Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > KÜLTÜR,EDEBİYAT MİZAH > Gönül Sızım
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları İlahiler İletişim
Gönül Sızım Gönlünüzdeki sızıları dindirecek bir bölüm

Başkasının Çocuğuna annelik yapmak

Gönül Sızım


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme
Alt   #1 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz

Başkasının Çocuğuna annelik yapmak


Başkasının Çocuğuna,annelik yapmak üvey anne olmak zordur..
ehh sende başkasının Çocuğuna annelik yapıyorsun diyeceksiniz ama benim ki farklı ben onu ilk an ilk günden beri bakıyor, emek ,zaman sevgi, verip annelik yapıyorum...

Üvey annelik kolay bir şey değil. Ama bunu en iyi şekilde yapan, başkasının doğurduğu çocukları, kendine ait çocukları olsun olmasın en iyi şekilde büyüten, seven kadınlar ve erkekler hep vardı ve olacaklar.
Başkasının Çocuğuna,hakkı ile annelik yapabilenlere helal Olsun onlar Takdîre Şâyan...
Bir çocuğu sevmek, ona bakmak için onu doğurmak gerekmez.ama Allah rızasını bilen Allah (cc)tan Korkan yarın yaptıklarından sorulacaığı bilincinde olması kul , mazlumun hakkından korkan vicdan sahib olması gerekir.. Bir korumasız aciz çocuğu ,bir mazlumu, dövmemek için öz annesi olmak gerekmez. sadece insan olsa yeter....

üvey anne KAYINVALİDE İLE ANNE ARASINDAKİ FARKA BENZİYOR. İYİSİDE OLUYOR KÖTÜSÜDE. GENELLEME YAPILAMAZ BENCE..
Üvey anne mi, üvey evlat olmak mı zor..her ikiside zor...?
Üvey anne olmak çok zor,üvey evlat olmak ise bin beter zor !
Çevremde bunun örneklerini çok gördüm,iyi eğitim almış,kültürlü ,dindar ve sabırlı üvey anneler bile zorlanıyorlar.
Bir şeyin aslı varken sahtesini tercih edermisiniz ?
Doğurmadığınız,emek vermediğiniz bir çocuğun kaprislerine katlanabilirmisiniz?
kendi çocuğunuza sahipken,bir başkasının çocuğuna aynı şekilde sevginizi verebilirmisiniz.. ?

Sen dünyayı önüne sersende sevgini en yoğun şekilde göstersende annesinin yerini tutamazsın.
Bir şey dikkatimi çekiyor insan, Başkasının Çocuğuna çok kolay beddua edip kızabiliyor neden acaba..?
Başkalarının kendi çocuğumuza kötü davranmasını istermiyiz.Hayır tabiiki.O zaman o çocuğun da bir annesi var ,O da birinin kuzusu, evladı, diye bunu düşünmek lazım.
Üvey anne olmak zordur...hele insan olabilmek daha da zordur...
Çocuk seven, insan seven, empati yapabilen kadın üvey anne olmaz, olamaz..

Üvey anne olmak zordur ama Yeter ki siz sakin olun ve kendinizi olayların doğal akışına bırakın. Hem kendinize hem de çocuklara zaman tanıyın. Birbirinize alışmanız ve aile içindeki yerinizin oturması için gerekli olan en önemli şey zamandır.

Kimi zaman düşmanca tavırlarla karşılabilir ve hatta kızgınlık anlarında gerçek anne olmadığınız hatırlatılabilir.

Tüm bunlara hazırlıklı olmalısınız. Adımlarınızı dikkatli bir şekilde ve yavaş atın. Ancak bu şekilde eşinizin ve çocuklarıyla mutlu bir ilişkiniz olabilir.

Ancak bu arada ilk günden itibaren onlardan sadece saygı beklediğinizi gösterin. İlişkinizin başında bunu sağlayamazsanız daha sonra yapmanız çok daha zor olacaktır.

Çocukları anne demeye zorlamayın: Bu yapabileceğiniz en büyük hata olacaktır. Zaten zaman içinde aranızdaki ilişkiye bağlı olarak kendiliğinden bir bağ oluşacaktır. Kimse kimseyi sevmek, kendi çocuğu veya öz annesi saymak zorunda değil.
Önemli olan birbirinizi anlamanız ve birbirinize saygı göstermeniz. Arada çok büyük bir sevgi olmasa da bir aile olunabilineceği unutulmamalıdır.
Bu arada tam tersi bir durum da yaşanabilir. Onları karşı sevgi hissetmezseniz kendinizi suçlamayın. İlişki kurmak zaman alır.

Gerçekçi olun: Gerçekleşmesi mümkün olmayan beklentiler içine girmeyin. Taşların yerine oturması haftalar ve aylardan çok daha uzun sürebilir ve hatta bunun için birkaç yıl gerekebilir...

Ben bir koruyucu Anneyim;anneler günü, gönüllü ve koruyucu anneler için o gün daha anlamlı. Annelerin de çocukların da gerçek olmadığını bildiği ama bilmiyormuş gibi yaptığı anne ve çocuklar onlar. ..

Gönüllü anneler, çocuklara annelerinin yokluğunu hissettirmeyen fedakâr bireyler...


PAYLAŞ
Facebook Twitter GoogleGönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizDoğuran mı anne, büyüten mi...?
Bir Başkasının Çocuğuna,Anne olduktan sonra anladım ki, sadece doğurmak anne olmaya yetmiyor.
Anne olmak için fedakarlık gerekiyor, yorulmak gerekiyor; uykusuz kalmak, hastalanınca başından ayrılmamak, ilk adımlarına şahit olmak, düşünce elinden tutup kaldırmak emek vermek, ona her türlü maddi, manevi ,zaman ,sevgi yatırım yapmak gerekiyor...
Kendi kanından kendi canından olmadığı halde bir bebeği canı gibi seven, gecesini gündüzünğ ona feda eden, hatta bazen doğurmadığı halde emzirebilen BÜYÜTEN ANNE’lerin hakkının yenmesini kabul edemiyorum..

Benim üç tane arkadaşım var üvey anne olan. Çocuklar annelerinden çok üvey anneleriyle kalmak istiyorlar. Çünkü onlarla mutlu oluyorlar.
Peki ne yapıyor bu kadınlar da, vazgeçilmez üvey anneler oluyorlar..?
Fazladan çabaya gerek yok. Önce evlendikleri insanı seviyorlar. Yani kocalarını seviyorlar. Kocalarını sevince de, kocalarının ailelerini ve kocalarının sevdiklerini seviyorlar.
Sonuç olarak da, kocalarının sevdikleri çocukları seviyorlar. O çocuğu kimin doğurmuş olduğu değil önemli olan, çocuğu kimin dokuyacağı önemli diye düşünüyorlar.
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #3 (permalink)
Huzur Yolcusu
Çalışkan KardeşimizSelamün aleyküm ablacım nasılsın Rabbim inşallah her şeyi gönlüne göre ve hayırlısını versin. Kesinlikle haklısın doğurmaktan çok büyütmek emek vermek ihtiyacı olduğunda yanında olan insan bence öz anneden daha üstündür.

Benim bildiğim anne profili her düştüğünde tutan sevincinde mutluluğunda derdinde üzüntüsünde yanında sebepler ne olursa olsun önceliği evladı olan annedir. Bunu yapabilen insan öz veya üvey olma noktasında ayrım yapılmaksızın annedir baş tacıdır. Üvey anne olmak gerçekten zordur ama layıkıyla yapan insanlar elleri ayakları öpülesi insanlardır.

Emeğine ellerine yüreğine sağlık ablacım; ama malesef ki günümüzde yeni gelen nesil bu yazdıklarından anlattıklarından bir haber yaşıyor. İlla ki istisnalar var ama büyük çoğunluğu tam zıttını düşünüyor, Rabbim inşallah senin vesilenle de gençlerin gönlüne bu düşünceleri verir.

Dualarında dualarımda buluşmak duasıyla, Allah'a emanet ol ablacım...
Huzur Yolcusu isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #4 (permalink)
Ab-ı Hayat
ModeratörEmeğine sağlık abla,
Allah gercekten, yürekten Anne olmaya calısan, başkasının cocuguna kol kanat germeye, onları memnun etmeye calısan anneleri; hem bu dünyada, hem öbür dünyada sevindirsin.

Onların yar ve yardımcısı olsun, insallah kıymeti bilinen bir anne olsunlar........
Ab-ı Hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #5 (permalink)
tozduman
ModeratörKimileri gönül ile anne , kimileri mecburi üvey anne..
Gönlü anne olanın , her hali anne dir.
Lakin mecbur anne oluyorsa , sevgi bi gün biter, hürmet de biter .
Türkiye de üvey anne denilince , tüylerim diken diken oluyor.
Allah herkesin ve benimde gönlüme merhamet versin.
tozduman isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #6 (permalink)
Hümeyra
Süper KardeşimizSelamün aleyküm dostlar;sevgili, gönül dostum yine vakti zamanında ,benim şimdilerime dokunan güzel bir konu açmış Allah cc sonsuz razı olsun
Ben de artık üvey anneyim oğlum 16 yaşında bir genç ve annesini 4 yıl önce kaybetmişler ilginç olan oğlumun abisi olan büyük oğlumu da küçük oğlumun annesi küçük yaşından itibaren büyütmüş ....
Bizim evde annelik halef selef olarak yürütülüyor anlayacağınız....İlk evlada sonraki anne sahip çıkıyor o hayata veda edince onun biyolojik evladına ise başka bir anne annelik görevini devr alıyor yani ben...Bazen düşünüyorum şeytan çok uğraşıyor Allah korkusundan ve onun annesinin abisine bakmasından olsa gerek oğlumun etrafında dört dönesim geliyor en çok ona hayır dualar etmeyi seviyorum çünkü acemiyim ve ergen bir delikanlıya iyi sanıp yanlış davranarak asiliğine sebep olmayayım diye dua ile amel ediyorum.Bir gerçek var ki oğlum bana karşı uysal bir çocuk lakin etrafımızdan ve aile içinde ki diğer fertlerden ve annesinin arkadaşlarından onun biraz agresif olduğu söylendi ve ben şu ana kadar öyle bir durumla karşılaşmadım elhamdülillah ve Rabbim karşılaştırmasın.....
Tek derdim onunla daha candan abla evlat olmak istiyorum fakat gönül dostumun dediği gibi sanırım zamana ihtiyacımız var,bir kaç gün önce telefonda konuştuğum başka bir ablam ise ''Erkek çocuklarının daha çok sevgiye ihtiyacı olduğunu gördüm 2 kız annesi olarak çalıştığım okul kantininde dedi; teneffüslerde gelip abla diye sarmaş dolaş oluyorlar sen oğluna elinden geldiğince sevgini beden diliyle de göster oda sana daha kolay alışacaktır ve onun ne olursa olsun anne sıcaklığına sevgiye ihtiyacı var'' diye bir hatırlatmada bulundu umarım ve dualarım oğlumla daha sıcak bir abla evlat olabilmek derdimizi, sevgimizi ,hayatımızın kalanını daha verimli paylaşabilmek için, inşallah Rabbim bu konuda da hayırlar ile karşılaştırıp gönüllerimizi tüm anne olmaya çalışan anne adayları ile evlat olmaya çalışan evlatların kalbini birbirlerine ısındırsın .....selametle Allah cc emanet olun dostlar..........
Hümeyra isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.