Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > KÜLTÜR,EDEBİYAT MİZAH > İslami Rüya Tabirleri > __I-İ__
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Soru cevap Dua köşesi İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları Dök içini rahatla İletişim
__I-İ__ I-İ harfiyle başlayan rüya tabirleri

İstihare rüyası yorumları

__I-İ__


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme
Alt   #1 (permalink)
Huzur Yolcusu
Çalışkan Kardeşimiz

İstihare rüyası yorumlarıistihare rüyası anlamları istihare rüyaları tabiri istihare rüyası yorumları
Selamün aleyküm; benim aynı konu için yattığım istihareler var ramazan ayı dolayısıyla buraya yazamadım. Bu konu hakkında kesinlikle bir yanlış yapmak istemediğim için Allah'tan dileyerek doğruyu yapabilmek adına yattığım istiharelerdir.

Şu anda eşimle ayrı yaşıyoruz, boşanma davası açtım eşim bir çok defa evden gitti ayrılmak için ama hep aynı gün döndü. En son gidişinden bu yana 8,5 ay oldu sürekli aradı cevap vermedim. 30 haziranda aradığında cevap verdim pişman olduğunu söyledi ablası ve amcası yüzünden bu hale geldiğini söyledi, beni polise bile yalan ifade ile şikayet etti, şu anda dava halen sürüyor. Şikayetini geri çekeceğini söyledi bana çok oyun oynadılar ve bizim şu anda 3 yaşında bir kızımız var bu telefondan sonra kafam çok karıştı gel dedim, yüzünüze bakacak yüzüm yok dedi. Bende o zaman yüzün yok bir daha arama dedim ve aramadı o da ama onun için endişeliyim çünkü zonguldakta olduğunu facebooktan yeni tanıdığı bir bayan arkadaşının yanında olduğunu söyledi. Okadar şey yaşadım ama hala başına birşey gelmesini istemiyorum, neticede çocuğumun annesi bu yüzdende ne başına kötü birşey gelmesini, nede evladımın boynunun bükülmesini isterim. Bu yüzden eşimin dönmesi ve benim kabul etmem hayırlı mı diyerek istihare yattım. Ve dediğim gibi konu çok hassas olduğu için hata yapmak istemiyorum. Allah rızası için bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

İstihare rüyası
1) İstihare rüyamda köy gibi bir yerde tepedeyiz, bir boynuzlu inek ve birtane uzun boynuzlu koç var, eşimle bende varız koçla ineğin boynuzunu birleştiriyorum toslaşacaklar sanırım, onlar birbirlerini itmeye başlıyorlar koç ineği uçuruma doğru itekliyor bizde eşimle konuşuyoruz, eşim gitmek istediğini söylüyor bende gidecektin madem niye geldin diyorum, birşey söylemiyor bende yürüyorum, koçta arkamdan geliyor. Yolda yürürken bu şimdilerde pepeli miki mauslu balon tarzı şeylere helyum gazı basıp sattıkları şeylerden buluyorum yerde ağzı açık, yaklaşıyorum çok pis bir koku geliyor bir eve giriyorum eşimde yanımda beyaz bir kundakta bebek görüyorum ve uyandım.

2) İstihare rüyamda bir okuldayım öğretmen bir soru soruyor parmak kaldırıyorum derken aynı okulda öğretmen olduğumu ve beyaz önlüklü öğretmenler gördüm.

Bu istihare rüyasının tabirleri nedir acaba Allah rızası için yorumlarsanız çok sevinirim...

PAYLAŞ
Facebook Twitter GoogleHuzur Yolcusu isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
İmam Cafer Sadık r.a: Rüyada boynuzlu havyalar görmek; hayır ve menfaate işaret eder.

eşinizden boşanirsaniz bunun bedelini, faturasini çocuğunuz öder ..
"koç ineği uçuruma doğru itekliyor " siz eşiniz elinizi uzatmazsanız uçuruma doğru gidebilir..
burada hayvanlar birer sembol Siz burada uzun boynuzlu koç burcunda erkek olan İnatçı içinizde ki hayvana esir olmuşsunuz...
eşiniz boynuzlu inek saf, temiz, Aşırı düzeyde başkaları tarafindan kolay etkilenen,verimli fakat fazla Akıllı olmiyan iradesi zayif insan ..

HER İNSAN SON BİR ŞANSI HAK EDER
Herkes son bir şansı hak eder. Oldukça iddialı bir cümle farkındayım, üstelik yaşadıklarınızı şöyle bir düşününce terazinin size taraf yanının ağır bastığına inandığınız için
çoğunuz buna pek katılmıyorsunuz biliyorum.
Ama son bir defa daha denemeye ve her ne olursa olsun son bir şans daha vermeye değer diyorum ben.
Kendimiz için.
Sonrasında"keşke" yığınları arasında boğulmamak, içimizi rahatlatmak adına minicik bir adım bu sözünü ettiğim.

Daha önce yaşananların, iyi ya da kötü tam anlamıyla size ait anılarınızın güzel yanlarına bir artı daha eklemek adına. Karşınızdaki değil aslında siz hak ettiğiniz için.
Yaratacağınız bu son şans sizin elinizde. Bir tek hamlenize bakıyor aslında.
Yapacağınız sadece bir" merhaba" demek. Tüm üzüntülerinizi, tüm göz yaşlarınızı tecrübe hanenize katıp atacaksınız bu son adımı. Karşılığını görür ya da görmezsiniz önemli olan bu değil. Önemli olan o ilk adımı atmış olmanız. Olgunluğunuzun, bir şeyleri hazmetmiş olmanızın en güzel göstergesi.

Hem bilin ki bu güzel girişiminizin değeri o gün anlaşılmazsa bile, gün gelecek belki yıllar sonra ama bir gün mutlaka anlaşılacak. İşte o zaman aradan yıllar geçmiş olsa bile siz " iyi ki" derken; o son şansı tek bir hamlede geri çevirenler varsa eğer"keşke" diyecekler.

İçinizin huzuru yüzünüzde, gözlerinizde yansırken gülümseyecek ve kendi kendinizi kutlayacaksınız verdiğiniz o son şans için. Hele hele bir de karşılığını görmüşseniz değmeyin keyfine.
Önünüze çıkan yol ayırımında kullandığınız tercihi en doğru şekliyle yapmışsınız demektir.
Ama" hayır" yanıtı aldıysanız; hatta tamamen iyimser duygularla uzattığınız eliniz havada kaldıysa, çağrınız yanıtsız bırakıldıysa yine de gülümsemeyi unutmayın derim ben.
Çünkü siz üzerinize düşeni fazlası ile yaptınız demektir gerisini düşünmek olmaz.

Bırakın bundan sonrasını onlar düşünsünler. Gün gelip pişmanlıkları arttığında, geceleri yastığa başlarını koyup vicdanları ile boğuştuklarında anlayacaklar sizin iyi niyetinizi.
Ve aslında o son şansın ne denli kıymetli olduğunu..

Son şansı kendiniz için denediniz siz. Şimdi anılarınızın üzerini örtecek bembeyaz tülden bir örtünüz var; masum, şeffaf ve tümüyle size ait. Artık anılarınız içinizi acıtmayacak eskisi kadar, o bembeyaz tül üzerlerini örtüp saklayacak bir bir.

"Kendi hatalarını sahiplenmeye cesaretli ve onları onarmaya kararlı insanların sayısı ne kadar azdır." Bu söz Benjamin Franklin"e ait.
İşte biz kendimize bu son şansı vererek o az sayıdaki insanlar hanesine kendimizi ekleyebiliriz.
Belki sadece hatalarımızı sahiplenerek, belki onları onarmaya da karar vererek. Ama mutlaka o son şansı kendimiz için kullanarak.
Sevgiyle kalın.
Alinti...


https://www.islamiforumlar.net/gonul...atci-keci.html
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #3 (permalink)
özlem34
Katılımcı Kardeşimiz
selamün aleyküm hayırlı sabahlar .
Hoşlandığım kişi hakkında istihare rüyasına yatmıştım hemen anlatayım. Rüyamda kimsenin ve hiçbir nesnenin olmadığı ıssız bir yerdeymişim o kişiyle ben. Benim yanımda duruyor, ben yüzümü yere eğmişim, benimle konuşmaya çalışıyor. Söylediklerini duymuyor gibi bir halim var daha sonra arkamızda duran 3 büyük zili (estrüman olan) gösteriyor bana ben bir anlam veremiyorum bu duruma. Uyanacağım zamanda bakır ve kahverengi karışımı bir renk gördüm. İstihare rüyamı yorumlarsanız sevinirim gönül sızım. Şimdiden teşekkürler.
özlem34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #4 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Ve Aleykümselam hayırlı sabahlar Rüyaniz Hayr olsun

Rüyada zilli enstrüman görmek;
"Sevgi dediğin, aşk dediğin mahremdir, dile getirmek mahremine halel getirmektir"

Sevginizi, Sevdiğinizi,mutluluğunuzu,ulu orta yerde ifşa etme!! nazar değer..kurda kuşa, tilkiye yem olur demedim mi..
Sevgi,mutluluk ,aşk dediğin mahremdir, dile getirmek mahremine halel getirmektir ..
sırrını aşikar etme çakallar ulur durur,Sonra sesini duyduğun çakal aşikar görünür durur
demedin mi?
Ben Derdimi Ne Dostuma Söylerim Nede Düşmanıma !Zira Dostum üzülür Düşmanım Sevinir
Beni En iyi Rabbim bilir.demedim mi..
Olurda bir gün ümitsizlik içine düşersen Allah cc. tek çarendir demedim mi..
Allah'ım artık zamanı gelsin, zamansız düşündüğüm iyi şeylerin diye Dua et demedim mi..
Bin kere de yere düşsen, Rabbim, bin kere rahmet elini tutacak ve seni hiç bir zaman düştüğün yerde bırakmayacak demedim mi..
Ertelemek, yaşamın mayasını bozar; Kızdıysan bağır, sevindiysen söyle, özlediysen arkasından koş,seviyorsan sevgini bağır,
bir gün olur da sevdiğini söylemeye fırsatı bulamazsin!!demedim mi..

Rüyadan kıssadan hisse...
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #5 (permalink)
fatıma93
Kurallara Uymadı
Yasaklı

İstihare rüyasında kızılcık şerbeti görmekSelamün aleyküm, benim bir sevdiğim vardı evlenmek için 4 sene bekledik ama bu son zamanlarda çok tuhaf şeyler oldu. Ben de Rabbim doğruyu bana göstersin diye istihare rüyasına yattım. Mevlam bu kişi benim hakkımda hayırlı mı diye uyudum.
Rüyamda yerde kurulu bir masa vardı ve masanın etrafında kalabalık insanlar vardı. Bir kadın bana kızılcık şerbeti getiriyordu bir tas içinde. Ama bana onun kızılcık şerbeti olduğunu söylemiyor içmem diye "bu çorba" diyor. Ben onun kızılcık şerbeti olduğunu anlayınca kadına diyordum ki "ben bu kızılcık şerbetini içmem" diyordum sofradan kalkıyordum.

---Ben bir de 4 yıl önce yine istihare rüyasına yattım. Bu kişi hakkımda hayırlı mı diye. Ve rüyamda Efendimiz(S.A.V.)'in kabrini gördüm. Efendimiz kabrinde ağlıyor ve ben Efendimize bakıp "Bana yardım et ya ResulAllah" diyordum. Efendimiz de "Yeşili seç kızım yeşili seç" diye çok ağıyordu.

Bana bu iki istihare rüyamın manasını anlatır mısınız
fatıma93 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #6 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada Kızılcık şerbeti Görmek ;
Olgunlaşmış kızılcık rızka ve afiyete, sarı renk rızılcık hastalığa ve yalancılığa, delalet eder.
ama Rüyaniz bu değil!!

"Bir kadın bana kızılcık şerbeti getiriyordu bir tas içinde. Ama bana onun kızılcık şerbeti olduğunu söylemiyor içmem diye "bu çorba" diyor. Ben onun kızılcık şerbeti olduğunu anlayınca kadına diyordum ki "ben bu kızılcık şerbetini içmem" diyordum "
Yalan, oyun, dolan ile başliyan o işte Hayır olamaz..

'Efendimiz kabrinde ağlıyor ve ben Efendimize bakıp "Bana yardım et ya ResulAllah" diyordum. Efendimiz de "Yeşili seç kızım yeşili seç" diye çok ağıyordu. "

Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) de bir hadîs'i şerîflerinde evlenecek erkekler için şöyle buyurur: Kadın dört şeyi için nikâh edilir; malı, soyu, güzelliği ve dini. Sen dindar olanını seç ki elin bereket bulsun.
kadınlar için de aynı şey geçerli Allahu alem..Hakkınızda hayırlı ne ise O olması için Allah'a dua edin selametle..
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #7 (permalink)
Huzur Yolcusu
Çalışkan Kardeşimiz

istihare rüyasında koyun kesmekSelamün aleyküm gece yatmadan önce istihare namazı kılıp yatmıştım. Rüyamda bazı şeyler gördüm ama tam hatırlayamıyorum tek hatırladığım rüyamda 3 tane koyun var birini birisi kesmiş sanırım babamdı bende diyorum o koyun öyle kesilmez böyle kesilir diyorum koyunlardan birini kesiyorum sonra uyandım Allah rızası için tabiri nedir?
Huzur Yolcusu isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #8 (permalink)
Huzur Yolcusu
Çalışkan Kardeşimiz

İstiharede yeşil ve bordo Kuran-ı KerimSelamün aleyküm kız kardeşim eşimi geri dönecek mi yada dönmesi hayırlı mı diye istihareye yatmış benim için yattığı için tabirinide bilmediğimden buraya yazmak aklıma geldi. Ve rüyasında eşim evdeymiş eşimin ne zaman geldiği belli değilmiş hatta sanki hiç gitmemiş hiç birşey yaşanmamış gibiymiş ve kızım şu anda 3 yaşında ama kızımı 6 yaşında görmüş 2 tane Kuran-ı Kerim görmüş biri yeşil diğeri bordo yeşil olan Kuran-ı Kerim kız kardeşim okumuş bordo olanıda eşim okuyacakmış ama okuduğunu görmemiş Allah hayırlara getirsin tabiri nedir acaba?
Huzur Yolcusu isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #9 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
3 tane koyun ,3 tane kurban Siz,eşiniz,çocuğunuz...
Rüyada koyun kesmek,koyun kestiğini görmek;
Yeni girişim için gerekli kararı kendiliğinden verebilme ve eyleme geçebilme yeteneğinizin eksikliğinizi ifade eder..

."Yâ Mü'min c.c" Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm zikrini çokca okuyun..selametle..
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #10 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Ve Aleykümselam bu rüzya Sizi mi kız kardeşinizi mi kapliyor bunu ancak Allah cc. bilir..
Rüyada Kuran-ı Kerim görmek ;
bütün iyiliklerin, güzelliklerin ve mutlulukların işaretidir.
Rüyada beyaz veya yeşil görmek hayra, siyah veya kırmızı görmek şerre alamettir.

Bordo renkli Kuran-ı Kerim görmek;
zenginlik, başarı ve refahı,Nefsi ile savaş ve mücadeleyi simgelemektedir.

"Yâ Mü'min c.c" zikrini çokca okuyun"
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.