Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İSLAMİ PAYLAŞIMLAR > Dua Köşesi
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Soru cevap Dua köşesi İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları Dök içini rahatla İletişim
Dua Köşesi Dualar ve dualarımız burada

Tevbe Suresinin Son İki Ayetini 7 Kere Okumak

Dua Köşesi


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme: Konunun ortalama Değerlendirmesi 5,00/3,88 puandır.
Alt   #11 (permalink)
Muvazzaf
Misafir
Arkadaslar merhaba,

Anlayamadigim bir sey var. Muslumanligi resmen babadan devralmis kendi kendinize kabul etmemis gibi sadece kulaktan duyma bilgilerle savunuyorsunuz. Hanginiz Kuran'in degistirilmediginin ispatini yapabilir.
Kuran'in icinde gecen ayetle bu ispat yapilamaz. Zaten Kuran degistirelecek olsa ilk once bu ayet degistirilmez. Kuran'da hic bir ekleme cikartma yapilmadigini bir ateiste nasil ispat edersiniz. Bir cok kisi bu kitabin korunamayacagini soyluyor. Ikna edilebilseler cok seyler degisir.
Ferit kardesim "Kuranı Kerim hiçbir değişikliğe uğramamıştır dedim ya." diyerek ispat yapabildigini saniyor. Ama bu cok komik. Hic bir bilimsel veya ilimsel hatta tarihsel bir calisma yok mu? Bunlari hic arastirmadin mi kardesim?
Aydin kardesimin "Kuran-ı Kerim'e ekleme çıkartmanın yapılamamış ve yapılamayacak olduğundan emin olmak isteyenler için, Kuran-ı Kerim'in mucizelerinden biri anlatan kitaplara bakabilirler." demesi zaten Kuran'a buyuk hakarettir. Allah kelaminda bulamadigimizi fanilerin yazidigi kitaplarda mi bulacagiz. Ortalik hurafeci dolu. Bu insanlarin hangi kitabini okuyacagiz. Kuran bir Musluman icin yeterlidir.
 
Alıntı ile Cevapla
Alt   #12 (permalink)
Turab
Teknik Ekip
Merhaba kardeşim, biz niye ateistlere Kuranı-ı Kerimin değiştirilmediğini ve değiştirelemeyeceğini ispat edelim. Değiştirildiğinin ispatı varsa onlar yapsınlar. Bu iman meselesi. Şüphesi olan varsa araştırır. Ben hiç şüphe duymuyorum şahsen. Biz Kuran'a da inanıyoruz. Sünnetlere de inanıyoruz. Hurafelere ve uydurmalara itibar etmiyoruz. Forumda daha başka yazı yazmak veya cevap vermek istiyorsan üye olmalısın. Misafir olarak soru-cevap-açıklama şeklinde devam edemezsin.
Turab isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #13 (permalink)
Kayıtsız Üye
Misafir
Hiç şüphe yok ki, Kur'ân'ı biz indirdik, elbette onu yine biz koruyacağız (hicr suresi 9ayet) ayettede görüldüğü gibi kuran ı kerim allah tarafından korunmaktadır onun değiştiğini söylemek en büyük sapıklıklardan biridir hemen tevbe etmen lazım.
 
Alıntı ile Cevapla
Alt   #14 (permalink)
Kayıtsız Üye
Misafir
Alıntı:
Ajda İsimli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Öyle diyorsunuz ama Tevbe suresinin son iki ayetinin sonradan ilave edilmediğini ispat etmeniz, bu konuda deliller göstermeniz lazım.
Kuran zaten en büyük delil hic mi görmediniz yanan evden çıkan ve hiçbir zarar görmeyen Kuranı Kerim Allah Kitabimizi koruyor ve hiçbir değişikliğe ugramamistir. Bişey sunacaksan sen delil göster gosteremicegin içinde sus.
 
Alıntı ile Cevapla
Alt   #15 (permalink)
Kayıtsız Üye
Misafir
Kuranı kerimin en azılı düşmanları bunu akıl etmemişmiydi eğer değişseydi bir hüccetle saldıeacaklardı fakat Kuranı Kerimin icazına ancak boyun eğdiler kibirlerinden iman etmediler.

Yoksa onu (Muhammed kendisi) uydurdu mu diyorlar? De ki: “Eğer doğru söyleyenler iseniz, haydi siz de onun benzeri bir sûre getirin ve Allah’tan başka, çağırabileceğiniz kim varsa onları da yardıma çağırın.

Hayır öyle değil. Onlar, ilmini kavrayamadıkları ve kendilerine yorumu gelmemiş olan bir şeyi yalanladılar. Kendilerinden öncekiler de (peygamberleri ve onlara indirilen kitapları) böyle yalanlamışlardı. Bak, o zalimlerin sonu nasıl oldu.

İçlerinden öylesi var ki ona (Kur’an’a) inanır; yine onlardan öylesi de var ki ona inanmaz. Rabbin bozguncuları daha iyi bilendir.
Yunus 38-39-49
 
Alıntı ile Cevapla
Alt   #16 (permalink)
Kayıtsız Üye
Misafir
Degerli arkadaşlar, dinimize iman edenler Kur'an i Kerimin degistirilmedigini ve degistirilemeyeceginede iman etmis olurlar cunku kitabımız da gecen bircok ayette buna deginilmektedir dolayisiyla iman ettigini soyleyip kitabin değiştirildiğini iddia etmek inkara götürebilir bu acidan dikkatli olmak gerekiyor.
Bu dine iman eden biri kitabimizin degistirilemeyeceginide kabul etmis oldugundan, degistirildigini iddia edenler,degismeden onceki halini ve degistikten sonraki halini gostermeleri gereklidir. Degistirilmedigine iman etmis olanlar zaten degismedigini bildikleri icin ve ayete iman ettikleri icin bu ispat yeterlidir, degistigini soyleyenin onceki ve sonraki halini delillendirmesi gerekir, ornegin İncilin değiştirildiğini nereden anliyoruz 4 farkli incilin oldugunu gorup bildigimizden anliyoruz, bizim kitabimizinda degistirildigini iddia edenler oncesi ve sonrasini veya degisik versiyonunu gostermesi gerekmektedir, aksi taktirde iman etmemis olsa bile aksini ispat edene kadar degismedigini kabul etmek zorundadir, inanankar icin zaten problem yok.
 
Alıntı ile Cevapla
Alt   #17 (permalink)
Turab
Teknik Ekip
Bu son iki âyetin Kur'ân'dan en son nazil olan âyet olduğu hakkında bir rivayet vardır: Hz. Übeyy b. Kâ'b (r.a.)den "Kur'ân'ın Allah'a ahdi en yakın olanı, yani en son nazil olanı (...)'den itibaren iki âyettir." diye rivayet bulunmaktadır. (Suyuti, ed-Dürrü'l-mensur, 4/331) Bununla beraber Bakara Sûresi'ndeki 281. âyetin bundan da sonra nazil olduğuna ilişkin rivayet daha çok tercihe şayandır.

Yine rivayet olunduğu üzere Hz. Peygamber (asm)'in vefatından sonra Mushaf cemolunduğu zaman bu âyeti, Zeyd b. Sabit tarafından çok araştırılmış ancak Zü'ş-şehâdeteyn yani, iki şahit hükmünde olan Huzeyme b. Sabit nezdinde bulunmuştu. (Buhari, Tefsiru sureti 9/20) Yani âyet, ashabdan birçoklarının ezberinde olmasına rağmen yazılısı ancak Huzeyme'nin yanında bulunmuştu. Çünkü Kur'ân, yalnızca hafızların ezberinden değil, ondan başka Hz. Peygamber (asm) zamanında yazılmış ve en son arzada karşılaştırılmış sayfaların da bir araya getirilmesi ve bu belgelerin de dikkate alınması ile bir mushafta toplanmıştı. Yazmakla görevlendirilen Zeyd b. Sabit, bu iki âyeti, bir yerde yazılı olarak bulmadan yazamıyordu.

Bundan dolayı kendi ifadesine göre; "Berâetün Sûresi'nin sonundaki bu iki âyeti bulamayıp araştırmaya başlamış ve ancak Huzeyme'nin yanında yazılı olarak bulmuş ve böylece ezberden bilinen bu iki âyetin kesin yazılı belgesi de elde edilmiş oldu.

Ebu Davud'un Süneninde rivayet olunduğuna göre; Ebu'd-Derdâ Hazretleri demiştir ki, "Her kim sabah ve akşam yedi kere (Hasbiyallahu la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve huve Rabbül arşıl azim.) derse Allah Teâlâ, o kulun önemsediği şeylere kifâyet eder." (Suyuti, ed-Dürrü'l-mensur, 4/334)
Turab isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #18 (permalink)
Kayıtsız Üye
Misafir
Kuranı Kerim kıyamete kadar degismeyecektir, degistirilmeyecektir. Bu hadis ve ayetlerle sabittir.
 
Alıntı ile Cevapla
Alt   #19 (permalink)
keremu
Yeni Kardeşimiz
ve aleykum selam. çok güzel paylaşım olmuş. Kur'an-ı Kerim ALLAH c.c. tarafından kıyamete kadar korunacak. O değiştirilmemiş ve değiştirilmeyecektir. gayrisi boş.
keremu isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 4 Hafta önce   #20 (permalink)
Kayıtsız Üye
Misafir
19cuların inkar ettiği 9/128-129
{9+128+129=266 19x14}
ayetlerin
لقد جاءكم رسول من انفسكم عزيز عليه ما عنتم حريص عليكم بالمؤمنين رءوف رحيم
فان تولوا فقل حسبى الله لا اله الا هو عليه توكلت وهو رب العرش العظيم
harf sayısını Sübhan Allah 19’un tam katı yapmış: 114 (19x6)
 
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.