Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > KÜLTÜR,EDEBİYAT MİZAH > İslami Rüya Tabirleri > __Y__
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları İlahiler İletişim
__Y__ Y harfiyle başlayan rüya tabirleri

Rüyada yasin suresi okumak

__Y__


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme: Konunun ortalama Değerlendirmesi 5,00/5,00 puandır.
Alt   #1 (permalink)
*İLiM DiLeNcİsİ*
Çalışkan Kardeşimiz

Rüyada yasin suresi okumak


Rüyada yasin okumak, rüyada yasin suresi görmek, rüyada yasin suresini dinlemek, ruyada yasin suresini okumak, yasin suresi duymak

Rüyada yasin suresini okumak veya dinlemek akibetin hayır olacağına, imanla yaşayıp son nefesi imanla vermeye işarettir.

Yine rüyada yasin okumak, uzun ömür, bol rızık, Allah c.c'nün lütfuna, rahmet ve merhametine ulaşmak, Peygamber s.a.v'in muhabbetinin kalbe yerleşmesi olarak yorumlanır.

Dünya ve ahiret mutluluğuna, hayır ve selamet içinde olamaya, insanlara iyilik yapmaya, temiz insan olup günahlardan uzak kalmaya, çeşitli nimetlere kavuşup, büyük sevaplar kazanmaya müjdeleyici ve uyarıcı bir mesaj olarak tabir olunur.

Bu rüya, kıyamet günü Allah’ın resulü ve onun ehl-i beyti ile beraber olma nimetine kavuşmaya ve bu sevinci yaşamaya da yorumlanmaktadır.

Gördüğünüz rüyayı tek başına değil, rüya içinde gördüğünüz diğer unsurlarla beraber yorumlamanız gerekir. Bulunduğunuz ortam, orada bulunan insanlar veya objeler, rüyadaki farklı his ve görüntüler, sesler hep birlikte ele alınıp, bu şekli ile bir anlam veya mesaj çıkarmak gerekir. Rüyalar başlıbaşına size gönderilmiş uyarı veya mesaj olabilir. Bu nedenle rüya gören kişinin içinde bulunduğu durum, yaşam tarzı v.s gibi etkenler anlamı tamamen değiştirebilir.

PAYLAŞ
Facebook Twitter Google*İLiM DiLeNcİsİ* isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
sadliko
Katılımcı Kardeşimizrüyada yasin suresini ezbere okumak rüyada yasin süresi okumak rüyada yasin şerif okumak rüyada yasin görmek okumak tabiri

Selamun aleyküm, ben rüyamda yasin süresini ezbere okuyordum. Yarılarından sonrasıydı önümde kur'an-ı kerim vardı. Bir ara devamını getiremedim yani ezbere okuyamadım. Önümdeki kur'an-ı kerime baktım harfler çok küçük ve anlaşılır değildi. Kur'an harfleri sanki kum kadar taş kırıkları görünümündeydi. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim.
allah cc razı olsun.
sadliko isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #3 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizVe Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada yasin suresini okumak veya dinlemek akibetin hayır olacağına, imanla yaşayıp son nefesi imanla vermeye Çok hayırlara vesil olan bir rüyadır...

"Bir ara devamını getiremedim yani ezbere okuyamadım. Önümdeki kur'an-ı kerime baktım harfler çok küçük ve anlaşılır değildi. Kur'an harfleri sanki kum kadar taş kırıkları görünümündeydi "

Biz asla kemâle eremiyeceğiz, amma ermek için ölene kadar çalışacağız. Rabbim cümlemize kıldığımız namazları ,okuduğumuz Kur`ani yaşayabilen iman ile yaşayıp iman ile ölmeyi nasip eylesin.

Bir imam efendi varmış namazını tadil-i erkana uyarak kılmaya çok dikkat edermiş cemati hayranmış imam efendiye....
Birgün öğle namazı kıldırırken cemaate imam efendi tam öğlenin sünnetinde sağına selam verirken yaşlı ak sakallı bir ihtiyar görür sola selam verir hemen sağına döner bakar ihtiyar yok... Farza geçer hemen. Farz namazda da aynısı olur...İmam efendi şaşkındır son sünnete durur tam sağa selam verecek ihtiyar yine orda.
Sola selam vermeden sorar 'Amca sen kimsin necisin hep namazda sağa selam verirken varsın sola selam verip geri baktığımda yoksun? ''der.

İhtiyar adam ''Eğer beni merak ediyorsan; Pesine cematini de al bir karanlık sokak var orayı geç. Ordan korkunç mu korkunç bir sokak var orayı da geç.
Ondan sonra yeşil bir kapı çıkacak önüne. O kapının üzerinde ''LAİLAHE İLLALLAH MUHAMMEDÜN RESULALLAH'' yazıyor.
O kapıdan gir beni orada bulacaksın, kim olduğumu ancak ozaman söylerim''demiş...
İmam efendi hemen cemaate dönüp ''benim başımdan böyle böyle bir iş geçti hadi benle geliyomusunuz ''der...cemaat çok sevdikleri imamlarını yanlız bırakmazlar...

önce karanlık sokaktan geçerler..korkunç sokağa gelince imam efendi arkasına bir bakar ki cemaatten kimse kalmamış sokak o kadar korkunçmuş ki hepsi kaçmışlar.
İmam efendi o sokaktan geçmiş yeşil kapıyı görmüş kapı ki güzelliği gözlerini kamaştırmış üzerinde''LA İLAHE İLLLALLAH MUHAMMEDÜN RESULALLAH'' yazıyomuş ...
Hemen içeri girmiş içerisi okadar güzelmişki İmam efendi büyülenmiş ihtiyar adam orada bir koltukta imamı bekliyormuş...

İmam efendi hemen sormuş''' dediklerini yaptım dediğin sokaklardan geçtim fakat cemaatim korkunç sokağa gelince beni bırakıp kaçtılar şimdi de bana sen kimsin'' der.
Yaşlı adam gülümseyerek İmam efendiye '' Ben Azrail(a.s)im ve sen öğlenin daha sünnetinde sağa ilk selam verdiğinde beni gördün ya işte ozaman tereğayından kıl çeker gibi ruhunu bedeninden aldım. Ama sen bunu anlayamadın bile...

Karanlık sokak varya orası senin tabutun cemaat seni omuzlayıp getirdi sonra o korkunç sokağa yani kabrine koydular imanın o kadar kuvvetliki hakkıyla kıldığın namazlar yaptığın görevin oradan hiç korkmadan geçirdi veeeee burasıda CENNET-İ ALA dilediğingibi yaşa ''demiş...
kissadan hisse...
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #4 (permalink)
maybel
Yeni Kardeşimiz

Rüyada yasin okunup dinlenmesi


S.a hayırlı forumlar, rüyamda askerdeyim askerde benim gibi kısa dönem olan iki arkadaşım vardı. Komutan geliyor ve arkadaşlarıma yasin suresini okuyun diyor. Arkadaşlarım yasini okumaya başlıyor, biri çok güzel okuyor ben dinliyorum, Sonra komutan bana ihlas suresini soruyor bende okuyorum sizce rüyamın yorumu nedir?
maybel isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #5 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizVe Aleykümselam hayırlı ramazanlar rüyaniz Hayr olsun..rüyanın yorumunu ancak Allah cc. bilir biz bilemeyiz..
nefsinin komutanı ol ki azaların sana itaat etmek zorunda kalsın..Adalet terazisini vicdan kürsüsüne kur ve dinle önce
sonra HAKKca karar ver ve uygula gereğince...

"Bizim Sözlerimiz ancak Yüreği temiz olanlara düşer " Ehli Beyt..

Gördüğünüz rüyayı tek başına değil, rüya içinde gördüğünüz diğer unsurlarla beraber yorumlamanız gerekir. Bulunduğunuz ortam, orada bulunan insanlar veya objeler,
rüyadaki farklı his ve görüntüler, sesler hep birlikte ele alınıp, bu şekli ile bir anlam veya mesaj çıkarmak gerekir.
Rüyalar başlıbaşına size gönderilmiş uyarı veya mesaj olabilir. Bu nedenle rüya gören kişinin içinde bulunduğu durum, yaşam,ruhsal, imani makami, tarzı v.s gibi
etkenler anlamı tamamen değiştirebilir

Rüyada yasin suresini okumak veya dinlemek;
iki farklı yorumu vardir.
-akibetin hayır olacağına, imanla yaşayıp son nefesi imanla vermeye Çok hayırlara vesil olan bir rüyadır...

-Hayatta bir şeyleri yanlış yaptığını yada yanlış bilgi sahibi olmak yüzünden hata işlediğini ve hatalı yolu bırakıp,Çok Geç Olmadan Hakkın yolunda ilerleyip,
doğru şeyler yapmak gerektiğini simgeler..

Rüyada İhlas suresini okumak;
dünya ve ahiret saadetini elde edeceğinize ve geçiminizin güzel olacağına…İnanç konusunda temiz biri olduğunuza ve inancınızın doğruluğuna işarettir.

her zaman her yerde doğruları söylemek.. selametle..https://www.islamiforumlar.net/ruya-...lisiyorum.html
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #6 (permalink)
iffet
Yeni Kardeşimiz

rüyada yasin okumak


selamun aleykum. Ben rüyamda yasin okuyordum hocanın yanında ama hoca erkekti tanıdığım hocada değildi. Nereye kadar okuduğumu görmedim hoca bana en başını çok güzel okudun diyor. sonra sanki bana yasini öğretmesi için başka hoca geliyor.
iffet isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #7 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizVe Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun..rüyanın yorumunu ancak Allah cc. bilir biz bilemeyiz..
nefsinin komutanı ol ki azaların sana itaat etmek zorunda kalsın..Adalet terazisini vicdan kürsüsüne kur ve dinle önce
sonra HAKKca karar ver ve uygula gereğince...

"Bizim Sözlerimiz ancak Yüreği temiz olanlara düşer " Ehli Beyt..

Rüyada yasin suresini okumak veya dinlemek;
iki farklı yorumu vardir.
-akibetin hayır olacağına, imanla yaşayıp son nefesi imanla vermeye Çok hayırlara vesil olan bir rüyadır...

-Hayatta bir şeyleri yanlış yaptığını yada yanlış bilgi sahibi olmak yüzünden hata işlediğini ve hatalı yolu bırakıp,Çok Geç Olmadan Hakkın yolunda ilerleyip,
doğru şeyler yapmak gerektiğini simgeler..

Sevginizi, Sevdiğinizi,mutluluğunuzu,imaninizi ulu orta yerde ifşa etme!! nazar değer..kurda kuşa, tilkiye yem olur ,riya (gösteriş) karışabilir..selametle..
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #8 (permalink)
msaglam
Yeni Kardeşimiz

Rüyada yasin suresi görmek


Rüyada yasin suresi duymak, rüyada yasin suresi görmek rüya tabiri.
Selamun aleykum Rabbim öncelikle kolaylık versin. Ben rüyamda oğlumla yüksek biryerlerden koşuyordum işime gec kalmışım. Daha sonra nasıl oldu ne oldu bilmiyorum 80 bin yasin dendi. Yasini gördüm fakat 80 bini çok net hatırlıyorum...

Yasin suresini sürekli okuyan, dinleyen biriyim fakat bu rüyada ne anlama geliyor anlamadım, yardımlarınızı rica edeceğim. Yardımcı olabilirseniz de olamassanız da ALLAH sizden razı olsun.
msaglam isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #9 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizVe Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun
Rüyada Yüksek yerlerde koşmayi görmek;
rüyayı gören kişinin ideallerine, amaçlarına, hedeflerine ve hayallerine işaret eder.
Rüyada yüksek bir yerlerden koşmak;
Sıkıntı ve ıstırap verecek şeylere, işleri aceleye getirmeye,unutmayin hayati konularda karar verirken oğlunuzun da fikrini, rızasini almaniz gerekli..

Rüyada yasin suresini okumak veya dinlemek;
iki farklı yorumu vardir.
-akibetin hayır olacağına, imanla yaşayıp son nefesi imanla vermeye Çok hayırlara vesil olan bir rüyadır...

-Hayatta bir şeyleri yanlış yaptığını yada yanlış bilgi sahibi olmak yüzünden hata işlediğini ve hatalı yolu bırakıp,Çok Geç Olmadan Hakkın yolunda ilerleyip,
doğru şeyler yapmak gerektiğini simgeler..

Rüyada seksen 80 bini görmek;
bir uyari tehlikeli zevkleri simgeler...Önce düşün,sonra tAŞın
Kafa karışıklığından sıyrılıp yön bulmak, karar vermek, adım atmak için sular durulana kadar bekleyin..her şeyin hayırlısı için dua ediniz ..selametle.
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #10 (permalink)
nehirr
Yeni Kardeşimiz

Rüyada yasin suresi okumak


Rüyada yasin suresi okuduğunu görmek, rüyada yasin suresi olumak, rüyada yasin- şerif okumak görmek tabiri.
Selamun aleykum mumin kardesim, iki gun once namaza basladim ve gunahlarim icin tovbe ettim. Bugun ruyamda yakin zamanda hakkin rahmetine kavusan annemin halasina ruyamda kuran-i kerimde yasini serifi mealiyle birlikte okurken gordum. Cok etkilendim ve beni derinden yaraladi. Benden bir dua beklentisi mi var, allahu teala bana mesaj mi veriyor? merak ettim. ilginiz ve bu guzel yardiminiz icin sizlere cok tesekkur ediyorum. Simdiden allah razi olsun, hurmetlerimle.
nehirr isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.