Tekil Mesaj gösterimi

Alt   #1 (permalink)
elifee
Misafir

Rüyada hortum görmek


Selamun aleyke, ben elif 23 yaşındayım istanbul da arap dili okuyorum, annemle yaşıyorum, bekarım ancak nişanlım var. Bu mesajı selam vermedim diye 2. kez yazıyorum şimdiden meşgul ettiğim için kusura bakmayın.
Ben geçen gece rüyamda annemin namaz kıldığı odada gördüm kendimi, yanımda 8 yaşındaki kuzenim vardı. Arkamda kapının ağzında annem, onun arkasında da evin koridorunda teyzem duruyordu. Perdeler yoktu, cam açıktı, hava dumanlı bir mavilikteydi. Yağmur yağacakmış gibi uzaktan 5-6 tane (belki daha fazla) hortum olduğunu gördüm. Fırtına gelecek diye korktum. Hepimizin yüzü pencereye dönüktü bu arada pencereye dönükken kıble sağımızda kalıyor. Hortumlardan 3 tane çok büyük bir hızla üzerimize gelmeye başladı, çok korktum rüyada. Tam cama çarparken kuzenimin üzerine kapaklandım, kendimi de onu da yere çektim. Ne eve ne de aileme bir zarar gelmedi. Sanki hortumlar cama çarpınca dağıldı gitti. Korkudan uyandım.
not: 2009 yılının eylül ayında amcamı, 1 ay sonra aynı gün anneannemi kaybettim. Bu sene ikisininde ölüm tarihinde elimde olmayan sebeplerden yasin okuyamadım. Ben ne zaman sebepsiz duayı eksik etsem anneannem rüyama girer. Ama son zamanlarda rüyama girmiyor. İnternette bazı sitelerde doğal afetler günaha girmeye, Allah yolundan çıkmaya vs. delalet edilmiş. Çok korktum okuyunca. Lütfen aydınlatır mısınız?

PAYLAŞ
Facebook Twitter Google 
Alıntı ile Cevapla