kocasının "adil" ve "doğru" ve de "dürüst" duruşu ağır gelmiştir, ya da kocaya hanımefendisinin bu hali ağır gelmiştir ya da her ikisinin de bu minvaldeki halleri her ikisine de ağır gelmiştir...

Adam gidiyor, kadınlarla kızlarla gününü gün ediyor, kadın da diyor ki, "Kocama büyü mü yapıldı acaba..?"

Eee benim de gülmem gerek değil mi?
ihvan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

SeçeneklerPowered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.