Tekil Mesaj gösterimi

Alt   #2 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz


KURALLARI Doğru, değerli rüya aşağıdaki kriterler göz önüne alınarak yorumlanmalıdır.


* Rüyayı gören kişinin yaşı, cinsiyeti, mesleği, medeni hali, sosyal statüsü, eğitim seviyesi, ekonomik durumu
* Rüyanın görülmüş olduğu bölge, ülke, şehir, mahalle
* Rüyalarınızın görüldüğü zaman: sabah, öğle, ikindi, akşam, gece yada bunların arası.
* Anahtar kelimenin bulunması. Rüyalarınızda pek çok olay geçebilir, bu olaylar içinde can alıcı unsurları tespit etmek lazımdır.

Rüyanızın yorumu, özellikle zaman ve mekana çok bağlıdır. Aynı rüya farklı yerlerde ve farklı zamanlarda görülebilir ve anlamı, verdiği mesaj farklı olabilir.

Öte yandan aynı rüya değişik kişiler tarafından görebilir, fakat yorumu farklı olacaktır. Yorum, özünde aynı olsada özelde farklı açıklanacaktır.

Bazan başka insanlar hakkında rüya görebiliriz, bizi ilgilendirmeyen belkide hiç tanımadığımız biri hakkında gördüğümüz rüya bizi değilse bile başkasını ilgilendirebilir. Rüya tabiri yapılırken tarafsız olmak ilk şarttır. Duygusallığa kapılmadan, karamsar olmadan, rüyayı tek bir açıdan değil her şeyiyle birlikte inceleyerek yorumlamalıdır. Rüyada renkler de oldukça önem taşır.

Günümüzde en fazla kabul gören rüya tanımı rüyanın metafizik bir olay olduğu ve insan iç dünyasının yansıması, zaman ötesi özellikleriyle bilinçaltında şekile bürünmesi durumudur. Terimlerin dini rüya tabirleri, felsefi rüya yorumları, bilimsel rüya açıklaması Dünya üzerinde zamana, mekana, topluma ve dine göre önemli farklılıklar göstermektedir. Özellikle İslami rüya tabirleri yakın zamana kadar tüm rüyaları dini konular ile açıklamaya çalışmıştır.


Rüyalar insanın iç dünyasının yansımasıdır, insanın gerçek yaşamındaki olaylar, ruh dünyasının etkileri, duygu, düşünce ve hayallerinin beyin tarafından işlenmesi ile ortaya çıkarlar.
Yorumlanabilir değerli rüyalar önemli mesajlar verebilirler.


Aynı rüyayı tekrar tekrar görmek o rüyanın önemli bir mesaj verdiğini gösterir. Sık sık görmek ise mesajın çok çok önemli olduğunu ifade edebilir ve bu nedenle yinelenen rüyalar dikkat etmek gereklidir.

Rüyada hamile görmek kadınlar arasında sık görülen bir rüyadır ve hayatı nasıl algıladığınız hakkında bilgi verir, hamile olmak, hamile kalmak, hamilelik, hamile olduğunu, hamile kaldığını görmek önemsiz konular ve küçük sorunlar ile fazla vakit harcamak yerine geleceğinizi daha çok ilgilendirecek temel konularda odaklanmanızın daha yararlı olacağını belirtir.

Rüyada hamile olmak genellikle insanın günlük yaşantısıyla ilgili haber ve gelişmeleri yansıtır. Hamile olduğunu görmek kişisel yönden olgunlaştığınızı, gelişme kaydettiğini temsil eder.


Hamilelik, rüyasında hamile kalmak, rüyalarda hamile kaldığını görmek Hayatınızdaki gelişmelerden şimdilik bahsetmek istemiyor olabilirsiniz ve kendinizi buna hazır hissetmiyor olabilirsiniz anlamı taşır.

Çok kısa-Rüyada eşinin hamile olduğunu öğrenmek, karısının hamile olduğunu görmek, ticari alanda veya çalışma hayatında bir projenin başlangıcını, yeni bir gelismeyi, yeni bir hayati temsil eder

Siz şu anda gercekten hamile iseniz ve bunuda ruyanızda görüyorsanız, bu rüya hamileliğiniz hakkında bazı endişe ve korkularınız olduğunu ifade eder. Ancak bu gayet normaldir ve her anne adayının bu kaygıları taşıması gerekir.

Hamileliğin ilk dönemlerinde, hamilelik başlangıcında kadınlar farklı tür ve ebatlarda hayvanlar, çiçekler, meyveler ve sular görürler

Hamileliğin ikinci aşamasında anne adaylarının rüyaları, sizin annelik yeteneklerinizin ne kadar iyi olduğu konusunda bazı endişeleriniz olduğunu ve doğum esnasında olabilecek aksilikler hakkında sıkıntı ve endişelerinizi temsil ederler. İnsana benzemeyen bir yaratık doğurduğunu görmek bu aşamada görülen rüyalardandır.

Nihayet hamileligin 3. ve son aşamasında görülen rüyalar sizin annenizi de ihtiva eder, bünyeniz büyür ve gelişir. Balinalar, filler, dinazorlar gibi büyük hayvanlar hamileliğin son dönemlerinde görülen rüyalardaki hayvanlardır.

Hamilelik sırasında bebeğin vefat edip karnınızın içinde yattığını görmek, harcadığınız bunca emek ve gayrete rağmen projenizin başarısızlıkla sonuçlanacağını ve elinizi attığınız her işte başarısız olacağınızı simgeler.
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır