Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İSLAMİ PAYLAŞIMLAR > Dua Köşesi
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları İlahiler İletişim
Dua Köşesi Dualar ve dualarımız burada

Her sıkıntıyı gideren 7 Ayet

Dua Köşesi


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme: Konunun ortalama Değerlendirmesi 5,00/5,00 puandır.
Alt   #1 (permalink)
imat
Başarılı Kardeşimiz

Her sıkıntıyı gideren 7 Ayet


Prof.Dr.Nihat Hatipoğlu'nun okunmasını tavsiye Her sıkıntıyı gideren 7 Ayet

HER SIKINTIYI GİDEREN YEDİ AYETİ KERİME(1.Ayet)

Okunuşu: Bismillahi'r-Rahmani'r-Rahlm. Kul ley yusibena illa ma keteballahu lena, hüue Meulana ve alallahi fel-yetevekkeli'l-mü'mlnun.
Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla. De ki: Bize hiçbir zaman Allah'ın yazdığından başka bir şey ulaşmaz. O, bizim Mevlamızdır ve mü'minler onun için yalnız Allah'a dayanıp güvensinler! (Tevbe, 51)

HER SIKINTIYI GİDEREN YEDİ AYETİ KERİME(2.Ayet)

Okunuşu: Bismlüahi'r-Rahmani'r-Rahim. Ve iy yemseskellahu bi durrinfela kaşife lehu illa hu ve iy yuridke bi hayrinfela radde llfadlih, yüsibü bihi mey yeşau min ıbadih, ve hüve'l-ğafuru'r-rahlm.
Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla. Ve eğer Allah sana bir keder dokunduracak olursa, onu O'ndan başka açacak yoktur; ve eğer O, sana bir hayır dilerse, o zaman da O'nun lütfunu reddedecek yoktur.O, lütfunu kullarından dilediğine nasib eder. O, çok bağışlayan, çok merhamet edendir.(Yunus,107)

HER SIKINTIYI GİDEREN YEDİ AYETİ KERİME(3.Ayet)

Okunuşu: Bismillahi'r-Rahmani'r-Rahim. İnni tevekkeltü Alallahi rabbi ve rabbiküm, mâ min dabbetin illa hüve ahlzüm bi nasıyatiha, inne rabbi ala sıratım müştekim.
Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla. Her halde hem benim Rabbim, hem sizin Rabbiniz olan Allah'a (güvenip) dayanmışım. Hiç (bir) yerde bir debelenen (canlı) yoktur ki perçemini O tutmuş olmasın! Şüphe yok ki Rabbim doğru bir yol üzerindedir. (Hud, 56)

HER SIKINTIYI GİDEREN YEDİ AYETİ KERİME(4.Ayet)

Okunuşu: Bismillahi'r-Rahmani'r-Rahim. Ve ke eyyim min dabbetil la tahmilu rizkaha, Allahu yerzukuha ve iyyaküm ve hüve's-semiu'l-âlim.
Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla. Nice hayvanlar var ki, rızkını (yanında) taşıyamaz; Allah onlara da rızık veriyor, size de! O her şeyi işitendir, bilendir. (Ankebut, 60)

HER SIKINTIYI GİDEREN YEDİ AYETİ KERİME(5.Ayet)

Okunuşu: Bismillahi'r-Rahmani'r-Rahim. Ma yeftehıllahü linnasi mir rahmetin fela mümsike leha, ve ma yümsikfe la mursile lehu mim ba'dih, ve hüve'l-azizü'l-hâkim.
Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla. Allah insanlara rahmetinden her neyi açarsa artık onu tutacak, kısacak kimse yoktur. Her neyi de tutar kısarsa onu da ondan sonra salacak yoktur. O, öyle güçlüdür, öyle hikmet sahibidir. (Fatır, 2)

HER SIKINTIYI GİDEREN YEDİ AYETİ KERİME(6.Ayet)

Okunuşu: Bismillahi'r-Rahmani'r-Rahim. Ve lein seeltehüm men haleka's-semauati ue'l-arda le yekulünnallah, kul eferaeytüm ma ted'une min dunülahi in eradeniyallahu bi durrin hel hünne kaşifatü durrihi ev eradeni bi rahmetin hel hünne mümsikatü rahmetin, kul hasbiyallahu aleyhi yetevekkeli'l-mütevekkilun.
Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla. Andoldun ki, onlara: 'O gökleri ve yeri kim yarattı?' diye sorsan kesinlikle 'Allah'tır' diyeceklerdir. De ki: 'Gördünüz ya, Allah'tan başka çağırdıklarınızı, eğer Allah bana bir keder dilerse, onlar O'nun vereceği kederi açabilirler mi? Ya da O, bana bir rahmet dilerse onlar O'nun rahmetini (engelleyip) tutabilirler mi?' De ki: Allah bana yeter! Tevekkül edenler hep ona dayanır! (Zümer, 38)

HER SIKINTIYI GİDEREN YEDİ AYETİ KERİME(7.Ayet)

Okunuşu: Bismillahi'r-Rahmani'r-Rahim. Fe in teuellev fe kul hasbiyallahu la ilahe illa hu, aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbü'l-arşi'l-azim.
Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla. Eğer aldırmazlarsa de ki: "Bana Allah yeter! O'ndan başka ilah yoktur. Ben O'na dayanmaktayım ve O, o büyük arşın sahibidir!" (Tevbe, 129)

PAYLAŞ
Facebook Twitter Googleimat isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
meryem60
Katılımcı KardeşimizBen bir dilek için okumuştum sürekli. O dilek istediğim gibi olmadı ama. Onun yerine korkularım geçti. Artık kapalı alanda tek başıma kalabiliyortm. Çok güzel ayetler zikri bile ferahlatır :-)
meryem60 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #3 (permalink)
Hümeyra
Süper KardeşimizSelamün aleyküm sevgili meryem,imat kardeşimizden Allah cc razı olsun bu ayetleri sabah akşam bende sadece Allah rızası için vird edindim okuyorum elhamdülillah yaklaşık haziran ayı başından beri kuran okumanın hiç bir şekilde zararı olmaz hayrı herdaim bizimledir.Selametle kalın.
Hümeyra isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #4 (permalink)
duayaz
Yeni Kardeşimizher sıkıntımda okurum.Allah razı olsun paylaşım için.
duayaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #5 (permalink)
esra.
Yeni KardeşimizElfu elfı amiiinn Allah razı olsun
esra. isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #6 (permalink)
mavili
Yeni KardeşimizAllah razı olsun tam ihtiyacım olduğu anda bu site çıktı karşıma teşekkürler paylaştığınız bilgiler için.
mavili isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 4 Hafta önce   #7 (permalink)
Kayıtsız Üye
MisafirSelamun aleykum inşaAllah

3. Ayette Müştekim yazmışsiniz Ilginize. Alallahi yerine alallahl yazmışsiniz.

Yönetim/edit: Aleykümselam, düzeltildi...
 
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.